Planica Letalnica WC.2015 fot.Julia .Piatkowska - Planica - 'Letalnica bratov Gorišek'

Punkt K: 200
Wielkosć skoczni (HS): 225
Igielit: brak
Rok budowy: 1969
Przebudowy: 1994, 2003, 2014
Certyfikat FIS ważny do: 12.03.2020 r.
Pojemność trybun: 50 000
Status: używana

Rekord skoczni: 248,5 m (Peter Prevc SLO, 20.03.2015 r., PŚ)

Długość najazdu: 133,8 m
Nachylenie najazdu: 35,1°
Długość progu: 8 m
Wysokość progu: 2,93 m
Nachylenie progu: 11,25°
Średnia prędkość na progu: 108 km/h
Nachylenie zeskoku: 33,2°

 

Podia zawodów PŚ:

Data
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
20.03.2016
 
 
 
19.03.2016 / D
 
 
 
18.03.2016
 
 
 
22.03.2015
J. Tepes
P. Prevc
R. Velta
21.03.2015 / D
Słowenia
Austria
Norwegia
20.03.2015
P. Prevc
J. Tepes
S. Kraft
24.03.2013
J. Tepes
R. Velta
P. Prevc
23.03.2013 / D
Słowenia
Norwegia
Austria
22.03.2013
G. Schlierenzauer
P. Prevc
P. Żyła
18.03.2012
M. Koch
S. Ammann
R. Kranjec
17.03.2012 / D
Austria
Norwegia
Niemcy
16.03.2012
R. Kranjec
S. Ammann
M. Koch
20.03.2011
K. Stoch
R. Kranjec
A. Małysz
19.03.2011 / D
Austria
Norwegia
Słowenia
18.03.2011
G. Schlierenzauer
T. Mogenstern
M. Koch
22.03.2009
H. Olli
A. Małysz
S. Ammann
R. Kranjec
21.03.2009 / D
Norwegia
Polska
Rosja
20.03.2009
G. Schlierenzauer
A. Małysz
D. Vassiliev
16.03.2008
G. Schlierenzauer
M. Koch
J. Happonen
15.03.2008 / D
Norwegia
Finlandia
Austria
14.03.2008
G. Schlierenzauer
M. Koch
J. Happonen
25.03.2007
A. Małysz
S. Ammann
M. Koch
24.03.2007
A. Małysz
A. Jacobsen
M. Koch
23.03.2007
A. Małysz
S. Ammann
J. Damjan
19.03.2006
J. Happonen
R. Kranjec
M. Koch
18.03.2006
B.E. Romoeren
R. Ljoekelsoey
M. Koch
20.03.2005
B.E. Romoeren
R. Ljoekelsoey
A. Widhoelzl
19.03.2005
M. Hautamaeki
A. Widhoelzl
B.E. Romoeren
23.03.2003
M. Hautamaeki
S. Hannawald
H. Miyahira
22.03.2003
M. Hautamaeki
A. Małysz
M. Hoellwarth
24.03.2002
konkurs odwołany
23.03.2002 / D
Finlandia
Niemcy
Austria
18.03.2001
M. Schmitt
R. Jussilainen
T. Ingebrigtsen
17.03.2001 / D
Finlandia
Austria
Japonia
19.03.2000
S. Hannawald
J. Ahonen
A. Goldberger
18.03.2000 / D
Niemcy
Finlandia
Japonia
21.03.1999
N. Kasai
H. Miyahira
M. Schmitt
20.03.1999
H. Miyahira
M. Schmitt
N. Kasai
19.03.1999
M. Schmitt
K. Funaki
C. Duffner
23.03.1997
A. Higashi
P. Peterka
L. Ottesen
22.03.1997
T. Okabe
K. Funaki
J. Soininen
20.03.1994
J. Sakala
E. Bredesen
R. Cecon
19.03.1994
konkurs odwołany
24.03.1991
R. Gebstedt
S. Horngacher
D. Thoma
23.03.1991
S. Taellberg
S. Zuend
A. Kiessewetter
15.03.1987
O.G. Fidjestoel
M. Zupan
P. Fijas
14.03.1987
A. Felder
O.G. Fidjestoel
T. Klauser

*D – konkurs drużynowy

 

Dodaj komentarz