PŚ Zakopane: Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje!

Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

Dzisiejsze kwalifikacje do niedzielnego Pucharu Świata w Zakopanem wygrał  Dawid Kubacki. Reprezentant Polski wygrał dzięki skokowi na odległość 140,5 metra. W niedzielnym konkursie zobaczymy tylko pięciu polskich zawodników.

Dawid Kubacki wygrał dzisiejsze kwalifikacje do niedzielnych indywidualnych zmagań po skoku na odległość 140,5 m. Drugie miejsce zajął reprezentant Japonii, Ryoyu Kobayashi, który poszybował na odległość 139,5 metra. Trzecim najlepszym zawodnikiem kwalifikacji okazał się obecny wicelider kwalifikacji generalnej Pucharu Świata, reprezentant Austrii, Stefan Kraft (141 metrów) – był to najdłuższy skok kwalifikacyjny.

Tuż za czołową trójką znalazł się kolejny z reprezentantów Austrii, Philipp Aschendwald (139,5 m). Skok Kamila Stocha na odległość 136 m zapewnił mu piąte miejsce. Szósta lokata przypadła słoweńskiemu zawodnikowi  – Timiemu Zajcowi (135 m).

Awans do zawodów uzyskało jeszcze trzech Polaków: na 26. miejscu wylądował Piotr Żyła (127 m), 46. był Aleksander Zniszczoł (120 m) i 48. Maciej Kot (118 m).

Stefan Hula po skoku na 116 metr zajął 53. pozycję, tuż przed Adamem Niżnikiem (117,5 m). Jakub Wolny i Andrzej Stękała zajęli odpowiednio 56. i 57. miejsca (114,5 m i 117 m). 

 

Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy. Seria próbna odbędzie się o 15:00, pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o 16:15. W konkursie weźmie udział dziewięć reprezentacji.

 

 

źródło: informacja własna
Magdalena Ostrowska

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram