Indywidualni medaliści na normalnej skoczni:

miejsce – rok 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2021 – Zakopane      
2020 – Oberwiesenthal Peter Resinger AUT Sander Vossan Eriksen NOR Mark Hafnar SLO
2019 – Lahti Thomas Aasen Markeng NOR Luca Roth GER Sergey Tkachenko KAZ
2018 – Kandersteg Marius Lindvik NOR Constantin Schmid GER Clemens Leitner AUT
2017 – Park City Viktor Polasek CZE Alex Insam ITA Constantin Schmid GER
2016 – Rasnov David Siegel GER Domen Prevc SLO Ryoyu Kobayashi JPN
2015 – Ałmaty Johann Andre Forfang NOR Andreas Wellinger GER Phillip Sjoeen NOR
2014 – Predazzo Jakub Wolny POL Patrick Streitler AUT Evgeniy Klimov RUS
2013 – Liberec Jaka Hvala SLO Klemens Murańka POL Stefan Kraft AUT
2012 – Erzurum Nejc Dezman SLO Aleksander Zniszczoł POL
Jaka Hvala SLO
2011 – Otepää Vladimir Zografski BUL Stefan Kraft AUT Kaarel Nurmsalu EST
2010 – Hinterzarten Michael Hayboeck AUT Peter Prevc SLO Diego Dellasega ITA
2009 – Štrbské Pleso Lukas Mueller AUT Maciej Kot POL Ville Larinto FIN
2008 – Zakopane Andreas Wank GER Shohei Tochimoto JPN Andreas Strolz AUT
2007 – Tarvisio / Planica Roman Koudelka CZE Shohei Tochimoto JPN Thomas Thurnbichler AUT
2006 – Kranj Gregor Schlierenzauer AUT Jurij Tepes SLO Andrea Morassi ITA
2005 – Rovaniemi Joonas Ikonen FIN Arthur Pauli AUT Jurij Tepes SLO
2004 – Stryn Mateusz Rutkowski POL Thomas Morgenstern AUT Olli Pekkala FIN
2003 – Solefteå Thomas Morgenstern AUT Rok Benkovic SLO Jan Mazoch CZE
2002 – Schonach Janne Happonen FIN Daiki Ito JPN Kalle Keituri FIN
2001 – Karpacz Veli-Matti Lindstroem FIN Manuel Fettner AUT Florian Liegl AUT
2000 – Štrbské Pleso konkurs odwołany
1999 – Saalfelden Kazuki Nishishita JPN Michal Psenko SVK Stefan Kaiser AUT
1998 – Sankt Moritz Wolfgang Loitzl AUT Kazuhiro Nakamura JPN Matti Hautamaeki FIN
1997 – Canmore / Calgary Wilhelm Brenna NOR Jussi Hautamaeki FIN Falko Krismayr AUT
1996 – Asiago Michael Uhrmann GER Primoz Peterka SLO Andreas Kuettel SUI
1995 – Gällivare Tommy Ingebrigtsen NOR Reinhard Schwarzenberger AUT Lucas Chevalier-Girod FRA
1994 – Breitenwang Janne Ahonen FIN Nicolas Dessum FRA Zbynek Krompolc CZE
1993 – Harrachov Janne Ahonen FIN Andreas Widhoelzl AUT Alexander Herr GER
1992 – Vuokatti Toni Nieminen FIN Sylvain Freiholz SUI Martin Hoellwarth AUT
1991 – Reit im Winkl Martin Hoellwarth AUT Tomas Goder CSV Damjan Fras YUG
1990 – Štrbské Pleso Heinz Kuttin AUT Roberto Cecon ITA Tomas Raska CSV
1989 – Hamar Kent Johanssen NOR Andi Rauschmeier AUT Staffan Taellberg SWE
1988 – Saalfelden Heinz Kuttin AUT Staffan Taellberg SWE Manfred Steiner AUT
1987 – Asiago Ari-Pekka Nikkola FIN Mike Arnold GER Dieter Thoma GER
1986 – Lake Placid Ivan Lunardi ITA Christian Rimmel GER Clas-Brede Braathen NOR
1985 – Täsch Werner Haim AUT Jussi Karjalainen FIN Guenther Stranner AUT
1984 – Trondheim Martin Svagerko SVK Janez Stirn YUG Miroslav Polak CSV
1983 – Kuopio Franz Wiegele AUT Ole Christian Eidhammer NOR Tuomo Ylipulli FIN
1982 – Murau Ernst Vettori AUT Markku Pusenius FIN Bernard Zauner AUT
1981 – Schonach Matti Nykaenen FIN Ernst Vettori AUT Steve Collins CAN
1980 – Örnsköldsvik Steve Collins CAN Vladimir Boyarintsev SOV Andreas Felder AUT
1979 – Lac-Beauport Horst Bulau CAN Ulrich Pscherra GER Hiroyasu Aizawa JPN
1977 – Sainte-Croix Pavel Fizek CSV Matthias Buse GER Hubert Neuper AUT

 

Drużynowi medaliści na normalnej skoczni:

miejsce – rok 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2021 – Zakopane      
2020 – Oberwiesenthal Słowenia Austria Niemcy
2019 – Lahti Niemcy Norwegia Słowenia
2018 – Kandersteg Niemcy Austria Norwegia
2017 – Park City Słowenia Niemcy Austria
2016 – Rasnov Niemcy Norwegia Japonia
2015 – Ałmaty Norwegia Niemcy Austria
2014 – Predazzo Polska Austria Norwegia
2013 – Liberec Słowenia Polska Niemcy
2012 – Erzurum Norwegia Polska Austria
2011 – Otepää Austria Niemcy Norwegia
2010 – Hinterzarten Austria Niemcy Słowenia
2009 – Štrbské Pleso Austria Niemcy Polska
2008 – Zakopane Niemcy Austria Polska
2007 – Tarvisio / Planica Słowenia Japonia Finlandia
2006 – Kranj Austria Słowenia Japonia
2005 – Rovaniemi Słowenia Polska Finlandia
2004 – Stryn Austria Polska Niemcy
2003 – Solefteå Austria Słowenia Finlandia
2002 – Schonach Finlandia Austria Słowenia
2001 – Karpacz Finlandia Austria Niemcy
2000 – Štrbské Pleso Austria Norwegia Finlandia
1999 – Saalfelden Austria Finlandia Niemcy
1998 – Sankt Moritz Niemcy Japonia Finlandia
1997 – Canmore / Calgary Słowenia Finlandia Austria
1996 – Asiago Niemcy Austria Słowenia
1995 – Gällivare Niemcy Austria Japonia
1994 – Breitenwang Finlandia Czechy Austria
1993 – Harrachov Finlandia Austria Niemcy
1992 – Vuokatti Finlandia Norwegia Niemcy
1991 – Reit im Winkl Czechosłowacja Finlandia Francja
1990 – Štrbské Pleso Austria Finlandia Jugosławia
1989 – Hamar Austria Jugosławia Norwegia
1988 – Saalfelden Austria Norwegia Czechosłowacja
1987 – Asiago Niemcy (NRD) Niemcy (RFN) Finlandia
1986 – Lake Placid Niemcy (RFN) Włochy ZSRR

 

Drużynowi medaliści w konkursie drużyn mieszanych:

miejsce – rok 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2021 – Zakopane      
2020 – Oberwiesenthal Austria Norwegia Słowenia
2019 – Lahti Rosja Norwegia Niemcy
2018 – Kandersteg Norwegia Niemcy Austria
2017 – Park City Słowenia Niemcy Japonia
2016 – Rasnov Słowenia Austria Niemcy

 

Dodaj komentarz