Ryoyu Kobayashi prowadzi na półmetku konkursu indywidualnego w Zakopanem. W finale zmagań zobaczymy trzech Polaków. Najwyżej z naszych skoczków plasuje się Paweł Wąsek (125,5 m), który jest dziewiętnasty.
Ryoyu Kobayashi po skoku na 136. metr Wielkiej Krokwi w trudnych warunkach wietrznych lideruje na półmetku zmagań w Zakopanem. Dość niespodziewanie na drugiej pozycji znajduje się młody Austriak Daniel Tschofening, który popisał się świetną próbą na odległość 135 metrów. Podium po pierwszej serii zmagań uzupełnia zwycięzca kwalifikacji, Norweg Marius Lindvik (135 m).
Na 4. lokacie plasuje się Niemiec Karl Geiger (134,5 m), 5. jest Słoweniec Anze Lanisek (134,5 m), a 6. kolejny z Austriaków Daniel Huber (138,5 m). Na 7. pozycji sklasyfikowano Szwajcara Killiana Peiera (135,5 m), a na 8. Timiego Zajca (129,5 m). Czołową dziesiątkę zamykają dwaj kadrowicze Andreasa Widhölzla, Clemens Aigner (9. miejsce / 133 m) i Jan Hoerl (10. miejsce / 131 m).
W finale zobaczymy trzech Polaków. Najwyżej z Biało-Czerwonych sklasyfikowany jest Paweł Wąsek, który przy silnym wietrze w plecy uzyskał 125,5 metra. 26. pozycję na półmetku zmagań zajmuje dzisiejszy solenizant Piotr Żyła (123,5 m), a 27. jest najstarszy z naszych reprezentantów Stefan Hula (126 m).
Pozostali Polacy nie zdołali wywalczyć awansu do drugiej serii zmagań na Wielkiej Krokwi. 32. lokatę zajął Maciej Kot (124,5 m), 38. był Jakub Wolny (121,5 m), a 41. Klemens Murańka (120 m). 42. pozycję wywalczył Tomasz Pilch (118,5 m), 47. miejsce przypadło Andrzejowi Stękale (120,5 m), a 48. był Aleksander Zniszczoł (115,5 m).
Pierwsza runda zmagań została rozegrana z 18. platformy najazdowej.
Początek finału konkursu zaplanowano na godzinę 17:07. Transmisję z zawodów prowadzą TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, Eurosport 1 oraz na platformach Eurosport Player oraz Player.pl. Wyniki za pośrednictwem relacji tekstowej można śledzić TUTAJ>>>
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | wiatr | skok I | punkty | status | |
1 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 18 | -0,80 | 136,0 m | 147,3 | Q |
2 | Daniel Tschofenig | AUT | 18 | -0,84 | 135,0 m | 144,5 | Q |
3 | Marius Lindvik | NOR | 18 | -0,87 | 135,0 m | 143,4 | Q |
4 | Karl Geiger | GER | 18 | -0,94 | 134,5 m | 142,9 | Q |
5 | Anze Lanisek | SLO | 18 | -0,85 | 134,5 m | 142,7 | Q |
6 | Daniel Huber | AUT | 18 | -0,03 | 138,5 m | 139,2 | Q |
7 | Killian Peier | SUI | 18 | -0,43 | 135,5 m | 138,5 | Q |
8 | Timi Zajc | SLO | 18 | -1,25 | 129,5 m | 137,9 | Q |
9 | Clemens Aigner | AUT | 18 | -0,60 | 133,0 m | 137,7 | Q |
10 | Jan Hoerl | AUT | 18 | -0,93 | 131,0 m | 136,5 | Q |
11 | Cene Prevc | SLO | 18 | -0,81 | 131,0 m | 136,4 | Q |
12 | Peter Prevc | SLO | 18 | -0,84 | 131,0 m | 135,8 | Q |
13 | Yukiya Sato | JPN | 18 | -0,82 | 131,0 m | 135,5 | Q |
14 | Severin Freund | GER | 18 | -1,07 | 129,5 m | 134,6 | Q |
15 | Gregor Deschwanden | SUI | 18 | -0,72 | 130,5 m | 132,8 | Q |
16 | Markus Eisenbichler | GER | 18 | -0,97 | 129,0 m | 132,4 | Q |
17 | Evgenii Klimov | RUS | 18 | -0,60 | 129,0 m | 128,5 | Q |
18 | Halvor Egner Granerud | NOR | 18 | -0,79 | 127,0 m | 127,9 | Q |
19 | Paweł Wąsek | POL | 18 | -1,05 | 125,5 m | 127,1 | Q |
20 | Daniel Andre Tande | NOR | 18 | -1,09 | 125,0 m | 126,7 | Q |
21 | Danil Sadreev | RUS | 18 | -0,74 | 127,0 m | 125,8 | Q |
22 | Manuel Fettner | AUT | 18 | -1,07 | 124,5 m | 125,1 | Q |
23 | Ziga Jelar | SLO | 18 | -1,01 | 124,0 m | 124,4 | Q |
24 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 18 | -0,92 | 124,5 m | 123,6 | Q |
25 | Johann Andre Forfang | NOR | 18 | -0,73 | 125,5 m | 122,9 | Q |
26 | Piotr Żyła | POL | 18 | -1,11 | 123,5 m | 122,8 | Q |
27 | Stefan Hula | POL | 18 | -0,59 | 126,0 m | 122,0 | Q |
28 | Philipp Aschenwald | AUT | 18 | -1,12 | 122,5 m | 121,6 | Q |
29 | Simon Ammann | SUI | 18 | -0,50 | 127,5 m | 121,5 | Q |
30 | Lovro Kos | SLO | 18 | -0,85 | 123,5 m | 121,4 | Q |
31 | Stephan Leyhe | GER | 18 | -0,97 | 122,5 m | 120,7 | NQ |
32 | Maciej Kot | POL | 18 | -0,72 | 124,5 m | 120,5 | NQ |
32 | Robin Pedersen | NOR | 18 | -1,22 | 122,0 m | 120,5 | NQ |
32 | Naoki Nakamura | JPN | 18 | -0,85 | 123,0 m | 120,5 | NQ |
35 | Michael Hayboeck | AUT | 18 | -0,73 | 125,0 m | 119,0 | NQ |
36 | Daiki Ito | JPN | 18 | -0,58 | 124,0 m | 118,3 | NQ |
37 | Constantin Schmid | GER | 18 | -0,93 | 121,5 m | 117,4 | NQ |
38 | Jakub Wolny | POL | 18 | -0,83 | 121,5 m | 116,5 | NQ |
39 | Fredrik Villumstad | NOR | 18 | -0,99 | 123,0 m | 116,3 | NQ |
40 | Mikhail Nazarov | RUS | 18 | -0,90 | 120,0 m | 113,8 | NQ |
41 | Klemens Murańka | POL | 18 | -0,84 | 120,0 m | 113,5 | NQ |
42 | Tomasz Pilch | POL | 18 | -0,95 | 118,5 m | 111,7 | NQ |
43 | Fatih Arda Ipcioglu | TUR | 18 | -0,50 | 122,0 m | 111,6 | NQ |
44 | Vladimir Zografski | BUL | 18 | -0,82 | 119,0 m | 111,4 | NQ |
45 | Junshiro Kobayashi | JPN | 18 | -1,05 | 117,5 m | 111,2 | NQ |
46 | Pius Paschke | GER | 18 | -1,02 | 116,5 m | 108,5 | NQ |
47 | Andrzej Stękała | POL | 18 | -0,32 | 120,5 m | 107,6 | NQ |
48 | Aleksander Zniszczoł | POL | 18 | -0,66 | 115,5 m | 101,5 | NQ |
49 | Ilya Mankov | RUS | 18 | -0,72 | 115,0 m | 100,4 | NQ |
50 | Roman Koudelka | CZE | 18 | -1,11 | 103,5 m | 80,8 | NQ |
DSQ | Kevin Maltsev | EST | – | – | – | – | DSQ |
Weronika Brodowska,
informacja własna