You are currently viewing Trener Doležal wybrał polską czwórkę na konkurs drużynowy w Bischofshofen
Trener Michal Doležal (fot. Julia Piątkowska)

Trener Doležal wybrał polską czwórkę na konkurs drużynowy w Bischofshofen

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski, który zaprezentuje się w rywalizacji drużynowej w Bischofshofen. W niedzielnym konkursie Pucharu Świata nasz kraj reprezentować będą: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek oraz Dawid Kubacki. Tym samym dzień przerwy od startów będzie miał słabiej spisujący się Jakub Wolny.

 

Wyniki w Turnieju Czterech Skoczni, ale szczególnie rezultaty osiągane podczas sobotnich zmagań w Bischofshofen, były kluczowe podczas decyzji polskiego sztabu szkoleniowego. Nie może więc dziwić, że ustalanie składu trener Doležal rozpoczął od siódmego zawodnika konkursu, Piotra Żyły. Uznanie trenera zyskał też 27. Dawid Kubacki, który ponadto jako skoczek bardzo doświadczony i pełniący często funkcję lidera drużyny, będzie zamykał starty Biało-Czerwonych w ostatniej grupie.

Najmniej pewności było w kwestii wyboru drugiej i trzeciej zmiany. Ostatecznie szkoleniowiec Polaków postawił w nich na Andrzeja Stękałę oraz Pawła Wąska, którzy oddali lepsze konkursowe skoki od Jakuba Wolnego. Nie może to zaskakiwać, ponieważ to właśnie skoki 26-latka okazywały się w ostatnich rundach najsłabsze. Szansę na rehabilitację dostanie więc także Wąsek, który niestety podczas sobotniego konkursu drugi raz w tym sezonie został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

 

 

źródło: PZN

 

Dodaj komentarz