Zakopane – Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza (HS-140)

Zakopane - Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza, fot. Bartosz Leja

Punkt K: 125
Wielkość skoczni (HS): 140
Igelit: jest
Rok budowy: 1925
Przebudowy: 1929, 1939, 1962, 1980, 2000, 2004, 2016, 2017
Certyfikat FIS ważny do: 2022 r.
Pojemność trybun: 50.000

Oficjalny rekord skoczni: 141,5 m (Kamil Stoch POL, 27.01.2018 r., Puchar Świata)
Rekord skoczni: 143,5 m (Piotr Kudzia POL, 18.02.2018 r., Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży)
Oficjalny letni rekord skoczni: 139,5 m (Daniel Forfang NOR, 05.09.2004 r., FIS Grand Prix &
Adam Małysz POL, 25.08.2007 r., FIS Grand Prix)
Letni rekord skoczni: 140,0 m (Anze Semenic SLO, 23.09.2018 r., Letni Puchar Kontynentalny)
Rekord skoczni kobiet: 140,0 m (Line Jahr NOR, 30.11.2011 r., trening)
Najdłuższy skok (podparty): 144,0 m (Klemens Murańka POL, 24.03.2015 r., Mistrzostwa Polski)

Długość najazdu: 91 km
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 6,5 km
Wysokość progu: 3 m
Nachylenie progu: 10,5°
Średnia prędkość na progu: 91,8 km/h
Nachylenie zeskoku: 35,5°

 

Podia zawodów Pucharu Świata w Zakopanem:

Data
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
20.01.2019 (ind. / HS-140)      
19.01.2019 (druż. / HS-140)      
28.01.2018 (ind., HS-140)
A. Semenic SLO
A. Wellinger GER
P. Prevc SLO
27.01.2018 (druż., HS-140)
Polska
Niemcy
Norwegia
22.01.2017 (ind., HS-134)
K. Stoch POL
A. Wellinger GER
R. Freitag GER
21.01.2017 (druż., HS-134)
Niemcy
Polska
Słowenia
24.01.2016 (ind., HS-134)
S. Kraft AUT
M. Hayboeck AUT
P. Prevc SLO
23.01.2016 (druż., HS-134)
Norwegia
Austria
Polska
18.01.2015 (ind., HS-134)
K. Stoch POL
S. Kraft AUT
S. Freund GER
17.01.2015 (druż., HS-134)
Niemcy
Austria
Słowenia
19.01.2014 (ind., HS-134)
A. Bardal NOR
P. Prevc SLO
R. Freitag GER
18.01.2014 (druż., HS-134)
Słowenia
Niemcy
Austria
12.01.2013 (ind., HS-134)
A. Jacobsen NOR
A. Bardal NOR
K. Stoch POL
11.01.2013 (druż., HS-134)
Słowenia
Polska
Austria
21.01.2012 (ind., HS-134)
G. Schlierenzauer AUT
R. Freitag GER
A. Bardal NOR
20.01.2012 (ind., HS-134)
K. Stoch POL
R. Freitag GER
A. Kofler AUT
23.01.2011 (ind., HS-134)
K. Stoch POL
T. Hilde NOR
M. Uhrmann GER
22.01.2011 (ind., HS-134)
S. Ammann SUI
T. Morgenstern AUT
T. Hilde NOR
21.01.2011 (ind., HS-134)
A. Małysz POL
A. Kofler AUT
S. Freund GER
23.01.2010 (ind., HS-134)
G. Schlierenzauer
S. Ammann SUI
T. Morgenstern AUT
22.01.2010 (ind., HS-134)
G. Schlierenzauer
S. Ammann SUI
T. Morgenstern AUT
17.01.2009 (ind., HS-134)
G. Schlierenzauer
W. Loitzl AUT
S. Ammann SUI
16.01.2009 (ind., HS-134)
W. Loitzl AUT
G. Schlierenzauer AUT
M. Schmitt GER
27.01.2008 (ind., HS-134)
A. Bardal NOR
T. Morgenstern AUT
S. Ammann SUI
26.01.2008 (ind., HS-134)
konkurs odwołany
25.01.2008 (ind., HS-134)
G. Schlierenzauer AUT
A. Jacobsen NOR
T. Morgenstern AUT
21.01.2007 (ind., HS-134)
konkurs odwołany
20.01.2007 (ind., HS-134)
R. Urbanc SLO
R. Ljoekelsoey NOR
M. Hautamaeki FIN
29.01.2006 (ind., HS-134)
M. Hautamaeki FIN
J. Ahonen FIN
T. Morgenstern AUT
28.01.2006 (ind., HS-134)
M. Hautamaeki FIN
T. Kiuru FIN
J. Ahonen FIN
30.01.2005 (ind., HS-134)
A. Małysz POL
J. Ahonen FIN
R. Ljoekelsoey NOR
29.01.2005 (ind., HS-134)
A. Małysz POL
R. Ljoekelsoey NOR
R. Jussilainen FIN
18.01.2004 (ind., K-120)
M. Hoellwarth
A. Małysz POL
R. Ljoekelsoey NOR
17.01.2004 (ind., K-120)
M. Uhrmann GER
A. Małysz POL
B.E. Romoeren NOR
19.01.2003 (ind., K-120)
S. Hannawald GER
F. Liegl AUT
A. Małysz POL
18.01.2003 (ind., K-120)
S. Hannawald GER
F. Liegl AUT
A. Małysz POL
20.01.2002 (ind., K-120)
A. Małysz POL
S. Hannawald GER
M. Hautamaeki FIN
19.01.2002 (ind., K-120)
M. Hautamaeki
S. Hannawald GER
A. Widhoelzl AUT
19.12.1999 (ind., K-116)
M. Schmitt GER
J. Ahonen FIN
A. Widhoelzl AUT
18.12.1999 (ind., K-116)
M. Schmitt GER
J. Ahonen FIN
L. Ottesen NOR
17.01.1999 (ind., K-116)
J. Ahonen FIN
K. Funaki JPN
S. Horngacher AUT
16.01.1999 (ind., K-116)
S. Horngacher AUT
J. Ahonen FIN
T. Ingebrigtsen NOR
18.01.1998 (ind., K-116)
P. Peterka SLO
K. Funaki JPN
S. Hannawald GER
17.01.1998 (ind., K-116)
K. Brenden NOR
J. Ahonen FIN
S. Hannawald GER
28.01.1996 (ind., K-116)
A. Goldbeger AUT
P. Peterka SLO
A.P. Nikkola FIN
27.01.1996 (ind., K-116)
P. Peterka SLO
A. Goldberger AUT
R. Schwarzenberger AUT
17.01.1990 (ind., K-116)
J. Weissflog GER
A. Felder AUT
O.G. Fidjestoel NOR
18.01.1981 (ind., K-115)
konkurs odwołany
17.01.1981 (ind., K-82 ŚK)*
konkurs odwołany
27.01.1980 (ind., K-115)
P. Fijas POL
S. Bobak POL
I. Mobekk NOR
26.01.1980 (ind., K-82 ŚK)*
S. Bobak POL
I. Mobekk NOR
O. Schmidt GER

* ind. – konkurs indywidualny
* druż. – konkurs drużynowy
* ŚK – konkurs rozgrywany na Średniej Krokwi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram