Zwycięzcy:

rok
zwycięzca plebiscytu
dyscyplina sportu
1926
Wacław Kuchar
lekkoatletyka, piłka nożna, hokej na lodzie
1927
Halina Konopacka
lekkoatletyka
1928
Halina Konopacka
lekkoatletyka
1929
Stanisław Petkiewicz
lekkoatletyka
1930
Stanisława Walasiewicz
lekkoatletyka
1931
Janusz Kusociński
lekkoatletyka
1932
Stanisława Walasiewicz
lekkoatletyka
1933
Stanisława Walasiewicz
lekkoatletyka
1934
Stanisława Walasiewicz
lekkoatletyka
1935
Roger Verey
wioślarstwo
1936
Jadwiga Jędrzejowska
tenis ziemny
1937
Jadwiga Jędrzejowska
tenis ziemny
1938
Stanisław Marusarz
skoki narciarskie
W latach 1939-1945 nagrody nie przyznawano z powodu II wojny światowej
Plebiscyt powrócił w 1948 roku
1948
Aleksy Antkiewicz
boks
1949
Zdobysław Stawczyk
lekkoatletyka
1950
Helena Rakoczy
gimnastyka
1951
Zygmunt Chychła
boks
1952
Zygmunt Chychła
boks
1953
Leszek Drogosz
boks
1954
Janusz Sidło
lekkoatletyka
1955
Janusz Sidło
lekkoatletyka
1956
Elżbieta Krzesińska
lekkoatletyka
1957
Jerzy Pawłowski
szermierka
1958
Zdzisław Krzyszkowiak
lekkoatletyka
1959
Edmund Piątkowski
lekkoatletyka
1960
Józef Szmidt
lekkoatletyka
1961
Ireneusz Paliński
podnoszenie ciężarów
1962
Teresa Ciepły
lekkoatletyka
1963
Ryszard Parulski
szermierka
1964
Józef Szmidt
lekkoatletyka
1965
Irena Kirszenstein
lekkoatletyka
1966
Irena Kirszenstein
lekkoatletyka
1967
Sobiesław Zasada
rajdy samochodowe
1968
Jerzy Pawłowski
szermierka
1969
Waldemar Baszanowski
podnoszenie ciężarów
1970
Teresa Sukniewicz
lekkoatletyka
1971
Ryszard Szurkowski
kolarstwo szosowe
1972
Witold Woyda
szermierka
1973
Ryszard Szurkowski
kolarstwo szosowe
1974
Irena Szewińska
lekkoatletyka
1975
Zygmunt Smalcerz
podnoszenie ciężarów
1976
Irena Szewińska
lekkoatletyka
1977
Janusz Pyciak-Peciak
pięciobój nowoczesny
1978
Józef Łuszczek
biegi narciarskie
1979
Jan Jankiewicz
kolarstwo szosowe
1980
Władysław Kozakiewicz
lekkoatletyka
1981
Janusz Pyciak-Peciak
pięciobój nowoczesny
1982
Zbigniew Boniek
piłka nożna
1983
Zdzisław Hoffmann
lekkoatletyka
1984
Andrzej Grubba
tenis stołowy
1985
Lech Piasecki
kolarstwo szosowe
1986
Andrzej Malina
zapasy
1987
Marek Łbik / Marek Dopierała
kajakarstwo
1988
Waldemar Legień
judo
1989
Joachim Halupczok
kolarstwo szosowe
1990
Wanda Panfil
lekkoatletyka
1991
Wanda Panfil
lekkoatletyka
1992
Waldemar Legień
judo
1993
Rafał Kubacki
judo
1994
Andrzej Wroński
zapasy
1995
Paweł Nastula
judo
1996
Renata Mauer
strzelectwo
1997
Paweł Nastula
judo
1998
Robert Korzeniowski
lekkoatletyka
1999
Tomasz Gollob
żużel
2000
Robert Korzeniowski
lekkoatletyka
2001
Adam Małysz
skoki narciarskie
2002
Adam Małysz
skoki narciarskie
2003
Adam Małysz
skoki narciarskie
2004
Otylia Jędrzejczak
pływanie
2005
Otylia Jędrzejczak
pływanie
2006
Otylia Jędrzejczak
pływanie
2007
Adam Małysz
skoki narciarskie
2008
Robert Kubica
Formuła 1
2009
Justyna Kowalczyk
biegi narciarskie
2010
Justyna Kowalczyk
biegi narciarskie
2011
Justyna Kowalczyk
biegi narciarskie
2012
Justyna Kowalczyk
biegi narciarskie
2013
Justyna Kowalczyk
biegi narciarskie
2014
Kamil Stoch
skoki narciarskie
2015
Robert Lewansowski
piłka nożna
2016 Anita Włodarczyk lekkoatletyka
2017 Kamil Stoch skoki narciarskie
2018    
 
 

Dodaj komentarz