Kraj: Finlandia
Punkt konstrukcyjny (K): 120 metrów
Wielkość skoczni (HS): 142 metry
Igelit: jest
Rok budowy: 1964 r.
Przebudowy: 1996 r.
Certyfikat FIS ważny do: 30.04.2022 r.
Oficjalny rekord skoczni mężczyzn:
150,5 m (Halvor Egner Granerud NOR, 27.11.2022 r., Puchar Świata)
Rekord skoczni mężczyzn:
150,5 m (Ville Larinto FIN, 26.11.2010 r., trening przed PŚ)
Letni rekord skoczni mężczyzn:
145,0 m (Jarkko Määttä FIN, 08.09.2018 r., krajowe zawody)
Letni rekord skoczni kobiet:
112,0 m (Julia Tervahartiala FIN, 08.09.2018 r., krajowe zawody)
Najdłuższy skok mężczyzn (nieoficjalnie):
152,0 m (Sigurd Pettersen NOR, 18.11.2004 r., nieoficjalny trening)
152,0 m (Johann André Forfang NOR, 24.11.2022 r., nieoficjalny trening)
Długość najazdu: 100,5 m
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 6,75 m
Wysokość progu: 3,5 m
Nachylenie progu: 11,3°
Średnia prędkość na progu: 94,7 km/h
Nachylenie zeskoku: 36,9°
Podia zawodów Pucharu Świata mężczyzn:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
27.11.2022 | |||
26.11.2022 | Anze Lanisek SLO | Stefan Kraft AUT | Piotr Żyła POL |
28.11.2021 | Anze Lanisek SLO | Karl Geiger GER | Markus Eisenbichler GER |
27.11.2021 | Ryoyu Kobayashi JPN | Anze Lanisek SLO | Markus Eisenbichler GER |
29.11.2020 | Halvor Egner Granerud NOR | Markus Eisenbichler GER | Dawid Kubacki POL |
28.11.2020 | Markus Eisenbichler GER | Piotr Żyła POL | Dawid Kubacki POL |
01.12.2019 | konkurs odwołany | ||
30.11.2019 | Daniel Andre Tande NOR | Philipp Aschenwald AUT | Anze Lanisek SLO |
25.11.2018 | Ryoyu Kobayashi JPN | Andreas Wellinger GER | Kamil Stoch POL |
24.11.2018 | Ryoyu Kobayashi JPN | Kamil Stoch POL | Piotr Żyła POL |
26.11.2017 | Jernej Damjan SLO | Johann Andre Forfang NOR | Andreas Wellinger GER |
25.11.2017 | Norwegia Robert Johansson Anders Fannemel Daniel Andre Tande Johann Andre Forfang |
Niemcy Markus Eisenbichler Pius Paschke Andreas Wellinger Richard Freitag |
Japonia Taku Takeuchi Ryoyu Kobayashi Noriaki Kasai Junshiro Kobayashi |
26.11.2016 | Severin Freund GER | Daniel Andre Tande NOR | Manuel Fettner AUT |
25.11.2016 | Domen Prevc SLO | Severin Freund GER | Peter Prevc SLO |
28.11.2015 | konkurs odwołany | ||
27.11.2015 | konkurs odwołany | ||
29.11.2014 | Simon Ammann SUI Noriaki Kasai JPN |
– | Severin Freund GER |
28.11.2014 | Simon Ammann SUI | Daiki Ito JPN | Noriaki Kasai JPN |
30.11.2013 | konkurs odwołany | ||
29.11.2013 | Gregor Schlierenzauer AUT | Marinus Kraus GER | Thomas Morgenstern AUT |
01.12.2012 | Severin Freund GER | Dmitriy Vassiliev RUS | Simon Ammann SUI |
30.11.2012 | Niemcy Andreas Wellinger Michael Neumayer Richard Freitag Severin Freund |
Austria Wolfgang Loitzl Manuel Fettner Gregor Schlierenzauer Thomas Morgenstern |
Słowenia Robert Kranjec Jurij Tepes Jaka Hvala Peter Prevc |
27.11.2011 | Andreas Kofler AUT | Gregor Schlierenzauer AUT | Thomas Morgenstern AUT |
27.11.2011 | Austria Wolfgang Loitzl Andreas Kofler Gregor Schlierenzauer Thomas Morgenstern |
Japonia Junshiro Kobayashi Shohei Tochimoto Taku Takeuchi Daiki Ito |
Rosja Dmitriy Vassiliev Anton Kalinichenko Roman Trofimov Denis Kornilov |
28.11.2010 | Andreas Kofler AUT | Thomas Morgenstern AUT | Simon Ammann SUI |
27.11.2010 | Austria Thomas Morgenstern Wolfgang Loitzl Andreas Kofler Gregor Schlierenzauer |
Norwegia Bjoern Einar Romoeren Anders Bardal Anders Jacobsen Tom Hilde |
Japonia Shohei Tochimoto Noriaki Kasai Taku Takeuchi Daiki Ito |
28.11.2009 | Bjoern Einar Romoeren NOR | Pascal Bodmer GER | Wolfgang Loitzl AUT |
27.11.2009 | Austria Wolfgang Loitzl Andreas Kofler Gregor Schlierenzauer Thomas Morgenstern |
Niemcy Michael Uhrmann Michael Neumayer Pascal Bodmer Martin Schmitt |
Finlandia Matti Hautamaeki Kalle Keituri Harri Olli Janne Ahonen |
29.11.2008 | Finlandia Ville Larinto Kalle Keituri Harri Olli Matti Hautamaeki |
Austria Wolfgang Loitzl Martin Koch Gregor Schlierenzauer Thomas Morgenstern |
Niemcy Felix Schoft Michael Uhrmann Martin Schmitt Michael Neumayer |
29.11.2008 | Simon Ammann SUI | Wolfgang Loitzl AUT | Gregor Schlierenzauer AUT |
01.12.2007 | Thomas Morgenstern AUT | Bjoern Einar Romoeren NOR | Tom Hilde NOR |
30.11.2007 | Norwegia Bjoern Einar Romoeren Tom Hilde Anders Bardal Roar Ljoekelsoey |
Austria Wolfgang Loitzl Martin Koch Gregor Schlierenzauer Thomas Morgenstern |
Finlandia Matti Hautamaeki Harri Olli Arttu Lappi Janne Ahonen |
25.11.2006 | konkurs odwołany | ||
24.11.2006 | Arttu Lappi FIN | Simon Ammann SUI | Anders Jacobsen NOR |
26.11.2005 | Robert Kranjec SLO | Janne Ahonen FIN | Michael Uhrmann GER |
26.11.2005 | Jakub Janda CZE | Janne Ahonen FIN | Robert Kranjec SLO |
28.11.2004 | Janne Ahonen FIN | Thomas Morgenstern AUT | Jakub Janda CZE |
27.11.2004 | Janne Ahonen FIN | Alexander Herr GER | Martin Hoellwarth AUT |
30.11.2003 | Sigurd Pettersen NOR | Adam Małysz POL | Veli-Matti Lindstroem FIN |
28.11.2003 | Matti Hautamaeki FIN | Adam Małysz POL | Veli-Matti Lindstroem FIN |
30.11.2002 | Andreas Widhoelzl AUT | Janne Ahonen FIN | Primoz Peterka SLO |
29.11.2002 | Primoz Peterka SLO | Adam Małysz POL | Janne Ahonen FIN |
08.12.1996 | Primoz Peterka SLO | Lasse Ottesen NOR | Takanobu Okabe JPN |
07.12.1996 | Takanobu Okabe JPN | Kazuyoshi Funaki JPN | Andreas Goldberger AUT |