Turniej Czterech Skoczni

Złoty Orzeł - trofeum za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, fot. Julia Piątkowska

Sezon
1
2
3
2016/2017
Kamil Stoch POL
Piotr Żyła POL
Daniel Andre Tande NOR
2015/2016
Peter Prevc SLO
Severin Freund GER
Michael Hayboeck AUT 
2014/2015
Stefan Kraft AUT
Michael Hayboeck AUT
Peter Prevc SLO 
2013/2014
Thomas Diethart AUT
Thomas Morgenstern AUT
Simon Ammann SUI
2012/2013
Gregor Schlierenzauer AUT
Anders Jacobsen NOR
Tom Hilde NOR
2011/2012
Gregor Schlierenzauer AUT
Thomas Morgenstern AUT
Andreas Kofler AUT
2010/2011
Thomas Morgenstern AUT
Simon Ammann SUI
Tom Hilde NOR
2009/2010
Andreas Kofler AUT
Janne Ahonen FIN
Wolfgang Loitzl AUT
2008/2009
Wolfgang Loitzl AUT
Simon Ammann SUI
Gregor Schlierenzauer AUT
2007/2008
Janne Ahonen FIN
Thomas Morgenstern AUT
Michael Neumayer GER
2006/2007
Anders Jacobsen NOR
Gregor Schlierenzauer AUT
Simon Ammann SUI
2005/2006
Janne Ahonen FIN
Jakub Janda CZE
 
Roar Ljoekelsoey NOR
2004/2005
Janne Ahonen FIN
Martin Hoellwarth AUT
Thomas Morgenstern AUT
2003/2004
Sigurd Pettersen NOR
Martin Hoellwarth AUT
Peter Zonta SLO
2002/2003
Janne Ahonen FIN
Sven Hannawald GER
Adam Małysz POL
2001/2002
Sven Hannawald GER
Matti Hautamaeki FIN
Martin Hoellwarth AUT
2000/2001
Adam Małysz POL
Janne Ahonen FIN
Martin Schmitt GER
1999/2000
Andreas Widhoelzl AUT
Janne Ahonen FIN
Martin Schmitt GER
1998/1999
Janne Ahonen FIN
Noriaki Kasai JPN
Hideharu Miyahira JPN
1997/1998
Kazuyoshi Funaki JPN
Sven Hannawald GER
Janne Ahonen FIN
1996/1997
Primoz Peterka SLO
Andreas Goldberger AUT
Dieter Thoma GER
1995/1996
Jens Weissflog GER
Ari-Pekka Nikkola FIN
Reinhard Schwarzenberger AUT
1994/1995
Andreas Goldberger AUT
Kazuyoshi Funaki JPN
Janne Ahonen FIN
1993/1994
Espen Bredesen NOR
Jens Weissflog GER
Andreas Goldberger AUT
1992/1993
Andreas Goldberger AUT
Noriaki Kasai JPN
Jaroslav Sakala CSV
1991/1992
Toni Nieminen FIN
Martin Hoellwarth AUT
Werner Rathmayr AUT
1990/1991
Jens Weissflog GER
Andreas Felder AUT
Dieter Thoma GER
1989/1990
Dieter Thoma FRG
Frantisek Jez CSV
Jens Weissflog DDR
1988/1989
Risto Laakkonen FIN
Matti Nykaenen FIN
Jens Weissflog GER
 
1987/1988
Matti Nykaenen FIN
Jens Weissflog GER
Jiri Parma CSV
1986/1987
Ernst Vettori AUT
Vegaard Opaas NOR
Ulf Findeisen DDR
1985/1986
Ernst Vettori AUT
Franz Neulaendtner AUT
Jari Puikkonen FIN
1984/1985
Jens Weissflog GER
Matti Nykaenen FIN
Klaus Ostwald DDR
1983/1984
Jens Weissflog GER
Klaus Ostwald DDR
Matti Nykaenen FIN
1982/1983
Matti Nykaenen FIN
Jens Weissflog GER
Horst Bulau CAN
1981/1982
Manfred Deckert DDR
Roger Ruud NOR
Per Bergeruud NOR
1980/1981
Hubert Neuper AUT
Armin Kogler AUT
Jari Puikkonen FIN
1979/1980
Hubert Neuper AUT
Henry Glass DDR
Martin Weber DDR
1978/1979
Pentti Kokkonen FIN
Hansjoerg Sumi SUI
Jochen Danneberg DDR
1977/1978
Kari Ylianttila FIN
Mathias Buse DDR
Martin Weber DDR
1976/1977
Jochen Danneberg DDR
Walter Steiner SUI
Henry Glass DDR
1975/1976
Jochen Danneberg DDR
Karl Schnabl AUT
Reinhold Bachler AUT
1974/1975
Willi Puerstl AUT
Edi Federer AUT
Karl Schnabl AUT
1973/1974
Hans-Georg Aschenbach DDR
Walter Steiner SUI
Bernd Eckstein DDR
1972/1973
Rainer Schmidt DDR
Hans-Georg Aschenbach DDR
Sergei Botschkov URS
1971/1972
Ingolf Mork NOR
Henry Glass DDR
Tauno Kaeyhkoe FIN
1970/1971
Jiri Raska CSV
Ingolf Mork NOR
Zbynek Hubac CSV
1969/1970
Horst Queck DDR
Bjoern Wirkola NOR
Garij Napalkov URS
1968/1969
Bjoern Wirkola NOR
Jiri Raska CSV
Zbynek Hubac CSV
1967/1968
Bjoern Wirkola NOR
Jiri Raska CSV
Dieter Neuendorf DDR
1966/1967
Bjoern Wirkola NOR
Josef Lichtenegger AUT
Dieter Neuendorf DDR
1965/1966
Veikko Kankkonen FIN
Dieter Neuendorf DDR
Bjoern Wirkola NOR
1964/1965
Torgeir Brandtzaeg NOR
Bjoern Wirkola NOR
Dalibor Motejlek CSV
1963/1964
Veikko Kankkonen FIN
Torbjoern Yggeseth NOR
Baldur Preiml AUT
1962/1963
Toralf Engan NOR
Torbjoern Yggeseth NOR
Max Bolkart FRG
1961/1962
Eino Kirjonen FIN
Willi Egger AUT
Hemmo Silvennoinen FIN
1960/1961
Helmut Recknagel DDR
Otto Leodolter AUT
Kalevi Kaerkkinen FIN
1959/1960
Max Bolkart FRG
Albin Plank AUT
Otto Leodolter AUT
1958/1959
Helmut Recknagel DDR
Walter Habersatter AUT
Arne Hoel NOR
1957/1958
Helmut Recknagel DDR
Nikolaj Schamov URS
Otto Leodolter AUT
1956/1957
Pentti Uotinen FIN
Eino Kirjonen FIN
Max Bolkart FRG
1955/1956
Nikolaj Kamenskij URS
Josef Bradl AUT
Nikolaj Schamov URS
1954/1955
Hemmo Silvennoinen FIN
Eino Kirjonen FIN
Aulis Kallakorpi FIN
1953/1954
Olav Bjoernstad NOR
Eino Kirjonen FIN
Josef Bradl AUT
1952/1953
Josef Bradl AUT
Halvor Naes NOR
Asgeir Doelplads NOR

 

stat4u

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *