Reprezentowany kraj: Norwegia
Data i miejsce urodzenia: 07.09.1994 r. (Gjøvik, Norwegia)
Wzrost: 171 cm
Waga: 58 kg
Trener: Christian Meyer
Klub: Kolbukameratene
Debiut w zawodach FIS (ind.): 12.08.2007 r. – Bischofsgrün, Puchar Kontynentalny (56. miejsce)
Debiut w PŚ (ind.): 03.12.2011 r. – Lillehammer (17. miejsce)
Pierwsze punkty PŚ (ind.): 03.12.2011 r. – Lillehammer (17. miejsce)
Pierwsze podium PŚ (ind.): 01.03.2014 r. – Rasnov (2. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ (ind.): 10.12.2016 r. – Niżny Tagił
Zwycięstwa w PŚ (ind.): 30
Miejsca na podium PŚ (ind.): 62: 30/19/12
Miejsca na podium PŚ (druż.): 6: 2/1/3
Miejsca na podium LGP (ind.): 9: 0/6/3
Miejsca na podium LGP (druż.): 1: 0/0/1
Miejsca na podium PK (ind.): 1: 0/0/1
Miejsca na podium LPK (ind.): 3: 1/1/1
Rekord życiowy: 141,5 m – Lillehammer (11.03.2019 r. – PŚ, kwalifikacje)
Osiągnięcia indywidualne:
- Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
- 1. miejsce – PyeongChang 2018 (skocznia normalna)
- 8. miejsce – Soczi / Krasnaja Polana 2014 (skocznia normalna)
- Mistrzostwa Świata:
- 1. miejsce – Seefeld 2019 (skocznia normalna)
- 1. miejsce – Oberstdorf 2021 (skocznia duża)
- 2. miejsce – Oberstdorf 2021 (skocznia normalna)
- 4. miejsce – Lahti 2017 (skocznia normalna)
- 11. miejsce – Oslo 2011 (skocznia normalna)
- 15. miejsce – Falun 2015 (skocznia normalna)
- 22. miejsce – Liberec 2009 (skocznia normalna)
- 25. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2013 (skocznia normalna)
- Mistrzostwa Świata Juniorów:
- 3. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2014
- 9. miejsce – Erzurum 2012
- 20. miejsce – Liberec 2013
- 26. miejsce – Otepää 2011
- 30. miejsce – Zakopane 2008
- 34. miejsce – Štrbské Pleso 2009
- Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
- 1. miejsce – sezon 2017/2018 (Kryształowa Kula)
- 1. miejsce – sezon 2018/2019 (Kryształowa Kula)
- 1. miejsce – sezon 2019/2020 (Kryształowa Kula)
- 3. miejsce – sezon 2016/2017
- 6. miejsce – sezon 2015/2016
- 7. miejsce – sezon 2013/2014
- 8. miejsce – sezon 2020/2021
- 14. miejsce – sezon 2014/2015
- 23. miejsce – sezon 2012/2013
- 26. miejsce – sezon 2011/2012
- Lillehammer Triple (LT):
- 2. miejsce – 1. edycja / 2017
- 6. miejsce – 2. edycja / 2018
- Turniej Raw Air (RA):
- 1. miejsce – 1. edycja / 2019
- 1. miejsce – 2. edycja / 2020
- Russian Tour Blue Bird (RTBB):
- 2. miejsce – 1. edycja / 2019
- Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 2. miejsce – Rasnov 2014
- (2) 3. miejsce – Rasnov 2015
- (3) 3. miejsce – Lillehammer 2015
- (4) 3. miejsce – Oberstdorf 2016
- (5) 2. miejsce – Oslo 2016
- (6) 3. miejsce – Hinzenbach 2016
- (7) 1. miejsce – Niżny Tagił 2016
- (8) 3. miejsce – Sapporo 2017
- (9) 1. miejsce – Sapporo 2017
- (10) 3. miejsce – Zao 2017
- (11) 1. miejsce – Rasnov 2017
- (12) 2. miejsce – Rasnov 2017
- (13) 3. miejsce – Hinzenbach 2017
- (14) 1. miejsce – Ljubno 2017
- (15) 3. miejsce – PyeongChang 2017
- (16) 3. miejsce – Oslo 2017
- (17) 1. miejsce – Lillehammer 2017, LT
- (18) 2. miejsce – Lillehammer 2017, LT
- (19) 2. miejsce – Lillehammer 2017, LT
- (20) 1. miejsce – Hinterzarten 2017
- (21) 1. miejsce – Sapporo 2018
- (22) 1. miejsce – Sapporo 2018
- (23) 1. miejsce – Zao 2018
- (24) 1. miejsce – Zao 2018
- (25) 1. miejsce – Ljubno 2018
- (26) 2. miejsce – Ljubno 2018
- (27) 2. miejsce – Rasnov 2018
- (28) 1. miejsce – Rasnov 2018
- (29) 1. miejsce – Oslo 2018
- (30) 3. miejsce – Oberstdorf 2018
- (31) 3. miejsce – Oberstdorf 2018
- (32) 2. miejsce – Lillehammer 2018, LT
- (33) 2. miejsce – Lillehammer 2018, LT
- (34) 2. miejsce – Prémanon 2018
- (35) 3. miejsce – Sapporo 2019
- (36) 1. miejsce – Sapporo 2019
- (37) 1. miejsce – Zao 2019
- (38) 1. miejsce – Rasnov 2019
- (39) 1. miejsce – Rasnov 2019
- (40) 1. miejsce – Hinzenbach 2019
- (41) 1. miejsce – Hinzenbach 2019
- (42) 1. miejsce – Ljubno 2019
- (43) 2. miejsce – Ljubno 2019
- (44) 1. miejsce – Oberstdorf 2019
- (45) 1. miejsce – Oberstdorf 2019
- (46) 1. miejsce – Lillehammer 2019, RA
- (47) 1. miejsce – Trondheim 2019, RA
- (48) 2. miejsce – Niżny Tagił 2019, RTBB
- (49) 2. miejsce – Niżny Tagił 2019, RTBB
- (50) 1. miejsce – Czajkowski 2019, RTBB
- (51) 1. miejsce – Lillehammer 2019
- (52) 1. miejsce – Lillehammer 2019
- (53) 2. miejsce – Sapporo 2020
- (54) 2. miejsce – Sapporo 2020
- (55) 3. miejsce – Zao 2020
- (56) 1. miejsce – Rasnov 2020
- (57) 2. miejsce – Oberstdorf 2020
- (58) 2. miejsce – Oberstdorf 2020
- (59) 2. miejsce – Hinzenbach 2020
- (60) 1. miejsce – Ljubno 2020
- (61) 2. miejsce – Lillehammer 2020, RA
- (62) 1. miejsce – Lillehammer 2020, RA
- Letnie Grand Prix (klasyfikacja generalna):
- 3. miejsce – 2017
- 3. miejsce – 2018
- 4. miejsce – 2015
- 5. miejsce – 2019
- 10. miejsce – 2016
- 13. miejsce – 2014
- Letnie Grand Prix (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 2. miejsce – Czajkowski 2015
- (2) 2. miejsce – Czajkowski 2016
- (3) 3. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2017
- (4) 2. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2017
- (5) 3. miejsce – Czajkowski 2017
- (6) 2. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2018
- (7) 3. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2018
- (8) 2. miejsce – Czajkowski 2018
- (9) 2. miejsce – Hinterzarten 2019
- Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
- 9. miejsce – sezon 2014/2015
- 32. miejsce – sezon 2011/2012
- 38. miejsce – sezon 2010/2011
- 51. miejsce – sezon 2009/2010
- 68. miejsce – sezon 2008/2009
- Puchar Kontynentalny (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 3. miejsce – Notodden 2014
- Letni Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
- 1. miejsce – 2015
- 4. miejsce – 2013
- 5. miejsce – 2014
- 15. miejsce – 2012
- 32. miejsce – 2010
- 38. miejsce – 2008
- 40. miejsce – 2011
- 53. miejsce – 2009
- Letni Puchar Kontynentalny (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 3. miejsce – Notodden 2014
- (2) 1. miejsce – Oslo 2015
- (3) 2. miejsce – Oslo 2015
Największe osiągnięcia drużynowe:
- Mistrzostwa Świata:
- 2. miejsce – Falun 2015 (skocznia normalna, konkurs mikstów, drużyna: Anders Bardal, Line Jahr, Maren Lundby, Rune Velta)
- 2. miejsce – Oberstdorf 2021 (skocznia normalna, konkurs mikstów, drużyna: Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Maren Lundby, Silje Opseth)
- 3. miejsce – Seefeld 2019 (skocznia normalna, drużyna: Ingebjørg Saglien Bråten, Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Strøm)
- 3. miejsce – Seefeld 2019 (skocznia normalna, konkurs mikstów, drużyna: Robert Johansson, Maren Lundby, Andreas Stjernen, Anna Odine Strøm)
- 3. miejsce – Oberstdorf 2021 (skocznia normalna, drużyna: Thea Minyan Bjørseth, Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Strøm)
- Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 1. miejsce – Lillehammer 2012 (konkurs mikstów)
- (2) 3. miejsce – Lillehammer 2013 (konkurs mikstów)
- (3) 3. miejsce – Zao 2020
- (4) 3. miejsce – Ljubno 2020
- (5) 2. miejsce – Ljubno 2021
- (6) 1. miejsce – Rasnov 2021 (konkurs mikstów)
- Letnie Grand Prix (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 3. miejsce – Czajkowski 2018 (konkurs mikstów)