Skoczkowie mają już za sobą dwie oficjalne serie treningowe oraz kwalifikacje do konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. W rundach „zapoznawczych” na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS-235) najlepiej prezentowali się: powracający do rywalizacji w PŚ Norweg Daniel Andre-Tande (222,5 m) oraz Austriak Stefan Kraft (220,0 m). Kwalifikacje wygrał kolejny z „Wikingów”, Johann Andre Forfang (225,5 m) Do konkursu awansowało czterech Polaków. Poniżej pełne wyniki.
Wyniki pierwszego treningu:
|
zawodnik |
kraj |
belka |
skok I |
punkty |
1 |
Daniel Andre Tande |
NOR |
18 |
222,5 m |
171.5 |
2 |
Timi Zajc |
SLO |
18 |
217,0 m PB |
165.8 |
3 |
Robert Johansson |
NOR |
18 |
215,5 m |
165.0 |
4 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
18 |
214,0 m |
162.9 |
5 |
Dawid Kubacki |
POL |
18 |
210,0 m |
159.7 |
6 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
18 |
202,0 m |
156.9 |
7 |
Markus Eisenbichler |
GER |
18 |
212,5 m |
156.5 |
8 |
Domen Prevc |
SLO |
18 |
211,5 m |
156.2 |
9 |
Tilen Bartol |
SLO |
18 |
202,5 m |
150.3 |
10 |
Kamil Stoch |
POL |
18 |
199,5 m |
149.2 |
11 |
Andreas Stjernen |
NOR |
18 |
206,0 m |
148.9 |
12 |
Daniel Huber |
AUT |
18 |
205,5 m |
148.3 |
13 |
Piotr Żyła |
POL |
18 |
200,0 m |
147.8 |
14 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
18 |
199,0 m |
145.9 |
15 |
Stefan Kraft |
AUT |
18 |
194,5 m |
145.4 |
16 |
Noriaki Kasai |
JPN |
18 |
195,0 m |
143.9 |
17 |
Martin Hamann |
GER |
21 |
209,0 m PB |
143.7 |
18 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
18 |
201,5 m |
143.6 |
19 |
Yukiya Sato |
JPN |
18 |
199,0 m |
143.3 |
20 |
Richard Freitag |
GER |
18 |
200,0 m |
143.2 |
21 |
Ziga Jelar |
SLO |
18 |
196,5 m |
142.9 |
22 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
18 |
196,5 m |
139.0 |
23 |
Stephan Leyhe |
GER |
18 |
192,5 m |
138.3 |
|
Simon Ammann |
SUI |
18 |
196,0 m |
138.3 |
25 |
Vladimir Zografski |
BUL |
18 |
196,0 m |
137.6 |
26 |
Tomas Vancura |
CZE |
24 |
212,5 m |
136.9 |
27 |
Anze Semenic |
SLO |
18 |
191,5 m |
134.0 |
28 |
Clemens Aigner |
AUT |
18 |
189,5 m |
133.8 |
29 |
Karl Geiger |
GER |
18 |
190,5 m |
133.6 |
30 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
21 |
201,0 m PB |
133.5 |
31 |
Andreas Wellinger |
GER |
18 |
192,5 m |
132.8 |
32 |
Jakub Wolny |
POL |
18 |
192,0 m |
132.5 |
33 |
Kevin Bickner |
USA |
18 |
188,5 m |
131.6 |
34 |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
18 |
189,5 m |
130.6 |
35 |
Antti Aalto |
FIN |
18 |
188,0 m |
129.7 |
36 |
Naoki Nakamura |
JPN |
18 |
183,5 m PB |
128.0 |
37 |
Constantin Schmid |
GER |
18 |
183,0 m PB |
127.6 |
38 |
Jurij Tepes |
SLO |
18 |
184,5 m |
126.7 |
39 |
Roman Koudelka |
CZE |
18 |
184,5 m |
124.6 |
|
Anders Fannemel |
NOR |
18 |
183,5 m |
124.6 |
41 |
Anze Lanisek |
SLO |
18 |
183,0 m |
123.6 |
42 |
Killian Peier |
SUI |
18 |
184,5 m |
123.3 |
43 |
Ulrich Wohlgenannt |
AUT |
24 |
200,0 m PB |
121.7 |
44 |
Jan Hoerl |
AUT |
18 |
177,0 m PB |
121.6 |
45 |
Andreas Alamommo |
FIN |
24 |
200,5 m |
121.3 |
46 |
Michael Hayboeck |
AUT |
18 |
176,5 m |
118.2 |
47 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
18 |
177,0 m |
115.5 |
48 |
Paweł Wąsek |
POL |
18 |
168,5 m PB |
109.9 |
49 |
Stefan Hula |
POL |
18 |
165,5 m |
108.2 |
50 |
Andreas Schuler |
SUI |
18 |
155,5 m |
97.2 |
51 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
18 |
153,0 m |
94.6 |
52 |
Casey Larson |
USA |
21 |
168,0 m |
93.3 |
53 |
Dominik Peter |
SUI |
21 |
156,5 m PB |
80.5 |
54 |
Roman Trofimov |
RUS |
18 |
139,5 m |
75.4 |
55 |
Alex Insam |
ITA |
18 |
139,0 m |
70.3 |
56 |
Mikhail Maksimochkin |
RUS |
21 |
144,5 m |
63.7 |
57 |
Denis Kornilov |
RUS |
18 |
126,0 m |
59.9 |
58 |
Sabirzhan Muminov |
KAZ |
21 |
137,0 m |
56.7 |
DNS |
Daiki Ito |
JPN |
– |
– |
– |
Wyniki drugiego treningu:
|
zawodnik |
kraj |
belka |
skok II |
punkty |
1 |
Stefan Kraft |
AUT |
19 |
220,0 m |
161.0 |
2 |
Markus Eisenbichler |
GER |
21 |
231,5 m |
159.7 |
3 |
Robert Johansson |
NOR |
19 |
217,5 m |
153.2 |
4 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
19 |
210,5 m |
146.8 |
5 |
Kamil Stoch |
POL |
19 |
210,0 m |
146.4 |
6 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
19 |
205,0 m |
144.3 |
7 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
19 |
213,5 m |
143.4 |
8 |
Piotr Żyła |
POL |
19 |
207,0 m |
143.0 |
9 |
Andreas Stjernen |
NOR |
21 |
215,0 m |
141.7 |
10 |
Daniel Andre Tande |
NOR |
19 |
212,5 m |
140.6 |
11 |
Michael Hayboeck |
AUT |
19 |
210,5 m |
140.4 |
12 |
Stephan Leyhe |
GER |
19 |
203,5 m |
139.7 |
13 |
Tilen Bartol |
SLO |
21 |
211,5 m |
136.2 |
14 |
Clemens Aigner |
AUT |
19 |
207,5 m |
134.6 |
15 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
21 |
210,5 m |
132.8 |
16 |
Domen Prevc |
SLO |
21 |
206,5 m |
132.3 |
17 |
Andreas Alamommo |
FIN |
21 |
212,5 m |
132.1 |
18 |
Dawid Kubacki |
POL |
19 |
195,0 m |
128.6 |
19 |
Ziga Jelar |
SLO |
21 |
203,5 m |
125.1 |
20 |
Tomas Vancura |
CZE |
21 |
208,5 m |
124.9 |
21 |
Anze Lanisek |
SLO |
21 |
198,5 m |
124.8 |
22 |
Richard Freitag |
GER |
19 |
190,0 m |
124.5 |
23 |
Roman Koudelka |
CZE |
21 |
203,0 m |
124.1 |
24 |
Timi Zajc |
SLO |
19 |
190,0 m |
122.1 |
25 |
Ulrich Wohlgenannt |
AUT |
21 |
203,5 m PB |
119.7 |
26 |
Anze Semenic |
SLO |
19 |
193,0 m |
119.1 |
27 |
Martin Hamann |
GER |
21 |
201,0 m |
118.9 |
28 |
Kevin Bickner |
USA |
19 |
192,5 m |
118.3 |
29 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
21 |
202,0 m PB |
117.9 |
30 |
Naoki Nakamura |
JPN |
19 |
191,5 m PB |
117.1 |
31 |
Constantin Schmid |
GER |
19 |
191,5 m PB |
115.7 |
32 |
Jurij Tepes |
SLO |
21 |
193,0 m |
115.6 |
33 |
Vladimir Zografski |
BUL |
19 |
183,5 m |
113.9 |
34 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
19 |
180,5 m |
112.8 |
35 |
Killian Peier |
SUI |
21 |
191,5 m PB |
111.4 |
36 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
21 |
192,0 m |
110.4 |
37 |
Daniel Huber |
AUT |
21 |
190,0 m |
110.1 |
38 |
Anders Fannemel |
NOR |
19 |
184,0 m |
109.5 |
39 |
Andreas Wellinger |
GER |
21 |
188,0 m |
108.9 |
40 |
Jan Hoerl |
AUT |
19 |
186,0 m PB |
108.1 |
41 |
Antti Aalto |
FIN |
21 |
187,0 m |
107.0 |
42 |
Karl Geiger |
GER |
19 |
179,0 m |
106.4 |
43 |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
21 |
185,0 m |
104.1 |
44 |
Stefan Hula |
POL |
19 |
180,0 m |
101.8 |
45 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
21 |
181,0 m |
100.0 |
46 |
Paweł Wąsek |
POL |
21 |
180,5 m PB |
99.6 |
47 |
Andreas Schuler |
SUI |
21 |
179,5 m |
96.4 |
48 |
Alex Insam |
ITA |
21 |
171,5 m |
86.3 |
49 |
Denis Kornilov |
RUS |
21 |
163,5 m |
79.5 |
50 |
Dominik Peter |
SUI |
21 |
170,5 m PB |
79.0 |
51 |
Roman Trofimov |
RUS |
21 |
162,5 m |
76.6 |
52 |
Casey Larson |
USA |
21 |
164,5 m |
76.5 |
53 |
Mikhail Maksimochkin |
RUS |
21 |
144,5 m |
57.4 |
54 |
Sabirzhan Muminov |
KAZ |
21 |
140,5 m |
52.8 |
DNS |
Noriaki Kasai |
JPN |
– |
– |
– |
DNS |
Daiki Ito |
JPN |
– |
– |
– |
DNS |
Jakub Wolny |
POL |
– |
– |
– |
DNS |
Simon Ammann |
SUI |
– |
– |
– |
DNS |
Yukiya Sato |
JPN |
– |
– |
– |
Wyniki kwalifikacji:
|
zawodnik |
kraj |
belka |
odległość |
punkty |
status |
1 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
20 |
225,5 m |
210.1 |
Q |
2 |
Timi Zajc |
SLO |
20 |
222,5 m PB |
206.8 |
Q |
3 |
Robert Johansson |
NOR |
20 |
223,5 m |
204.9 |
Q |
4 |
Markus Eisenbichler |
GER |
20 |
216,0 m |
201.1 |
Q |
5 |
Dawid Kubacki |
POL |
20 |
212,5 m |
200.3 |
Q |
6 |
Tomas Vancura |
CZE |
20 |
222,5 m |
198.5 |
Q |
7 |
Stefan Kraft |
AUT |
20 |
210,0 m |
195.0 |
Q |
|
Kamil Stoch |
POL |
20 |
211,0 m |
195.0 |
Q |
9 |
Daniel Huber |
AUT |
20 |
214,0 m |
194.2 |
Q |
10 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
20 |
208,0 m |
193.7 |
Q |
11 |
Daniel Andre Tande |
NOR |
20 |
217,0 m |
193.0 |
Q |
12 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
20 |
218,0 m |
192.4 |
Q |
13 |
Andreas Stjernen |
NOR |
20 |
214,0 m |
189.1 |
Q |
14 |
Richard Freitag |
GER |
20 |
205,0 m |
181.9 |
Q |
15 |
Piotr Żyła |
POL |
20 |
202,5 m |
181.3 |
Q |
16 |
Stephan Leyhe |
GER |
20 |
199,0 m |
179.3 |
Q |
17 |
Andreas Wellinger |
GER |
20 |
205,5 m |
177.5 |
Q |
18 |
Roman Koudelka |
CZE |
20 |
196,5 m |
176.8 |
Q |
19 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
20 |
196,5 m |
173.2 |
Q |
20 |
Antti Aalto |
FIN |
20 |
202,0 m |
171.8 |
Q |
21 |
Noriaki Kasai |
JPN |
20 |
197,0 m |
170.5 |
Q |
22 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
20 |
194,5 m |
169.8 |
Q |
23 |
Ulrich Wohlgenannt |
AUT |
20 |
197,5 m |
169.4 |
Q |
24 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
20 |
198,5 m |
169.0 |
Q |
25 |
Yukiya Sato |
JPN |
20 |
198,0 m |
168.0 |
Q |
26 |
Jakub Wolny |
POL |
20 |
197,5 m |
167.6 |
Q |
27 |
Anze Lanisek |
SLO |
20 |
194,5 m |
164.5 |
Q |
28 |
Karl Geiger |
GER |
20 |
187,5 m |
163.5 |
Q |
|
Ziga Jelar |
SLO |
20 |
189,0 m |
163.5 |
Q |
30 |
Killian Peier |
SUI |
20 |
192,0 m PB |
160.9 |
Q |
31 |
Clemens Aigner |
AUT |
20 |
194,5 m |
160.4 |
Q |
32 |
Domen Prevc |
SLO |
20 |
192,0 m |
160.0 |
Q |
33 |
Constantin Schmid |
GER |
20 |
190,5 m |
159.2 |
Q |
34 |
Naoki Nakamura |
JPN |
20 |
189,5 m |
158.9 |
Q |
35 |
Simon Ammann |
SUI |
20 |
185,0 m |
154.6 |
Q |
|
Anders Fannemel |
NOR |
20 |
189,5 m |
154.6 |
Q |
37 |
Cestmir Kozisek |
CZE |
20 |
181,5 m |
153.4 |
Q |
38 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
20 |
185,5 m |
151.3 |
Q |
39 |
Anze Semenic |
SLO |
20 |
185,5 m |
151.2 |
Q |
40 |
Kevin Bickner |
USA |
20 |
189,0 m |
151.0 |
Q |
41 |
Tilen Bartol |
SLO |
20 |
181,0 m |
150.8 |
NQ |
42 |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
20 |
181,5 m |
150.0 |
NQ |
43 |
Michael Hayboeck |
AUT |
20 |
184,5 m |
148.9 |
NQ |
44 |
Martin Hamann |
GER |
20 |
180,0 m |
148.5 |
NQ |
45 |
Vladimir Zografski |
BUL |
20 |
179,0 m |
146.0 |
NQ |
46 |
Jan Hoerl |
AUT |
20 |
180,0 m |
145.6 |
NQ |
47 |
Andreas Alamommo |
FIN |
20 |
175,5 m |
141.8 |
NQ |
48 |
Stefan Hula |
POL |
20 |
178,0 m |
140.5 |
NQ |
49 |
Paweł Wąsek |
POL |
20 |
168,5 m |
137.5 |
NQ |
50 |
Jurij Tepes |
SLO |
20 |
169,5 m |
136.9 |
NQ |
51 |
Alex Insam |
ITA |
20 |
172,0 m |
135.7 |
NQ |
52 |
Dominik Peter |
SUI |
20 |
167,0 m |
131.7 |
NQ |
53 |
Sabirzhan Muminov |
KAZ |
20 |
165,0 m |
129.9 |
NQ |
54 |
Casey Larson |
USA |
20 |
157,0 m |
119.4 |
NQ |
55 |
Andreas Schuler |
SUI |
20 |
156,0 m |
116.8 |
NQ |
56 |
Mikhail Maksimochkin |
RUS |
20 |
153,5 m |
113.3 |
NQ |
57 |
Roman Trofimov |
RUS |
20 |
146,5 m |
110.2 |
NQ |
58 |
Denis Kornilov |
RUS |
20 |
105,0 m |
49.3 |
NQ |
DNS |
Daiki Ito |
JPN |
– |
– |
– |
NQ |
informacja własna