Puchar Świata 2016/2017

 

Terminarz:

Data (dzień)
Miejsce
Skocznia
Zawody
Zwycięzca
PERIOD 3
25.11.2016 r. (piątek)
Ruka/Kuusamo (Finlandia) >
HS-142
ind.
D. Prevc
26.11.2016 r. (sobota)
Ruka/Kuusamo (Finlandia) >
HS-142
ind.
S. Freund
03.12.2016 r. (sobota)
Klingenthal (Niemcy) >
HS-140
druż.
Polska
04.12.2016 r. (niedziela)
Klingenthal (Niemcy) >
HS-140
ind.
D. Prevc
10.12.2016 r. (sobota)
Lillehammer (Norwegia) >
Niżny Tagił (Rosja)
odwołane >
HS-138
ind.
D. Prevc
11.12.2016 r. (niedziela)
Lillehammer (Norwegia) >
Niżny Tagił (Rosja)
odwołane >
HS-138
ind.
K. Stoch
17.12.2016 r. (sobota)
Engelberg (Szwajcaria) >
HS-140
ind.
M. Hayboeck
18.12.2016 r. (niedziela)
Engelberg (Szwajcaria) >
HS-140
ind.
D. Prevc
PERIOD 4
30.12.2016 r. (piątek)
Oberstdorf (Niemcy) >
HS-137
ind. (TCS >)
S. Kraft
01.01.2017 r. (niedziela)
Ga-Pa (Niemcy) >
HS-140
ind. (TCS >)
D.A. Tande
04.01.2017 r. (środa)
Innsbruck (Austria) >
HS-130
ind. (TCS >)
D.A. Tande
06.01.2017 r. (piątek)
Bischofshofen (Austria) >
HS-140
ind. (TCS >)
K. Stoch
PERIOD 5
14.01.2017 r. (sobota)
Wisła (Polska) >
HS-134
ind.
K. Stoch
15.01.2017 r. (niedziela)
Wisła (Polska) >
HS-134
ind.
K. Stoch
21.01.2017 r. (sobota)
Zakopane (Polska) >
HS-134
druż.
 
22.01.2017 r. (niedziela)
Zakopane (Polska) >
HS-134
ind.
 
28.01.2017 r. (sobota)
Willingen (Niemcy) >
HS-145
druż.
 
29.01.2017 r. (niedziela)
Willingen (Niemcy) >
HS-145
ind.
 
04.02.2017 r. (sobota)
Oberstdorf (Niemcy) >
HS-225
ind. loty
 
05.02.2017 r. (niedziela)
Oberstdorf (Niemcy) >
HS-225
ind. loty
 
11.02.2017 r. (sobota)
Sapporo (Japonia)
HS-134
ind.
 
12.02.2017 r. (niedziela)
Sapporo (Japonia)
HS-134
ind.
 
15.02.2017 r. (środa)
PyeongChang (Korea Pd.)
HS-140
ind.
 
16.02.2017 r. (czwartek)
PyeongChang (Korea Pd.)
HS-140
ind.
 
PERIOD 7
Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym – Lahti 2017 (22.02-05.03.2017 r.)
25.02.2017 r. (sobota)
Lahti (Finlandia)
HS-100
MŚ ind.
 
26.02.2017 r. (niedziela)
Lahti (Finlandia)
HS-100
MŚ mix
 
02.03.2017 r. (czwartek)
Lahti (Finlandia)
HS-130
MŚ ind.
 
04.03.2017 r. (sobota)
Lahti (Finlandia)
HS-130
MŚ druż.
 
11.03.2017 r. (sobota)
Oslo (Norwegia)
HS-134
druż.
 
12.03.2017 r. (niedziela)
Oslo (Norwegia)
HS-134
ind. RA
 
14.03.2017 r. (wtorek)
Lillehammer (Norwegia)
HS-138
ind. RA
 
16.03.2017 r. (czwartek)
Trondheim (Norwegia)
HS-138
ind. RA
 
18.03.2017 r. (sobota)
Vikersund (Norwegia)
HS-225
druż. loty RA
 
19.03.2017 r. (niedziela)
Vikersund (Norwegia)
HS-225
ind. loty RA
 
24.03.2017 r. (piątek)
Planica (Słowenia)
HS-225
ind. loty
 
25.03.2017 r. (sobota)
Planica (Słowenia)
HS-225
druż. loty
 
26.03.2017 r. (niedziela)
Planica (Słowenia)
HS-225
ind. loty finał
 

* MŚ – Mistrzostwa Świata
* RA - norweski turniej “Raw Air”
* TCS – Turniej Czterech Skoczni

 

Indywidualna klasyfikacja generalna:

 
zawodnik
kraj
punkty
strata
1
Kamil Stoch
POL
833
 
2
Daniel Andre Tande
NOR
767
-66
3
Domen Prevc
SLO
751
-82
4
Stefan Kraft
AUT
640
-193
5
Maciej Kot
POL
502
-331
6
Michael Hayboeck
AUT
457
-376
7
Manuel Fettner
AUT
444
-389
8
Markus Eisenbichler
GER
414
-419
9
Piotr Żyła
POL
337
-496
10
Severin Freund
GER
309
-524
11
Andreas Kofler
AUT
289
-544
12
Richard Freitag
GER
269
-564
13
Andreas Stjernen
NOR
264
-569
14
Vincent Descombes Sevoie
FRA
250
-583
15
Andreas Wellinger
GER
238
-595
16
Karl Geiger
GER
214
-619
17
Peter Prevc
SLO
210
-623
18
Evgeniy Klimov
RUS
196
-637
19
Stephan Leyhe
GER
185
-648
20
Dawid Kubacki
POL
180
-653
21
Robert Johansson
NOR
162
-671
22
Jurij Tepes
SLO
143
-690
23
Daiki Ito
JPN
124
-709
24
Noriaki Kasai
JPN
117
-716
25
Anders Fannemel
NOR
110
-723
26
Stefan Hula
POL
103
-730
27
Vojtech Stursa
CZE
88
-745
28
Taku Takeuchi
JPN
70
-763
29
Jakub Janda
CZE
69
-764
30
Roman Koudelka
CZE
59
-774
31
Markus Schiffner
AUT
52
-781
32
Cene Prevc
SLO
47
-786
 
Johann Andre Forfang
NOR
47
-786
34
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
44
-789
35
Jernej Damjan
SLO
42
-791
36
Simon Ammann
SUI
34
-799
37
Gregor Schlierenzauer
POL
32
-801
38
Sebastian Colloredo
ITA
29
-804
 
Jan Ziobro
POL
29
-804
40
Andreas Wank
GER
28
-805
41
Lukas Hlava
CZE
27
-806
42
Jarkko Maeaettae
FIN
24
-809
43
Denis Kornilov
RUS
21
-812
44
Tom Hilde
NOR
15
-818
45
David Siegel
GER
12
-821
46
Kento Sakuyama
JPN
9
-824
 
Aleksander Zniszczoł
POL
9
-824
 
Ville Larinto
FIN
9
-824
49
Kevin Bickner
USA
8
-825
 
Clemens Aigner
AUT
8
-825
51
Viktor Polasek
CZE
5
-828
52
Klemens Murańka
POL
4
-829
 
Florian Altenburger
AUT
4
-829
54
Halvor Egner Granerud
NOR
3
-830
 
Bor Pavlovcic
SLO
3
-830
56
Tomas Vancura
CZE
2
-831
 
Elias Tollinger
AUT
2
-831
58
Gabriel Karlen
SUI
1
-832
 
Daniel Huber
AUT
1
-832
 

Klasyfikacja Pucharu Narodów:

 
reprezentacja
punkty
strata
1
Polska
2397
 
2
Austria
2229
-168
3
Niemcy
2029
-368
4
Norwegia
1618
-779
5
Słowenia
1399
-998
6
Japonia
420
-1977
7
Czechy
399
-1998
8
Francja
250
-2147
9
Rosja
217
-2180
10
Szwajcaria
85
-2312
11
Kanada
44
-2353
12
Finlandia
33
-2364
13
Włochy
29
-2368
14
Stany Zjednoczone
8
-2389
 

stat4u