You are currently viewing PK Iron Mountain: Domen Prevc wygrywa konkurs, Wolny siódmy

PK Iron Mountain: Domen Prevc wygrywa konkurs, Wolny siódmy

Domen Prevc triumfuje w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,4 pkt zajął liderujący po pierwszej serii Philipp Raimund, a podium uzupełnił zwycięzca pierwszego sobotniego konkursu Ziga Jelar,  który stracił cztery punkty do rodaka. Najwyżej z Biało-Czerwonych sklasyfikowany został Jakub Wolny, który odnotował spadek o pięć pozycji i w rezultacie uzyskał siódmy wynik zawodów.

Domen Prevc zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Słoweniec odnotował awans aż o dziesięć pozycji po znakomitym skoku na odległość 132 m, który oddał skok w jednych z bardziej sprzyjających warunków w drugiej serii. Drugie miejsce zajął Niemiec Philpp Raimund, który stracił pozycję lidera względem pierwszej serii po skoku na 122 m. Jako jeden z nielicznych skoczków dostał dodatkowe punkty z racji niekorzystnych podmuchów wiatru.  Podium uzupełnił kolejny słoweński zawodnik – Ziga Jelar, który skoczył zaledwie pół metra bliżej od zwycięskiego kolegi kadry i również zaliczył spory awans względem pierwszej serii, po której zajmował dziesiątą pozycję.

Najwyżej sklasyfikowany z Polaków został Jakub Wolny, który po krótszym skoku w finale (118 m) spadł z drugiego na siódme miejsce. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden reprezentant Biało-Czerwony – Andrzej Stękała, który zajął ostatecznie dziewiąte miejsce. Awans o jedno „oczko” odnotował Kacper Juroszek, który znalazł się na dwunastej pozycji. Na dwudziestym miejescu pozostał Klemens Murańka, a na dwudziestym szóstym Aleksander Zniszczoł. Poza „30” znalazł się Maciej Kot.

Największy awans względem pierwszej serii odnotował Anze Semenic, który w pierwszym konkursie został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.  W finale drugiego konkursu skoczył 127 m, co pozwoliło na awans o piętnaście „oczek”. Obie serie zostały przeprowadzone z czternastej belki startowej. Niedzielny konkurs zaplanowany jest na godzinę 20:00 polskiego czasu.