Czterech Polaków na finał Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim

Jakub Wolny (fot. Bartosz Leja)

Jakub Wolny (fot. Bartosz Leja)

Jakub Wolny (fot. Bartosz Leja)Już w najbliższy weekend (18-19 marca) w Czajkowskim odbędzie się ostatnia edycja zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Trener Robert Mateja zdecydował, że do Rosji pojedzie czterech reprezentantów Polski. W składzie znalazł się m.in. mistrz świata juniorów z 2014 roku, Jakub Wolny oraz najmocniejszy z naszych juniorów, Paweł Wąsek.

 
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

Trener Robert Mateja postawił na zawodników, którzy podczas konkursów w Zakopanem wskakiwali do finałowej trzydziestki. Warto wspomnieć, że z 10-osobowego składu Polaków tylko powołanej czwórce udała się ta sztuka. Bez wątpienia najlepszy okazał się Jakub Wolny, który dwukrotnie był klasyfikowany w czołowej dziesiątce (kolejno 8. i 10. miejsce). Z dobrej strony pokazał się również niespełna 18-letni Paweł Wąsek (23. i 11. miejsce). Aleksander Zniszczoł plasował się kolejno na 9. i 22. pozycji, a Stanisław Biela na 25. i 19. lokacie.

Czajkowski - kompleks skoczni "Śnieżynka" (fot FIS Ski Jumping Czajkowski)
Czajkowski – kompleks skoczni „Śnieżynka” (fot FIS Ski Jumping Czajkowski)

Przed konkursami w Czajkowskim nie można jeszcze wskazać zwycięzcy Pucharu Kontynentalnego, jednak po zawodach na Wielkiej Krokwi Clemens Aigner pozostaje niemalże murowanym faworytem do wygranej. Austriak zgromadził do tej pory na swoim koncie 1031 punktów. Na drugiej pozycji ze stratą 163 punktów do lidera znajduje się Słoweniec Miran Zupancic, który ostatnio nie prezentował najlepszej formy (kolejno 24. i 17. miejsce w Zakopanem, 16. i 34. w Renie).  Aigner od czterech konkursów nie schodzi z najwyższego stopnia podium, więc wydaje się, że w wyniku słabszej dyspozycji Zupancicia oraz nieobecności trzeciego Nejca Dezmana to właśnie on zgarnie najważniejsze trofeum.

Pełna klasyfikacja PK 2016/2017 >>>

 

Polacy podczas finału PK w Czajkowskim w sezonie 2015/16

Podobnie jak tej zimy, w zeszłym sezonie finał Pucharu Kontynentalnego miał miejsce na obiekcie Snieżynka (K-125 / HS-140). Podczas obu konkursów triumfowali Niemcy (Markus Eisenbichler oraz Karl Geiger). Ówczesny zwycięzca całego cyklu, Tom Hilde, był dwukrotnie czwarty. Najlepsze miejsca wśród Polaków zajmował Klemens Murańka (10. i 17.). Pierwszego dnia zawodów do drugiej serii zakwalifikowało się trzech naszych reprezentantów – oprócz Murański Jakub Wolny (19.) oraz Jan Ziobro (21.). Dzień później w pierwszej „trzydziestce” znalazło się czterech Polaków. Wcześniej wspomniani skoczkowie zajmowali kolejno 17., 27. oraz 19. miejsca, a na 30. pozycji został sklasyfikowany Krzysztof Biegun.

 

Skład reprezentacji Polski na PK w Czajkowskim:

 • Jakub Wolny (27. miejsce w PK 2016/17)
 • Aleksander Zniszczoł (41.)
 • Paweł Wąsek (69.)
 • Stanisław Biela (78.).

 

Program zawodów PK w Czajkowskim:

 • 17.03.2017, piątek
  • 12:00 – oficjalny trening
 • 18.03.2017, sobota
  • 12:00 – seria próbna
  • 13:00 – konkurs indywidualny
 • 19.03.2017, niedziela
  • 08:00 – seria próbna
  • 09:00 – konkurs indywidualny
 

źródło: informacja własna / pzn.pl

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram