MISTRZOSTWA ŚWIATA 2017 r. w PLANICY? DECYZJA JUŻ NIEDŁUGO

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym organizowane są od roku 1925. Pierwszy raz odbyły się w Johannisbadzie, w ówczesnej Czechosłowacji. Są bardzo prestiżową imprezą w której uczestniczyć mogą zawodnicy z całego świata, w dyscyplinach narciarstwa klasycznego: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i biegach narciarskich.

51. mistrzostwa odbędą się zimą 2017 roku. Do zorganizowania zawodów zgłoszone zostały 4 kandydatury: Oberstdorf, Lahti, Planica i Zakopane. We wszystkich tych miejscach, z wyjątkiem Planicy, odbywały się już mistrzostwa w narciarstwie klasycznym.

Jak podaje niemiecki portal sport.de do roku 2014 w Planicy zostanie wybudowane nowoczesne centrum nordyckie (Planica Nordic Center). W przebudowę zainwestowane zostaną około 42 miliony Euro. Nie wystarczy jednak wyłącznie zrekonstruować wszystkich skoczni, lecz również dostosować teren do wymogów nowoczesnej sieci szlaków, torów biegowych, co znacznie utrudnia zadanie.

Decyzja o wyborze miasta, które zorganizuje mistrzostwa zapadnie na kongresie Światowej Federacji Narciarskiej FIS, która odbędzie się w dniach 27 maja do 2 czerwca w Kangwon w Korei Południowej.

Źródło: sport.de

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram