Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Świata Juniorów (indywidualnie)

Rok – miejsce

1

2

3

2014 – Val di Fiemme

   

2013 – Liberec

Jaka Hvala SLO

Klemens Murańka POL

Stefan Kraft AUT

2012 – Erzurum

Nejc Dežman SLO

Aleksander Zniszczoł POL

Jaka Hvala SLO

2011 – Otepää

Vladimir Zografski BUL

Stefan Kraft AUT

Kaarel Nurmsalu EST

2010 – Hinterzarten

Michael Hayböck AUT

Peter Prevc SLO

Diego Dellasega ITA

2009 – Štrbské Pleso

Lukas Müller AUT

Maciej Kot POL

Ville Larinto FIN

2008 – Zakopane

Andreas Wank GER

Shohei Tochimoto JPN

Andreas Strolz AUT

2007 – Tarvisio / Planica

Roman Koudelka CZE

Shohei Tochimoto JPN

Thomas Thurnbichler AUT

2006 – Kranj

Gregor Schlierenzauer AUT

Jurij Tepeš SLO

Andrea Morassi ITA

2005 – Rovaniemi

Joonas Ikonen FIN

Arthur Pauli AUT

Jurij Tepeš SLO

2004 – Stryn

Mateusz Rutkowski POL

Thomas Morgenstern AUT

Olli Pekkala FIN

2003 – Solefteaa

Thomas Morgenstern AUT

Rok Benkovič SLO

Jan Mazoch CZE

2002 – Schonach

Janne Happonen FIN

Daiki Ito JPN

Kalle Keituri FIN

2001 – Karpacz

Veli-Matti Lindström FIN

Manuel Fettner AUT

Florian Liegl AUT

2000 – Štrbské Pleso

Konkurs odwołany

1999 – Saalfelden

Kazuki Nishishita JPN

Michal Pšenko SVK

Stefan Kaiser AUT

1998 – Sankt Moritz

Wolfgang Loitzl AUT

Kazuhiro Nakamura JPN

Matti Hautamäki FIN

1997 – Canmore (Calgary)

Wilhelm Brenna NOR

Jussi Hautamäki FIN

Falko Krismayr AUT

1996 – Asiago

Michael Uhrmann GER

Primož Peterka SLO

Andreas Küttel SUI

1995 – Gällivare

Tommy Ingebrigtsen NOR

Reinhard Schwarzenberger AUT

Lucas Chevalier-Girod FRA

1994 – Breitenwang

Janne Ahonen FIN

Nicolas Dessum FRA

Zbyněk Krompolc CZE

1993 – Harrachov

Janne Ahonen FIN

Andreas Widhölzl AUT

Alexander Herr GER

 

1992 – Vuokatti

Toni Nieminen FIN

Sylvain Freiholz SUI

Martin Höllwarth AUT

1991 – Reit im Winkl

Martin Höllwarth AUT

Tomáš Goder CSV

Damjan Fras YUG

1990 – Štrbské Pleso

Heinz Kuttin AUT

Roberto Cecon ITA

Tomáš Raška CSV

1989 – Hamar

Kent Johanssen NOR

Andi Rauschmeier AUT

Staffan Tällberg SWE

1988 – Saalfelden

Heinz Kuttin AUT

Staffan Tällberg SWE

Manfred Steiner AUT

1987 – Asiago

Ari-Pekka Nikkola FIN

Mike Arnold DDR

Dieter Thoma FRG

1986 – Lake Placid

Ivan Lunardi ITA

Christian Rimmel FRG

Clas-Brede Braathen NOR

1985 – Täsch

Werner Haim AUT

Jussi Karjalainen FIN

Günther Stranner AUT

1984 – Trondheim

Martin Švagerko CSV

Janez Stirn YUG

Miroslav Polák CSV

1983 – Kuopio

Franz Wiegele AUT

Ole Christian Eidhammer NOR

Tuomo Ylipulli FIN

1982 – Murau

Ernst Vettori AUT

Markku Pusenius FIN

Bernhard Zauner AUT

1981 – Schonach

Matti Nykänen FIN

Ernst Vettori AUT

Steve Collins CAN

1980 – Örnsköldsvik

Steve Collins CAN

Vladimir Bojarincew URS

Andreas Felder AUT

1979 –
Lac-Beauport

Horst Bualu CAN

Ulrich Pscherra DDR

Hiroyasu Aizawa JPN

 
 
Mistrzostwa Świata Juniorów (drużynowo)
 

Rok – miejsce

1

2

3

2013 – Liberec 

SŁOWENIA

POLSKA

NIEMCY

2012 – Erzurum

NORWEGIA

POLSKA

AUSTRIA

2011 – Otepää

AUSTRIA

NIEMCY

NORWEGIA

2010 – Hinterzarten

AUSTRIA

NIEMCY

SŁOWENIA

2009 – Štrbské Pleso

AUSTRIA

NIEMCY

POLSKA

2008 – Zakopane

NIEMCY

AUSTRIA

POLSKA

2007 – Tarvisio / Planica

SŁOWENIA

JAPONIA

FINLANDIA

2006 – Kranj

AUSTRIA

SŁOWENIA

JAPONIA

2005 – Rovaniemi

SŁOWENIA

POLSKA

FINLANDIA

2004 – Stryn

AUSTRIA

POLSKA

NIEMCY

2003 – Solefteaa

AUSTRIA

SŁOWENIA

FINLANDIA

2002 – Schonach

FINLANDIA

AUSTRIA

SŁOWENIA

2001 – Karpacz

FINLANDIA

AUSTRIA

NIEMCY

2000 – Štrbské Pleso

AUSTRIA

NORWEGIA

FINLANDIA

1999 – Saalfelden

AUSTRIA

FINLANDIA

NIEMCY

1998 – Sankt Moritz

NIEMCY

JAPONIA

FINLANDIA

1997 – Canmore (Calgary)

SŁOWENIA

FINLANDIA

AUSTRIA

1996 – Asiago

NIEMCY

AUSTRIA

SŁOWENIA

1995 – Gällivare

NIEMCY

AUSTRIA

JAPONIA

1994 – Breitenwang

FINLANDIA

CZECHY

AUSTRIA

1993 – Harrachov

FINLANDIA

AUSTRIA

NIEMCY

1992 – Vuokatti

FINLANDIA

NORWEGIA

NIEMCY

1991 – Reit im Winkl

CZECHOSŁOWACJA

FINLANDIA

FRANCJA

1990 – Štrbské Pleso

AUSTRIA

FINLANDIA

JUGOSŁAWIA

1989 – Hamar

AUSTRIA

JUGOSŁAWIA

NORWEGIA

1988 – Saalfelden

AUSTRIA

NORWEGIA

CZECHOSŁOWACJA

1987 – Asiago

NRD

RFN

FINLANDIA

1986 – Lake Placid

RFN

WŁOCHY

ZSRR

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook
Facebook
Instagram