Indywidualni medaliści na dużej skoczni:

mistrzostwa – rok 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2021 – Oberstdorf      
2019 – Seefeld / Innsbruck Markus Eisenbichler GER Karl Geiger GER Killian Peier SUI
2017 – Lahti Stefan Kraft AUT Andreas Wellinger GER Piotr Żyła POL
2015 – Falun Severin Freund GER Gregor Schlierenzauer AUT Rune Velta NOR
2013 – Val di Fiemme / Predazzo Kamil Stoch POL Peter Prevc SLO Anders Jacobsen NOR
2011 – Oslo Gregor Schlierenzauer AUT Thomas Morgenstern AUT Simon Ammann SUI
2009 – Liberec Andreas Kuettel SUI Martin Schmitt GER Anders Jacobsen NOR
2007 – Sapporo Simon Ammann SUI Harri Olli FIN Roar Ljoekelsoey NOR
2005 – Oberstdorf Janne Ahonen FIN Roar Ljoekelsoey NOR Jakub Janda CZE
2003 – Val di Fiemme / Predazzo Adam Małysz POL Matti Hautamaeki FIN Noriaki Kasai JPN
2001 – Lahti Martin Schmitt GER Adam Małysz POL Janne Ahonen FIN
1999 – Ramsau / Bischofshofen Martin Schmitt GER Sven Hannawald GER Hideharu Miyahira JPN
1997 – Trondheim Masahikok Harada JPN Dieter Thoma GER Sylvain Freiholz SUI
1995 – Thunder Bay Tommy Ingebrigtsen NOR Andreas Goldberger AUT Jens Weissflog GER
1993 – Falun Espen Bredesen NOR Jaroslav Sakala CZE Andreas Goldberger AUT
1991 – Val di Fiemme / Predazzo Franci Petek YUG Rune Olijnyk NOR Jens Weissflog GER
1989 – Lahti Jari Puikkonen FIN Jens Weissflog GER Matti Nykaenen FIN
1987 – Oberstdorf Andreas Felder AUT Vegard Opaas NOR Ernst Vettori NOR
1985 – Seefeld / Innsbruck Per Bergeruud NOR Jari Puikkonen FIN Matti Nykaenen FIN
1982 – Oslo Matti Nykaenen FIN Olav Hansson NOR Armin Kogler AUT
1978 – Lahti Tapio Raisanen FIN Alois Lipburger AUT Falko Weissflog GER
1974 – Falun Hans-Georg Aschenbach GER Heinz Wosipiwo GER Rudolf Hoehnl CSV
1970 – Wysokie Tatry Garij Napalkov SOV Jiri Raska CSV Stanisław Gąsienica-Daniel POL
1966 – Oslo Bjoern Wirkola NOR Takashi Fujisawa JPN Kjell Sjoeberg SWE
1962 – Zakopane Helmut Recknagel GER Nikolaj Kamenskij SOV Niilo Halonen FIN
1958 – Lahti Juhani Kaerkinen FIN Ensio Hyttiae FIN Helmut Recknagel GER
1954 – Falun Matti Pietikaeinen FIN Veikko Heinonen FIN Bror Oestman SWE
1950 – Lake Placid Hans Bjoernstadt NOR Thure Lindgren SWE Arnfinn Bergmann NOR
1941 – Cortina d’Ampezzo Paavo Vierto FIN Leo Laakso FIN Sven Selaanger SWE
1939 – Zakopane Josef Bradl AUT Birger Ruud NOR Arnholdt Kongsgaard NOR
1938 – Lahti Asbjoern Ruud NOR Stanisław Marusarz POL Hilmar Myhra NOR
1937 – Chamonix-Mont-Blanc Birger Ruud NOR Reidar Andersen NOR Sigurd Solid NOR
1935 – Wysokie Tatry Birger Ruud NOR Reidar Andersen NOR Alf Andersen NOR
1934 – Sollefteå Kristian Johansson NOR Arne Hovde NOR Sven Eriksson-Selanger SWE
1933 – Innsbruck Marcel Reymond SUI Rudolf Burkert CSV Sven Eriksson-Selanger SWE
1931 – Oberhof Birger Ruud NOR Fritz Kaufmannn SUI Sven Eriksson-Selanger SWE
1930 – Oslo Gunnar Andersen NOR Reidar Andersen NOR Sigmund Ruud NOR
1929 – Zakopane Sigmund Ruud NOR Kristian Johansson NOR Hans Kleppen NOR
1927 – Cortina d’Ampezzo Tore Edman NOR Willen Dick CSV Bertil Carlsson SWE
1926 – Lahti Jacob Tullin Thams NOR Otto Aasen NOR Georg Oesterholt NOR
1927 – Jańskie Łaźnie Willen Dick CSV Henry Ljungmann NOR Frantisek Wende CSV

 

Indywidualni medaliści na normalnej skoczni:

mistrzostwa – rok 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2021 – Oberstdorf      
2019 – Seefeld / Innsbruck Dawid Kubacki POL Kamil Stoch POL Stefan Kraft AUT
2017 – Lahti Stefan Kraft AUT Andreas Wellinger GER Markus Eisenbichler GER
2015 – Falun Rune Velta NOR Severin Freund GER Stefan Kraft AUT
2013 – Val di Fiemme / Predazzo Anders Bardal NOR Gregor Schlierenzauer AUT Peter Prevc SLO
2011 – Oslo Thomas Morgenstern AUT Andreas Kofler AUT Adam Małysz POL
2009 – Liberec Wolfgang Loitzl AUT Gregor Schlierenzauer AUT Simon Ammann SUI
2007 – Sapporo Adam Małysz POL Simon Ammann SUI Thomas Morgenstern AUT
2005 – Oberstdorf Rok Benkovic SLO Jakub Janda CZE Janne Ahonen FIN
2003 – Val di Fiemme / Predazzo Adam Małysz POL Tommy Ingebrigtsen NOR Noriaki Kasai JPN
2001 – Lahti Adam Małysz POL Martin Schmitt GER Martin Hoellwarth AUT
1999 – Ramsau / Bischofshofen Kazuyoshi Funaki JPN Hideharu Miyahira JPN Masahiko Harada JPN
1997 – Trondheim Janne Ahonen FIN Masahiko Harada JPN Andreas Goldberger AUT
1995 – Thunder Bay Takanobu Okabe JPN Hiroya Saito JPN Mika Laitinen FIN
1993 – Falun Masahiko Harada JPN Andreas Goldberger AUT Jaroslav Sakala CZE
1991 – Val di Fiemme / Predazzo Heinz Kuttin AUT Kent Johanssen NOR Ari-Pekka Nikkola FIN
1989 – Lahti Jens Wiessflog GER Ari-Pekka Nikkola FIN Heinz Kuttin AUT
1987 – Oberstdorf Jiri Parma CSV Matti Nykaenen FIN Vegard Opaas NOR
1985 – Seefeld / Innsbruck Jens Wiessflog GER Andreas Felder AUT Per Bergerud NOR
1982 – Oslo Armin Kogler AUT Jari Puikkonen FIN Ole Bremseth NOR
1978 – Lahti Mathias Buse GER Henry Glass GER Alexey Borovitin SOV
1974 – Falun Hans-Georg Aschenbach GER Dieter Kampf GER Alexey Borovitin SOV
1970 – Wysokie Tatry Garij Napalkov SOV Yukiya Sato JPN Lars Grini NOR
1966 – Oslo Bjoern Wirkola NOR Dieter Neuendorf GER Paavo Lukkariniemi FIN
1962 – Zakopane Toralf Engan NOR Antoni Łaciak POL Helmut Recknagel GER

 

Drużynowi medaliści na dużej skoczni:

mistrzostwa – rok 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2021 – Oberstdorf      
2019 – Seefeld / Innsbruck Niemcy Austria Japonia
2017 – Lahti Polska Norwegia Austria
2015 – Falun Norwegia Austria Polska
2013 – Val di Fiemme / Predazzo Austria Niemcy Polska
2011 – Oslo Austria Norwegia Słowenia
2009 – Liberec Austria Norwegia Japonia
2007 – Sapporo Austria Norwegia Japonia
2005 – Oberstdorf Austria Norwegia Norwegia
2003 – Val di Fiemme / Predazzo Finlandia Japonia Norwegia
2001 – Lahti Niemcy Finlandia Austria
1999 – Ramsau / Bischofshofen Niemcy Japonia Austria
1997 – Trondheim Finlandia Japonia Niemcy
1995 – Thunder Bay Finlandia Niemcy Japonia
1993 – Falun Norwegia Czechy / Słowacja Austria
1991 – Val di Fiemme / Predazzo Austria Finlandia Niemcy
1989 – Lahti Finlandia Norwegia Czechosłowacja
1987 – Oberstdorf Finlandia Norwegia Austria
1985 – Seefeld / Innsbruck Finlandia Austria Niemcy (NRD)
1982 – Oslo Norwegia Austria Finlandia

 

Drużynowi medaliści na normalnej skoczni:

mistrzostwa – rok 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2011 – Oslo Austria Norwegia Niemcy
2005 – Oberstdorf Austria Niemcy Słowenia
2001 – Lahti Austria Finlandia Niemcy

 

Drużynowi medaliści w konkursach drużyn mieszanych:

mistrzostwa – rok 1. miejsce (złoto) 2. miejsce (srebro) 3. miejsce (brąz)
2021 – Oberstdorf      
2019 – Seefeld / Innsbruck Niemcy Austria Norwegia
2017 – Lahti Niemcy Austria Japonia
2015 – Falun Niemcy Norwegia Japonia
2013 – Val di Fiemme / Predazzo Japonia Austria Niemcy