You are currently viewing Kontuzja Abigail Strate, Malsiner, Kreuzer i Bendi też nie wystartują w Ljubnie
Abigail Strate (fot. Evgeniy Votintsev)

Kontuzja Abigail Strate, Malsiner, Kreuzer i Bendi też nie wystartują w Ljubnie

Oprócz Fridy Westman, jeszcze trzech innych zawodniczek  z czołowej trzydziestki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zabraknie na starcie Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie. Z problemami zdrowotnymi zmagają się Abigail Strate oraz Lara Malsiner. Kolejną nieobecną jest Chiara Kreuzer, którą odesłano na treningi w celu odbudowania właściwej formy.

 

Wczoraj informowaliśmy o absencji Fridy Westman, która po kontakcie z osobą mającą pozytywny wynik testu na koronawirusa, musiała udać się na kwarantannę. Szwedka nie narzeka na szczęście na dolegliwości zdrowotne, lecz zgodnie z obowiązującym prawem, jej występ w Słowenii jest niemożliwy. Nie jest to jedyna skoczkini, której zabraknie podczas Turnieju Sylwestrowego. Grono nieobecnych powiększyło się przed dzisiejszym treningiem. Z powodu pewnych kłopotów z kolanem, po upadku na treningu przed Bożym Narodzeniem, w Ljubnie nie wystartuje Abigail Strate.

Kanadyjka jednak jest obecna razem z pozostałymi kadrowiczkami, gdyż przez większość roku skoczkinie z Kraju Klonowego Liścia mieszkają właśnie w Słowenii. „Jestem w Ljubnie z drużyną w ten weekend, ale niestety nie wystartuję. Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia miałam niefortunny wypadek podczas treningu, w wyniku którego doznałam urazu łąkotki i naciągnięcia więzadła krzyżowego w lewym kolanie. Nie jest to poważna kontuzja, ale ze względu na poprzednie urazy i to, jak sobie z nimi radziłam, a także w celu zapobiegnięcia gorszej kontuzji tuż przed igrzyskami olimpijskimi, zdecydowałam się skupić całą swoją uwagę na tym, aby być w pełni zdrową przed Pekinem” – napisała 20-latka w najnowszym poście na Intsagramie. Dodajmy, że Strate zajmując 28. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest aktualnie liderką kanadyjskiej ekipy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Abigail Strate (Abi)🐝 (@abi.strate)

Kolejną nieobecną w Ljubnie jest Lara Malsiner, która, jak się dowiedzieliśmy, zmaga się z drobnymi problemami zdrowotnymi. Nie jest to nic poważnego, lecz na wszelki wypadek zrezygnowano z wystawienia Włoszki w Słowenii. Inaczej wyglądają powody absencji Chiary Kreuzer. Jak podaje Sky Sport Austria, decyzją trenera Haralda Rodlauera, austriacka skoczkini została oddelegowana na treningi w celu odbudowania formy. Jej wyniki w tym sezonie były bardzo nierówne, lecz bardzo słaby występ w Ramsau zaniepokoił szkoleniowca do tego stopnia, że zdecydował o wycofaniu swojej podopiecznej z Turnieju Sylwestrowego. W jej miejsce wskoczyła Sophie Sorschag, która tej zimy wygrała aż trzy z czterech konkursów Pucharu Kontynentalnego i w obecnej dyspozycji może dawać nadzieję na lepsze wyniki niż Chiara Kreuzer.

W Ljubnie niestety nie zadebiutuje w Pucharze Świata Annemarii Bendi. Estonka specjalizująca się w kombinacji norweskiej nie wystartuje w Słowenii z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u jej trenera. Zawodniczka przebywa obecnie na hotelowej kwarantannie w Kranju, dokąd przetransportowano ją ambulansem prosto z lotniska w Lublanie. Na razie wszystko wskazuje na to, że nie zaraziła się od trenera, bowiem jej dzisiejszy wynik testu na COVID-19 jest negatywny.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Annemarii Bendi (@annemariibendi)

 

Karol Cześnik,
źródło: informacja własna / skysportaustria.at / Instagram

 

Dodaj komentarz