Sara Takanashi LGP.Frenstat.2017 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Sara TAKANASHINarodowość: Japonia

Data i miejsce urodzenia: 8.10.1996 r. (Hokkaido, Japonia)
Wzrost: 151 cm
Waga: 45 kg
Trener kadry: Yataro Watase, Tomoharu Yokokawa
Klub: Kuraray

 

Debiut w PŚ: 03.12.2011 r. – Lillehammer (5. miejsce)
Pierwsze punkty PŚ: 03.12.2011 r. – Lillehammer (5. miejsce)
Pierwsze podium PŚ: 08.01.2012 r. – Hinterzarten (2. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ: 03.03.2012 r. – Zao

Zwycięstwa PŚ (ind.): 57
Miejsca na podium PŚ (ind.): 100: 57/26/17
Miejsca na podium PŚ (druż.): 6: 3/2/1

Miejsca na podium LGP (ind.): 29: 25/3/1
Miejsca na podium LGP (druż.): 6: 3/3/0
Miejsca na podium PK (ind.): 8: 3/2/3
Miejsca na podium LPK (ind.): 9: 4/5/0

Miejsca na podium FIS Cup (ind.): 0: 0/0/0

 

Rekord życiowy: 144,0 m – Sapporo (02.11.2018 r.)

 

Osiągnięcia indywidualnie:

  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
    • 3. miejsce – PyeongChang 2018 (skocznia normalna)
    • 8. miejsce – Soczi / Krasnaja Polana 2014 (skocznia normalna)
  • Mistrzostwa Świata:
    • 2. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2013 (skocznia normalna)
    • 3. miejsce – Lahti 2017 (skocznia normalna)
    • 4. miejsce – Falun 2015 (skocznia normalna)
    • 6. miejsce – Oslo 2011 (skocznia normalna)
    • 6. miejsce – Seefeld 2019 (skocznia normalna)
  • Mistrzostwa Świata Juniorów:
    • 1. miejsce – Erzurum 2012
    • 1. miejsce – Liberec 2013
    • 1. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2014
    • 6. miejsce – Otepää 2011
    • 7. miejsce – Hinterzarten 2010
  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży:
    • 1. miejsce – Innsbruck 2012
  • Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
    • 1. miejsce – sezon 2012/2013
    • 1. miejsce – sezon 2013/2014
    • 1. miejsce – sezon 2015/2016
    • 1. miejsce – sezon 2016/2017
    • 2. miejsce – sezon 2014/2015
    • 3. miejsce – sezon 2011/2012
    • 3. miejsce – sezon 2017/2018
    • 4. miejsce – sezon 2018/2019
    • 4. miejsce – sezon 2019/2020
  • Turniej Lillehammer Triple:
    • 3. miejsce – 1. edycja / 2017
    • 28. miejsce – 2. edycja / 2018
  • Turniej Raw Air:
    • 6. miejsce – 2. edycja / 2020
    • 7. miejsce – 1. edycja / 2019
  • Russian Tour Blue Bird:
    • 6. miejsce – 1. edycja / 2019
  • Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 2. miejsce – Hinterzarten 2012
    • (2) 2. miejsce – Ljubno 2012
    • (3) 2. miejsce – Ljubno 2012
    • (4) 1. miejsce – Zao 2012
    • (5) 2. miejsce – Zao 2012
    • (6) 2. miejsce – Zao 2012
    • (7) 2. miejsce – Oslo 2012
    • (8) 1. miejsce – Lillehammer 2012
    • (9) 2. miejsce – Soczi 2012
    • (10) 3. miejsce – Soczi 2012
    • (11) 1. miejsce – Ramsau 2012
    • (12) 1. miejsce – Schonach 2013
    • (13) 2. miejsce – Hinterzarten 2013
    • (14) 1. miejsce – Hinterzarten 2013
    • (15) 1. miejsce – Zao 2013
    • (16) 1. miejsce – Zao 2013
    • (17) 1. miejsce – Ljubno 2013
    • (18) 1. miejsce – Ljubno 2013
    • (19) 2. miejsce – Trondheim 2013
    • (20) 2. miejsce – Oslo 2013
    • (21) 1. miejsce – Lillehammer 2013
    • (22) 1. miejsce – Hinterzarten 2013
    • (23) 1. miejsce – Hinterzarten 2013
    • (24) 1. miejsce – Czajkowski 2014
    • (25) 3. miejsce – Czajkowski 2014
    • (26) 1. miejsce – Sapporo 2014
    • (27) 1. miejsce – Sapporo 2014
    • (28) 1. miejsce – Zao 2014
    • (29) 1. miejsce – Zao 2014
    • (30) 2. miejsce – Planica 2014
    • (31) 2. miejsce – Planica 104
    • (32) 1. miejsce – Hinzenbach 2014
    • (33) 1. miejsce – Hinzenbach 2014
    • (34) 1. miejsce – Rasnov 2014
    • (35) 1. miejsce – Rasnov 2014
    • (36) 1. miejsce – Oslo 2014
    • (37) 1. miejsce – Falun 2014
    • (38) 1. miejsce – Planica 2014
    • (39) 3. miejsce – Lillehammer 2014
    • (40) 1. miejsce – Sapporo 2015
    • (41) 1. miejsce – Sapporo 2015
    • (42) 3. miejsce – Oberstdorf 2015
    • (43) 3. miejsce – Hinzenbach 2015
    • (44) 2. miejsce – Rasnov 2015
    • (45) 1. miejsce – Rasnov 2015
    • (46) 1. miejsce – Ljubno 2015
    • (47) 1. miejsce – Ljubno 2015
    • (48) 1. miejsce – Oslo 2015
    • (49) 1. miejsce – Lillehammer 2015
    • (50) 2. miejsce – Niżny Tagił 2015
    • (51) 1. miejsce – Niżny Tagił 2015
    • (52) 1. miejsce – Sapporo 2016
    • (53) 1. miejsce – Sapporo 2016
    • (54) 1. miejsce – Zao 2016
    • (55) 1. miejsce – Zao 2016
    • (56) 1. miejsce – Oberstdorf 2016
    • (57) 1. miejsce – Oberstdorf 2016
    • (58) 1. miejsce – Oslo 2016
    • (59) 1. miejsce – Hinzenbach 2016
    • (60) 1. miejsce – Hinzenbach 2016
    • (61) 2. miejsce – Ljubno 2016
    • (62) 1. miejsce – Lahti 2016
    • (63) 1. miejsce – Ałmaty 2016
    • (64) 1. miejsce – Ałmaty 2016
    • (65) 1. miejsce – Lillehammer 2016
    • (66) 1. miejsce – Lillehammer 2016
    • (67) 3. miejsce – Niżny Tagił 2016
    • (68) 1. miejsce – Niżny Tagił 2016
    • (69) 1. miejsce – Oberstdorf 2017
    • (70) 1. miejsce – Oberstdorf 2017
    • (71) 2. miejsce – Sapporo 2017
    • (72) 2. miejsce – Zao 2017
    • (73) 2. miejsce – Rasnov 2017
    • (74) 1. miejsce – Rasnov 2017
    • (75) 1. miejsce – Hinzenbach 2017
    • (76) 1. miejsce – Hinzenbach 2017
    • (77) 2. miejsce – PyeongChang 2017
    • (78) 1. miejsce – PyeongChang 2017
    • (79) 2. miejsce – Oslo 2017
    • (80) 3. miejsce – Lillehammer 2017
    • (81) 3. miejsce – Hinterzarten 2017
    • (82) 3. miejsce – Sapporo 2018
    • (83) 2. miejsce – Sapporo 2018
    • (84) 3. miejsce – Zao 2018
    • (85) 3. miejsce – Ljubno 2018
    • (86) 1. miejsce – Oberstdorf 2018
    • (87) 1. miejsce – Oberstdorf 2018
    • (88) 3. miejsce – Lillehammer 2018
    • (89) 2. miejsce – Premanon 2018
    • (90) 3. miejsce – Premanon 2018
    • (91) 2. miejsce – Zao 2019
    • (92) 3. miejsce – Rasnov 2019
    • (93) 2. miejsce – Hinzenbach 2019
    • (94) 2. miejsce – Ljubno 2019
    • (95) 1. miejsce – Ljubno 2019
    • (96) 3. miejsce – Oberstdorf 2019
    • (97) 3. miejsce – Czajkowski 2019
    • (98) 3. miejsce – Lillehammer 2019
    • (99) 2. miejsce – Zao 2020
    • (100) 1. miejsce – Lillehammer 2020
  • Letnie Grand Prix (klasyfikacja generalna):
    • 1. miejsce – 2012
    • 1. miejsce – 2013
    • 1. miejsce – 2014
    • 1. miejsce – 2015
    • 1. miejsce – 2016
    • 1. miejsce – 2017
    • 1. miejsce – 2018
    • 1. miejsce – 2019
  • Letnie Grand Prix (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 2. miejsce – Hinterzarten 2012
    • (2) 1. miejsce – Ałmaty 2012
    • (3) 1. miejsce – Ałmaty 2012
    • (4) 2. miejsce -Hinterzarten 2013
    • (5) 1. miejsce – Niżny Tagił 2013
    • (6) 1. miejsce – Niżny Tagił 2013
    • (7) 1. miejsce – Ałmaty 2013
    • (8) 1. miejsce – Ałmaty 2013
    • (9) 1. miejsce – Ałmaty 2014
    • (10) 1. miejsce – Ałmaty 2014
    • (11) 1. miejsce – Courchevel 2015
    • (12) 1. miejsce – Czajkowski 2015
    • (13) 1. miejsce – Czajkowski 2015
    • (14) 1. miejsce – Ałmaty 2015
    • (15) 1. miejsce – Ałmaty 2015
    • (16) 1. miejsce – Courchevel 2016
    • (17) 1. miejsce – Czajkowski 2016
    • (18) 1. miejsce – Czajkowski 2016
    • (19) 2. miejsce – Courchevel 2017
    • (20) 1. miejsce – Frenštat 2017
    • (21) 1. miejsce – Czajkowski 2017
    • (22) 1. miejsce – Czajkowski 2017
    • (23) 1. miejsce – Hinterzarten 2018
    • (24) 1. miejsce – Courchevel 2018
    • (25) 1. miejsce – Frenštat 2018
    • (26) 1. miejsce – Frenštat 2018
    • (27) 3. miejsce – Czajkowski 2018
    • (28) 1. miejsce – Hinterzarten 2019
    • (29) 1. miejsce – Courchevel 2019
  • Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
    • 4. miejsce – sezon 2011/2012
    • 11. miejsce – sezon 2010/2011
    • 15. miejsce – sezon 2009/2010
    • 54. miejsce – sezon 2008/2009
  • Puchar Kontynentalny (konkursowe podia chronologicznie):
    • (1) 3. miejsce – Zao 2010
    • (2) 2. miejsce – Zakopane 2011
    • (3) 2. miejsce – Zakopane 2011
    • (4) 1. miejsce – Ramsau 2011
    • (5) 1. miejsce – Ramsau 2011
    • (6) 3. miejsce – Rovaniemi 2011
    • (7) 1. miejsce – Rovaniemi 2011
    • (8) 3. miejsce – Liberec 2012
  • Letni Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
    • 1. miejsce – 2014
    • 1. miejsce – 2015
    • 2. miejsce – 2011
    • 4. miejsce – 2010
    • 12. miejsce – 2009
    • 15. miejsce – 2019
  • Letni Puchar Kontynentalny (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 2. miejsce – Bischofsgrün 2010
    • (2) 2. miejsce – Szczyrk 2011
    • (3) 2. miejsce – Bischofsgrün 2011
    • (4) 2. miejsce – Bischofsgrün 2011
    • (5) 1. miejsce – Trondheim 2014
    • (6) 1. miejsce – Trondheim 2014
    • (7) 2. miejsce – Oberwiesenthal 2015
    • (8) 1. miejsce – Oberwiesenthal 2015
    • (9) 1. miejsce – Lillehammer 2019
 

Osiągnięcia drużynowe:

  • Mistrzostwa Świata:
    • 1. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2013 (mikst)
    • 3. miejsce – Falun 2015 (mikst)
    • 3. miejsce – Lahti 2017 (mikst)
  • Mistrzostwa Świata Juniorów:
    • 1. miejsce – Erzurum 2012 (konkurs drużynowy kobiet)
    • 1. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2014 (konkurs drużynowy kobiet)
  • Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 2. miejsce – Lillehammer 2012 (mikst)
    • (2) 1. miejsce – Lillehammer 2013 (mikst)
    • (3) 1. miejsce – Hinterzarten 2017
    • (4) 1. miejsce – Zao 2017
    • (5) 3. miejsce – Zao 2019
    • (6) 2. miejsce – Zao 2020
  • Letnie Grand Prix (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 1. miejsce – Courchevel 2012 (mikst)
    • (2) 2. miejsce – Hinterzarten 2012 (mikst)
    • (3) 1. miejsce – Hinterzarten 2013 (mikst)
    • (4) 2. miejsce – Courchevel 2013 (mikst)
    • (5) 1. miejsce – Czajkowski 2018 (mikst)
    • (6) 2. miejsce – Hinterzarten 2019 (mikst)