morgenstern kd - Thomas MORGENSTERNReprezentowany kraj: Austria

Data i miejsce urodzenia: 30.10.1986 r. (Spittal an der Drau / Austria)
Wzrost: 184 cm
Waga: 68 kg
Trenerzy: Hannu Lepistoe, Alexander Pointner, Heinz Kuttin

Klub: SV Villach-Kaernten


Debiut w PŚ:
 29.12.2002 r. – Oberstdorf, TCS (9. miejsce)

Pierwsze punkty PŚ: 29.12.2002 r. – Oberstdorf, TCS (9. miejsce)
Pierwsze podium PŚ: 11.01.2003 r. – Liberec (1. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ: 11.01.2003 r. – Liberec (1. miejsce)
Ostatni konkurs w PŚ: 06.01.2014 r. – Bischofshofen, TCS (3. miejsce)
Zakończenie kariery: 17.02.2014 r. – Soczi, ZIO, konkurs drużynowy (2. miejsce)

Zwycięstwa w PŚ (ind.): 23
Miejsca na podium PŚ (ind.): 76: 23/30/23
Miejsca na podium PŚ (druż.): 31: 16/9/6

Miejsca na podium LGP (ind.): 26: 10/10/6
Miejsca na podium LGP (druż.): 8: 6/1/1
Miejsca na podium PK (ind.): 4: 3/1/0
Miejsca na podium LPK (ind.): 0: 0/0/0
Miejsca na podium FIS Cup (ind.): 0: 0/0/0
 
Rekord życiowy: 232,0 m – Planica (19.03.2011 r. – Puchar Świata)
 

Osiągnięcia indywidualne:

  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
    • 1. miejsce – Turyn / Pragelato 2006 (skocznia duża)
    • 5. miejsce – Vancouver / Whistler 2010 (skocznia duża)
    • 8. miejsce – Vancouver / Whistler 2010 (skocznia normalna)
    • 9. miejsce – Turyn / Pragelato 2006 (skocznia normalna)
    • 14. miejsce – Soczi / Krasna Polana 2014 (skocznia normalna)
    • 40. miejsce – Soczi / Krasna Polana 2014 (skocznia duża)
  • Mistrzostwa Świata:
    • 1. miejsce – Oslo 2011 (skocznia normalna)
    • 2. miejsce – Oslo 2011 (skocznia duża)
    • 3. miejsce – Sapporo 2007 (skocznia normalna)
    • 5. miejsce – Sapporo 2007 (skocznia duża)
    • 5. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2013 (skocznia normalna)
    • 8. miejsce – Liberec 2009 (skocznia normalna)
    • 10. miejsce – Liberec 2009 (skocznia duża)
    • 15. miejsce – Oberstdorf 2005 (skocznia duża)
    • 16. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2003 (skocznia normalna)
    • 16. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2013 (skocznia duża)
    • 18. miejsce – Oberstdorf 2005 (skocznia normalna)
  • Mistrzostwa Świata w lotach:
    • 3. miejsce – Tauplitz 2006
    • 7. miejsce – Oberstdorf 2008
    • 7. miejsce – Planica 2010
    • 8. miejsce – Vikersund 2012
    • 13. miejsce – Planica 2004
  • Mistrzostwa Świata Juniorów:
    • 1. miejsce – Sollefteå 2003
    • 2. miejsce – Stryn 2004
  • Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
    • 1. miejsce – sezon 2007/2008
    • 1. miejsce – sezon 2010/2011
    • 3. miejsce – sezon 2009/2010
    • 5. miejsce – sezon 2005/2006
    • 6. miejsce – sezon 2003/2004
    • 6. miejsce – sezon 2006/2007
    • 7. miejsce – sezon 2004/2005
    • 7. miejsce – sezon 2008/2009
    • 7. miejsce – sezon 2011/2012
    • 15. miejsce – sezon 2013/2014
    • 20. miejsce – sezon 2002/2003
    • 25. miejsce – sezon 2012/2013
  • Puchar Świata w lotach (klasyfikacja generalna):
    • 3. miejsce – sezon 2010/2011
    • 5. miejsce – sezon 2006/2007 (nieoficjalnie)
    • 7. miejsce – sezon 2004/2005 (nieoficjalnie)
    • 7. miejsce – sezon 2011/2012
    • 9. miejsce – sezon 2007/2008 (nieoficjalnie)
    • 11. miejsce – sezon 2005/2006 (nieoficjalnie)
    • 17. miejsce – sezon 2002/2003 (nieoficjalnie)
    • 18. miejsce – sezon 2008/2009
    • 18. miejsce – sezon 2009/2010
  • Turniej Czterech Skoczni:
    • 1. miejsce – 59. TCS 2010/2011
    • 2. miejsce – 56. TCS 2007/2008
    • 2. miejsce – 60. TCS 2011/2012
    • 2. miejsce – 62. TCS 2013/2014
    • 3. miejsce – 53. TCS 2004/2005
    • 4. miejsce – 52. TCS 2003/2004
    • 4. miejsce – 55. TCS 2006/2007
    • 6. miejsce – 58. TCS 2009/2010
    • 8. miejsce – 57. TCS 2008/2009
    • 10. miejsce – 51. TCS 2002/2003
    • 16. miejsce – 61. TCS 2012/2013
    • 20. miejsce – 54. TCS 2005/2006
  • Turniej Nordycki:
    • 1. miejsce – 10. edycja 2006
    • 3. miejsce – 14. edycja 2010
    • 6. miejsce – 12. edycja 2008
    • 8. miejsce – 9. edycja 2005
    • 8. miejsce – 13. edycja 2009
    • 9. miejsce – 7. edycja 2003
    • 9. miejsce – 8. edycja 2004
    • 17. miejsce – 11. edycja 2007
  • Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 1. miejsce – Liberec 2003
    • (2) 2. miejsce – Oberstdorf 2003
    • (3) 2. miejsce – Liberec 2004
    • (4) 2. miejsce – Ruka / Kuusamo 2004
    • (5) 2. miejsce – Engelberg 2004
    • (6) 2. miejsce – Garmisch-Partenkirchen 2005
    • (7) 3. miejsce – Titisee-Neustadt 2005
    • (8) 2. miejsce – Sapporo 2005
    • (9) 3. miejsce – Sapporo 2005
    • (10) 3. miejsce – Pragelato 2005
    • (11) 3. miejsce – Lahti 2005
    • (12) 3. miejsce – Zakopane 2006
    • (13) 2. miejsce – Willingen 2006
    • (14) 2. miejsce – Kuopio 2006
    • (15) 1. miejsce – Lillehammer 2006
    • (16) 2. miejsce – Oslo 2006
    • (17) 3. miejsce – Lillehammer 2006
    • (18) 2. miejsce – Innsbruck 2007
    • (19) 2. miejsce – Vikersund 2007
    • (20) 2. miejsce – Oberstdorf 2007
    • (21) 3. miejsce – Kuopio 2007
    • (22) 1. miejsce – Ruka / Kuusamo 2007
    • (23) 1. miejsce – Trondheim 2007
    • (24) 1. miejsce – Trondheim 2007
    • (25) 1. miejsce – Villach 2007
    • (26) 1. miejsce – Villach 2007
    • (27) 1. miejsce – Engelberg 2007
    • (28) 3. miejsce – Engelberg 2007
    • (29) 1. miejsce – Oberstdorf 2007
    • (30) 2. miejsce – Bischofshofen 2008
    • (31) 3. miejsce – Bischofshofen 2008
    • (32) 2. miejsce – Predazzo 2008
    • (33) 3. miejsce – Zakopane 2008
    • (34) 2. miejsce – Zakopane 2008
    • (35) 1. miejsce – Sapporo 2008
    • (36) 1. miejsce – Sapporo 2008
    • (37) 1. miejsce – Liberec 2008
    • (38) 2. miejsce – Whistler 2009
    • (39) 2. miejsce – Sapporo 2009
    • (40) 2. miejsce – Lillehammer 2009
    • (41) 3. miejsce – Engelberg 2009
    • (42) 3. miejsce – Oberstdorf 2009
    • (43) 1. miejsce – Bischofshofen 2010
    • (44) 1. miejsce – Sapporo 2010
    • (45) 3. miejsce – Zakopane 2010
    • (46) 3. miejsce – Zakopane 2010
    • (47) 3. miejsce – Lahti 2010
    • (48) 2. miejsce – Ruka / Kuusamo 2010
    • (49) 1. miejsce – Lillehammer 2010
    • (50) 1. miejsce – Lillehammer 2010
    • (51) 1. miejsce – Engelberg 2010
    • (52) 1. miejsce – Engelberg 2010
    • (53) 2. miejsce – Engelberg 2010
    • (54) 1. miejsce – Oberstdorf 2010
    • (55) 1. miejsce – Innsbruck 2011
    • (56) 2. miejsce – Bischofshofen 2011
    • (57) 2. miejsce – Harrachov 2011
    • (58) 1. miejsce – Harrachov 2011
    • (59) 2. miejsce – Sapporo 2011
    • (60) 2. miejsce – Sapporo 2011
    • (61) 2. miejsce – Zakopane 2011
    • (62) 2. miejsce – Klingenthal 2011
    • (63) 2. miejsce – Planica 2011
    • (64) 3. miejsce – Ruka / Kuusamo 2011
    • (65) 2. miejsce – Harrachov 2011
    • (66) 3. miejsce – Engelberg 2011
    • (67) 3. miejsce – Oberstdorf 2011
    • (68) 1. miejsce – Bischofshofen 2012
    • (69) 2. miejsce – Tauplitz 2012
    • (70) 3. miejsce – Predazzo 2012
    • (71) 2. miejsce – Lillehammer 2012
    • (72) 3. miejsce – Lillehammer 2012
    • (73) 3. miejsce – Ruka / Kuusamo 2013
    • (74) 1. miejsce – Titisee-Neustadt 2013
    • (75) 2. miejsce – Garmisch-Partenkirchen 2014
    • (76) 3. miejsce – Bischofshofen 2014
  • Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
    • 18. miejsce – sezon 2002/2003
  • Puchar Kontynentalny (konkursowe podia, chronologicznie):
    • 2. miejsce – Lahti 2002
    • 1. miejsce – Lahti 2002
    • 1. miejsce – Liberec 2002
    • 1. miejsce – Liberec 2002
  • FIS Grand Prix (klasyfikacja generalna):
    • 1. miejsce – 2003
    • 1. miejsce – 2007
    • 1. miejsce – 2011
    • 3. miejsce – 2005
    • 4. miejsce – 2004
    • 4. miejsce – 2010
    • 7. miejsce – 2008
    • 22. miejsce – 2012
    • 26. miejsce – 2006
    • 52. miejsce – 2009
  • Turniej Czterech Narodów:
    • 1. miejsce – 2007
    • 2. miejsce – 2010
    • 4. miejsce – 2008
    • 40. miejsce – 2009
  • LOTOS Poland Tour:
    • 1. miejsce – 2011
  • FIS Grand Prix (konkursowe podia, chronologicznie):
    • (1) 1. miejsce – Hinterzarten 2003
    • (2) 2. miejsce – Courchevel 2003
    • (3) 2. miejsce – Hinterzarten 2004
    • (4) 3. miejsce – Hinterzarten 2005
    • (5) 1. miejsce – Courchevel 2005
    • (6) 2. miejsce – Zakopane 2005
    • (7) 3. miejsce – Hakuba 2005
    • (8) 2. miejsce – Hakuba 2005
    • (9) 1. miejsce – Hinterzarten 2007
    • (10) 2. miejsce – Pragelato 2007
    • (11) 1. miejsce – Einsiedeln 2007
    • (12) 1. miejsce – Zakopane 2007
    • (13) 2. miejsce – Zakopane 2007
    • (14) 3. miejsce – Oberhof 2007
    • (15) 3. miejsce – Hiterzarten 2008
    • (16) 3. miejsce – Einsiedeln 2008
    • (17) 2. miejsce – Hinterzarten 2010
    • (18) 2. miejsce – Courchevel 2010
    • (19) 2. miejsce – Klingenthal 2010
    • (20) 1. miejsce – Wisła 2011
    • (21) 1. miejsce – Szczyrk 2011
    • (22) 1. miejsce – Zakopane 2011
    • (23) 1. miejsce – Hinterzarten 2011
    • (24) 1. miejsce – Courchevel 2011
    • (25) 2. miejsce – Einsiedeln 2011
    • (26) 3. miejsce – Klingenthal 2012
  • Medal Holmenkollen – 2014 r.
 

Osiągnięcia drużynowe:

  • Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
    • 1. miejsce – Turyn / Pragelato 2006 (skocznia duża)
    • 1. miejsce – Vancouver / Whistler 2010 (skocznia duża)
    • 3. miejsce – Soczi / Krasna Polana 2014 (skocznia duża)
  • Mistrzostwa Świata:
    • 1. miejsce – Oberstdorf 2005 (skocznia normalna)
    • 1. miejsce – Oberstdorf 2005 (skocznia duża)
    • 1. miejsce – Sapporo 2007 (skocznia duża)
    • 1. miejsce – Liberec 2009 (skocznia duża)
    • 1. miejsce – Oslo 2011 (skocznia normalna)
    • 1. miejsce – Oslo 2011 (skocznia duża)
    • 1. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2013 (skocznia duża)
    • 2. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2013 (skocznia normalna, mikst)
  • Mistrzostwa Świata w lotach:
    • 1. miejsce – Oberstdorf 2008
    • 1. miejsce – Planica 2010
    • 1. miejsce – Vikersund 2012
    • 3. miejsce – Planica 2004
    • 4. miejsce – Tauplitz 2006
  • Mistrzostwa Świata Juniorów:
    • 1. miejsce – Sollefteå  2003
    • 1. miejsce – Stryn 2004