Puchar Świata 2016/2017

 

Terminarz:

Data (dzień)
Miejsce
Skocznia
Zawody
Zwycięzca
PERIOD 3
25.11.2016 r. (piątek)
Ruka/Kuusamo (Finlandia) >
HS-142
ind.
D. Prevc
26.11.2016 r. (sobota)
Ruka/Kuusamo (Finlandia) >
HS-142
ind.
S. Freund
03.12.2016 r. (sobota)
Klingenthal (Niemcy) >
HS-140
druż.
Polska
04.12.2016 r. (niedziela)
Klingenthal (Niemcy) >
HS-140
ind.
D. Prevc
10.12.2016 r. (sobota)
Lillehammer (Norwegia) >
Niżny Tagił (Rosja)
odwołane >
HS-138
ind.
D. Prevc
11.12.2016 r. (niedziela)
Lillehammer (Norwegia) >
Niżny Tagił (Rosja)
odwołane >
HS-138
ind.
K. Stoch
17.12.2016 r. (sobota)
Engelberg (Szwajcaria) >
HS-140
ind.
M. Hayboeck
18.12.2016 r. (niedziela)
Engelberg (Szwajcaria) >
HS-140
ind.
D. Prevc
PERIOD 4
30.12.2016 r. (piątek)
Oberstdorf (Niemcy) >
HS-137
ind. (TCS >)
S. Kraft
01.01.2017 r. (niedziela)
Ga-Pa (Niemcy) >
HS-140
ind. (TCS >)
D.A. Tande
04.01.2017 r. (środa)
Innsbruck (Austria) >
HS-130
ind. (TCS >)
D.A. Tande
06.01.2017 r. (piątek)
Bischofshofen (Austria) >
HS-140
ind. (TCS >)
K. Stoch
PERIOD 5
14.01.2017 r. (sobota)
Wisła (Polska) >
HS-134
ind.
K. Stoch
15.01.2017 r. (niedziela)
Wisła (Polska) >
HS-134
ind.
K. Stoch
21.01.2017 r. (sobota)
Zakopane (Polska) >
HS-134
druż.
Niemcy
22.01.2017 r. (niedziela)
Zakopane (Polska) >
HS-134
ind.
K. Stoch
28.01.2017 r. (sobota)
Willingen (Niemcy) >
HS-145
druż.
Polska
29.01.2017 r. (niedziela)
Willingen (Niemcy) >
HS-145
ind.
A. Wellinger
PERIOD 6
04.02.2017 r. (sobota)
Oberstdorf (Niemcy) >
HS-225
ind. loty
S. Kraft
05.02.2017 r. (niedziela)
Oberstdorf (Niemcy) >
HS-225
ind. loty
S. Kraft
11.02.2017 r. (sobota)
Sapporo (Japonia) >
HS-134
ind.
M. Kot / P. Prevc
12.02.2017 r. (niedziela)
Sapporo (Japonia) >
HS-134
ind.
K. Stoch
15.02.2017 r. (środa)
PyeongChang (Korea Pd.) >
HS-140
ind.
S. Kraft

16.02.2017 r. (czwartek)

PyeongChang (Korea Pd.) >
HS-140
HS-109

ind.

M. Kot
PERIOD 7
Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym – Lahti 2017 (22.02-05.03.2017 r.)
25.02.2017 r. (sobota)
Lahti (Finlandia)
HS-100
MŚ ind.
 
26.02.2017 r. (niedziela)
Lahti (Finlandia)
HS-100
MŚ mix
 
02.03.2017 r. (czwartek)
Lahti (Finlandia)
HS-130
MŚ ind.
 
04.03.2017 r. (sobota)
Lahti (Finlandia)
HS-130
MŚ druż.
 
11.03.2017 r. (sobota)
Oslo (Norwegia)
HS-134
druż.
 
12.03.2017 r. (niedziela)
Oslo (Norwegia)
HS-134
ind. RA
 
14.03.2017 r. (wtorek)
Lillehammer (Norwegia)
HS-138
ind. RA
 
16.03.2017 r. (czwartek)
Trondheim (Norwegia)
HS-138
ind. RA
 
18.03.2017 r. (sobota)
Vikersund (Norwegia)
HS-225
druż. loty RA
 
19.03.2017 r. (niedziela)
Vikersund (Norwegia)
HS-225
ind. loty RA
 
24.03.2017 r. (piątek)
Planica (Słowenia)
HS-225
ind. loty
 
25.03.2017 r. (sobota)
Planica (Słowenia)
HS-225
druż. loty
 
26.03.2017 r. (niedziela)
Planica (Słowenia)
HS-225
ind. loty finał
 

* MŚ – Mistrzostwa Świata
* RA - norweski turniej “Raw Air”
* TCS – Turniej Czterech Skoczni

 

Indywidualna klasyfikacja generalna:

 
zawodnik
kraj
punkty
strata
1
Kamil Stoch
POL
1280
 
2
Stefan Kraft
AUT
1220
-60
3
Daniel Andre Tande
NOR
1119
-161
4
Domen Prevc
SLO
899
-381
5
Maciej Kot
POL
883
-397
6
Andreas Wellinger
GER
848
-432
7
Michael Hayboeck
AUT
671
-609
8
Manuel Fettner
AUT
622
-658
9
Markus Eisenbichler
GER
587
-693
10
Peter Prevc
SLO
539
-741
11
Piotr Żyła
POL
529
-751
12
Richard Freitag
GER
435
-845
13
Andreas Stjernen
NOR
399
-881
14
Vincent Descombes Sevoie
FRA
348
-932
15
Evgeniy Klimov
RUS
346
-934
16
Karl Geiger
GER
316
-964
17
Severin Freund
GER
309
-971
18
Andreas Kofler
AUT
306
-974
19
Dawid Kubacki
POL
299
-981
20
Robert Johansson
NOR
288
-992
21
Stephan Leyhe
GER
280
-1000
22
Jurij Tepes
SLO
246
-1034
23
Noriaki Kasai
JPN
175
-1105
24
Daiki Ito
JPN
170
-1110
25
Roman Koudelka
CZE
146
-1134
26
Anders Fannemel
NOR
120
-1160
27
Jan Ziobro
POL
119
-1161
28
Taku Takeuchi
JPN
115
-1165
29
Jernej Damjan
SLO
112
-1168
30
Stefan Hula
POL
103
-1177
31
Vojtech Stursa
CZE
88
-1192
32
Anze Lanisek
SLO
85
-1195
33
Andreas Wank
GER
84
-1196
34
Simon Ammann
SUI
81
-1199
 
Markus Schiffner
AUT
81
-1199
36
Gregor Schlierenzauer
POL
80
-1200
37
Denis Kornilov
RUS
77
-1203
38
Jakub Janda
CZE
72
-1208
39
Cene Prevc
SLO
67
-1213
40
Johann Andre Forfang
NOR
52
-1228
 
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
52
-1228
42
Clemens Aigner
AUT
50
-1230
43
Kevin Bickner
USA
34
-1246
44
Halvor Egner Granerud
NOR
31
-1249
45
Sebastian Colloredo
ITA
29
-1251
46
Lukas Hlava
CZE
27
-1253
47
Jarkko Maeaettae
FIN
24
-1256
 
Janne Ahonen
FIN
24
-1256
49
Junshiro Kobayashi
JPN
20
-1260
50
Viktor Polasek
CZE
18
-1262
 
Tomas Vancura
CZE
18
-1262
52
Alexey Romashov
RUS
17
-1263
53
Tom Hilde
NOR
16
-1264
 
Anze Semenic
SLO
16
-1264
 
Ville Larinto
FIN
16
-1264
56
Dimitry Vassiliev
RUS
15
-1265
57
David Siegel
GER
12
-1268
 
Stefan Huber
AUT
12
-1268
59
Kento Sakuyama
JPN
9
-1271
 
Aleksander Zniszczoł
POL
9
-1271
61
Gregor Deschwanden
SUI
8
-1272
62
Klemens Murańka
POL
4
-1276
 
Florian Altenburger
AUT
4
-1276
 
Davide Bresadola
ITA
4
-1276
65
Bor Pavlovcic
SLO
3
-1277
 
Michael Glasder
USA
3
-1277
67
Elias Tollinger
AUT
2
-1278
 
Kaarel Nurmsalu
EST
2
-1278
69
Gabriel Karlen
SUI
1
-1279
 
Daniel Huber
AUT
1
-1279
 
Yuken Iwasa
JPN
1
-1279
 

Klasyfikacja Pucharu Narodów:

 
reprezentacja
punkty
strata
1
Polska
4383
 
2
Austria
3949
-434
3
Niemcy
3931
-452
4
Słowenia
2740
-1643
5
Norwegia
2675
-1708
6
Rosja
705
-3678
7
Japonia
695
-3688
8
Czechy
674
-3709
9
Francja
348
-4035
10
Finlandia
164
-4219
11
Szwajcaria
140
-4243
12
Kanada
52
-4331
13
Stany Zjednoczone
37
-4346
14
Włochy
33
-4350
15
Estonia
2
-4381
 

stat4u