Austriacy na Engelberg i 63. Turniej Czterech Skoczni

kofler andreas kd

Andreas Kofler, fot. Kata DeakSztab szkoleniowy austriackiej kadry na czele z trenerem Heinzem Kuttinem podjął decyzję dotyczącą składu kadry na zawody PŚ w Engelbergu. Co więcej, poznaliśmy już pięciu z siedmiu skoczków, którzy będą reprezentować ten kraj podczas 63. Turnieju Czterech Skoczni. Austriacy w czwartym periodzie sezonu zwiększą swoją kwotę startową w PŚ do siedmiu zawodników.

 

W zawodach PŚ w szwajcarskim Engelbergu, które odbędą się w dniach 19-21 grudnia weźmie udział sześciu Austriaków. Będą to: Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler oraz powracający po przerwie spowodowanej słabszą formą Thomas Diethart i Wolfgang Loitzl. Trener Heinz Kuttin powrócił zatem do koncepcji składu, którą prezentował się już w Klingenthal, Kuusamo i Lillehammer. Tylko do Niżnego Tagiłu zabrał znacznie lepiej prezentującą się czwórkę.

Manuel Fettner, fot. Julia Piątkowska
Manuel Fettner, fot. Julia Piątkowska

Austriacy, którzy prezentują się bardzo dobrze także w zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego (w klasyfikacji generalnej: 3. Fettner, 5. Poppinger) są już pewni zwiększenia kwoty startowej na zawody Pucharu Świata. W trzecim periodzie sezonu 2014/2015, który obejmuje dotychczasowe konkursy oraz zawody w Engelbergu, mogli oni wystawiać do PŚ sześciu skoczków w każdym konkursie. Od początku Turnieju Czterech Skoczni, który będzie jednocześnie początkiem czwartego periodu, Austriacy będą mieli prawo do siedmioosobowego pucharowego składu.

Występu w prestiżowym austriacko-niemieckim turnieju są już pewni: Schlierenzauer, Kraft, Hayboeck, Kofler oraz Fettner. Do tego składu dołączy jeszcze dwóch zawodników, a największe szanse na to mają: Loitzl, Diethart i Poppinger.

 

Źródło: oesv.at

 

Komentarze

comments

2 thoughts on “Austriacy na Engelberg i 63. Turniej Czterech Skoczni

  1. Trochę się dziwię, że Kofler ma takie chody przy braku formy, a jeden skok w Niznym Tagile i kontrowersyjne odwołanie 2 serii po jego nieudanym skoku wiosny nie czyni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram