Bischofshofen Paul Ausserleitner Schanze fot.Julia .Piatkowska - BISCHOFSHOFEN - Paul-Ausserleitner-Schanze HS-142

Kraj: Austria
Punkt K:
125 metrów

Wielkość skoczni (HS): 140 metrów
Igelit: jest
Rok budowy: 1947 r.
Przebudowy (lata): 1951, 1952, 1962, 1982, 1991, 2003
Certyfikat FIS ważny do: 20.10.2023 r.
Pojemność trybun: 30 000 osób

Oficjalny rekord skoczni: 145,0 m (Dawid Kubacki POL, 06.01.2019 r., Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni)
Rekord skoczni: 145,0 m (Gregor Schlierenzauer AUT, 05.01.2008 r., trening przed PŚ)
Oficjalny letni rekord skoczni: 140,5 m (Jakub Janda CZE, 03.09.2005 r., Letnie Grand Prix)
Letni rekord skoczni: 148,0 m (Klemens Murańka POL, 12.09.2021 r., Letni Puchar Kontynentalny)
Letni rekord skoczni kobiet: 140,5 m (Chiara Hölzl AUT, 27.09.2020 r., Letnie Mistrzostwa Austrii)

Długość najazdu: 118,5 m
Nachylenie najazdu: 27°
Długość progu: 6,5 m
Wysokość progu: 4,5 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 94,3 km/h
Nachylenie zeskoku: 35,8°

 

Podia zawodów Pucharu Świata, Turnieju Czterech Skoczni i Mistrzostw Świata:

 data / zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
06.01.2022 / PŚ, TCS      
06.01.2021 / PŚ, TCS Kamil Stoch POL Marius Lindvik NOR Karl Geiger GER
06.01.2020 / PŚ, TCS Dawid Kubacki POL Karl Geiger GER Marius Lindvik NOR
06.01.2019 / PŚ, TCS Ryoyu Kobayashi JPN Dawid Kubacki POL Stefan Kraft AUT
06.01.2018 / PŚ, TCS Kamil Stoch POL Anders Fannemel NOR Andreas Wellinger GER
06.01.2017 / PŚ, TCS Kamil Stoch POL Michael Hayboeck AUT Piotr Żyła POL
06.01.2016 / PŚ, TCS Peter Prevc SLO Severin Freund GER Michael Hayboeck AUT
06.01.2015 / PŚ, TCS Michael Hayboeck AUT Noriaki Kasai JPN Stefan Kraft AUT
06.01.2014 / PŚ, TCS Thomas Diethart AUT Peter Prevc SLO Thomas Morgenstern AUT
06.01.2013 / PŚ, TCS Gregor Schlierenzauer AUT Anders Jacobsen NOR Stefan Kraft AUT
06.01.2012 / PŚ, TCS Thomas Morgenstern AUT Anders Bardal NOR Gregor Schlierenzauer AUT
06.01.2011 / PŚ, TCS Tom Hilde NOR Thomas Morgenstern AUT Andreas Kofler AUT
06.01.2010 / PŚ, TCS Thomas Morgenstern AUT Janne Ahonen FIN Simon Ammann SUI
06.01.2009 / PŚ, TCS Wolfgang Loitzl AUT Simon Ammann SUI Dimitry Vassiliev RUS
06.01.2008 / PŚ, TCS Janne Ahonen FIN Anders Bardal NOR Thomas Morgenstern AUT
05.01.2008 / PŚ, TCS Janne Ahonen FIN Thomas Morgenstern AUT Simon Ammann SUI
07.01.2007 / PŚ, TCS Gregor Schlierenzauer AUT Anders Bardal NOR Simon Ammann SUI
06.01.2006 / PŚ, TCS Janne Ahonen FIN Jakub Janda CZE Roar Ljoekelsoey NOR
06.01.2005 / PŚ, TCS Martin Hoellwarth AUT Janne Ahonen FIN Daiki Ito JPN
06.01.2004 / PŚ, TCS Sigurd Pettersen NOR Peter Zonta SLO Janne Ahonen FIN
06.01.2003 / PŚ, TCS Bjoern Einar Romoeren NOR Sven Hannawald GER
Andreas Kofler AUT
06.01.2002 / PŚ, TCS Sven Hannawald GER Matti Hautamaeki FIN Martin Hoellwarth AUT
06.01.2001 / PŚ, TCS Adam Małysz POL Janne Ahonen FIN Andreas Widhoelzl AUT
06.01.2000 / PŚ, TCS Andreas Widhoelzl AUT Janne Ahonen FIN Martin Schmitt GER
23.02.1999 / MŚ druż. Niemcy Japonia Austria
21.02.1999 / MŚ Martin Schmitt Sven Hannawald GER Hideharu Miyahira JPN
06.01.1999 / PŚ, TCS Andreas Widhoelzl AUT Janne Ahonen FIN Hideharu Miyahira JPN
06.01.1998 / PŚ, TCS Sven Hannawald GER Hansjoerg Jaekle GER Janne Ahonen FIN
06.01.1997 / PŚ, TCS Dieter Thoma GER Adam Małysz POL Primoz Peterka SLO
06.01.1996 / PŚ, TCS Jens Weissflog GER Espen Bredesen NOR Ari-Pekka Nikkola FIN
06.01.1995 / PŚ, TCS Andreas Goldberger AUT Roberto Cecon ITA Dieter Thoma GER
06.01.1994 / PŚ, TCS Espen Bredesen NOR Noriaki Kasai JPN Jens Weissflog GER
06.01.1993 / PŚ, TCS Andreas Goldberger AUT Noriaki Kasai JPN Didier Mollard FRA
06.01.1992 / PŚ, TCS Toni Nieminen FIN Martin Hoellwarth AUT Franci Petek SLO
06.01.1991 / PŚ, TCS Andreas Felder AUT Ernst Vettori AUT Ari-Pekka Nikkola FIN
06.01.1990 / PŚ, TCS Frantisek Jez CSV Dieter Thoma BRD Ole Gunnas Fidjestoel NOR
06.01.1989 / PŚ, TCS Mike Holland USA Ari-Pekka Nikkola FIN Jan Bokolev SWE
06.01.1988 / PŚ, TCS Matti Nykaenen FIN Primoz Ulaga YUG Ole Christian Eidhammer NOR
06.01.1987 / PŚ, TCS Tuomo Ylipulli FIN Ernst Vettori AUT Vegard Opaas NOR
06.01.1986 / PŚ, TCS Ernst Vettori AUT Franz Neulaendtner AUT Rolf Aage Berg NOR
06.01.1985 / PŚ, TCS Hroar Stjernen NOR Klaus Ostwald DDR Piotr Fijas POL
06.01.1984 / PŚ, TCS Jens Weissflog GER Per Bergerud NOR Primoz Ulaga YUG
06.01.1983 / PŚ, TCS Jens Weissflog GER Olav Hansson NOR Richard Schallert AUT
06.01.1982 / PŚ, TCS Hubert Neuper AUT Halvor Asphol NOR Armon Kogler AUT
06.01.1981 / PŚ, TCS Armin Kogler AUT Hubert Neuper AUT Per Bergerud NOR
06.01.1980 / PŚ, TCS Martin Weber DDR Henry Glass DDR Piotr Fijas POL
06.01.1979 / TCS Pentti Kokkonen FIN Johan Saetre NOR Piotr Fijas POL
06.01.1978 / TCS Kari Ylianttila FIN Walter Steiner SUI Henry Glass DDR
06.01.1977 / TCS Walter Steiner SUI Karl Schnabl AUT Jochen Danneberg DDR
06.01.1976 / TCS Toni Innauer AUT Stanisław Bobak POL Johan Saetre NOR
06.01.1975 / TCS Karl Schnabl AUT Karel Kodejska CSV Hans-Georg Aschenbach DDR
05.01.1974 / TCS Bernd Eckstein DDR Walter Steiner SUI Hans-Georg Aschenbach DDR
06.01.1973 / TCS Rudolf Hoehnl CSV Sergey Botschkov SOV Hans-Georg Aschenbach DDR
06.01.1972 / TCS Bjoern Wirkola NOR Jiri Raska CSV Zbynek Hubac CSV
06.01.1971 / TCS Ingolf Mork NOR Jiri Raska CSV Zbynek Hubac CSV
06.01.1970 / TCS Jiri Raska CSV Rainer Schmidt DDR Bjoern Wirkola NOR
05.01.1969 / TCS Jiri Raska CSV Bjoern Wirkola NOR Lars Grini NOR
07.01.1968 / TCS Jiri Raska CSV Anatolij Jeglanov SOV Zbynek Hubac CSV
08.01.1967 / TCS Bjoern Wirkola NOR Jiri Raska CSV Sepp Lichtenegger AUT
06.01.1966 / TCS Veikko Kankkonen FIN Bjoern Wirkola NOR Dieter Neuendorf DDR
06.01.1965 / TCS Bjoern Wirkola NOR Dalibor Motejlek CSV Viktor Kriukov SOV
06.01.1964 / TCS Baldur Preiml AUT Veikko Kankkonen FIN Helmut Recknagel DDR
Torbjoern Yggeseth NOR
06.01.1963 / TCS Torbjoern Yggeseth NOR Torgeir Brandtzaeg NOR John Balfanz USA
06.01.1962 / TCS Willi Egger AUT Helmut Recknagel DDR Wolfgang Happle BRD
08.01.1961 / TCS Helmut Recknagel DDR Otto Leodolter AUT Kalevi Kaerkinen FIN
06.01.1960 / TCS Albin Plank AUT Otto Leodolter AUT Willi Egger AUT
06.01.1959 / TCS Walter Habersatter AUT Eino Kirjonen FIN Nikolaj Kamenski SOV
06.01.1958 / TCS Helmut Recknagel DDR Harry Glass DDR Koba Tsakadze SOV
06.01.1957 / TCS Eino Kirjonen FIN Nikolaj Kamenski SOV Nikolaj Schamov SOV
08.01.1956 / TCS Juri Skvortsov SOV Rudi Schweinberger AUT Mojmir Stuchlik CSV
08.01.1955 / TCS Torbjoern Ruste NOR Hemmo Silvenoinen FIN Eino Kirjonen FIN
06.01.1954 / TCS Josef Bradl AUT Arnfinn Bergmann NOR Olaf Bjoernstad NOR
Matti Pietikaeinen FIN
11.01.1953 / TCS Halvor Naes NOR Josef Bradl AUT Harry Bergquist SWE