KONIEC POINTNERA w AUSTRII BLISKI, KTO ZOSTANIE JEGO NASTĘPCĄ?

Alexander Pointner (fot. Kata Deak)

Alexander Pointner (fot. Kata Deak)

Alexander Pointner, fot. Kata DeakNajprawdopodobniej w przeciągu kilku dni Alexander Pointner pożegna się ze stanowiskiem trenera głównego austriackiej kadry skoczków. Ma to być konsekwencja mniej udanego sezonu ekipy z Austrii. Pojawiają się już nazwiska potencjalnych następców austriackiego trenera.

 

Gregor Schlierenzauer, fot. Kata DeakOficjalnie koniec współpracy Pointnera z austriackimi skoczkami ma być konsekwencją mniej udanego sezonu zimowego tej kadry. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie między szkoleniowcem, a największą gwiazdą drużyny – Gregorem Schlierenzauerem. Przypomnijmy, że po Igrzyskach w Soczi, popularny „Schlieri” skrytykował kierownictwo sztabu szkoleniowego za to, że nie zabrano do Rosji jego indywidualnego trenera. Dodatkowo 52-krotny triumfator zawodów PŚ stwierdził, że Pointner zbyt mało interesuje się korygowaniem błędów pojawiających się w jego skokach. Czarę goryczy mogły dopełnić problemy zdrowotne austriackiego szkoleniowca, który zaczął borykać się z depresją.

Werner Schuster, fot. Kata DeakPrzypomnijmy, że w minionej zimy Austriacy nie zdołali wywalczyć żadnego indywidualnego medalu zarówno na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, jak i podczas Mistrzostw Świata w lotach w Harrachovie, żaden z zawodników tamtej ekipy nie znalazł się też na podium klasyfikacji generalnej PŚ. Jaśniejszymi punktami sezonu była wygrana Thomasa Dietharta w Turnieju Czterech Skoczni, drużynowe srebro olimpijskie, czy też zwycięstwo w Pucharze Narodów. Były to jednak triumfy na otarcie łez, gdyż w poprzednich sezonach Austriacy brylowali praktycznie we wszystkich najważniejszych imprezach narciarskich.

Alexander Stoeckl, fot. Bartosz LejaPojawiły się już potencjalne kandydatury trenerów, którzy mogliby zastąpić na stanowisku Alexandra Pointnera. Są wśród nich sami Austriacy – Werner Schuster (trener kadry Niemiec), Alexander Stoeckl (trener kadry Norwegii), Andreas Felder (były trener kadry Austrii) i Heinz Kuttin. Co ciekawe, zarówno Stoeckl, jak i Schuster deklarują na chwilę obecną chęć wypełnienia dotychczasowych kontraktów z federacjami narciarskimi w Niemczech i Norwegii. To oznaczałoby, że póki co – nie zastąpią Pointnera. Felder to były znakomity skoczek (wielokrotny medalista MŚ i zdobywca Kryształowej Kuli), a obecnie trener niemieckiej kadry w kombinacji norweskiej. Kuttin jest obecnie delegatem FISu, coś kłóciłoby się z objęciem stanowiska trenera kadry Austrii.

Oficjalną decyzję dotyczącą przyszłości Alexandra Poitnera powinniśmy poznać już w tym tygodniu, natomiast na rozstrzygnięcia związane z jego następcą – poczekamy zapewne trochę dłużej.

 

Źródło: informacja własna / skispringen.com

 

Komentarze

comments

1 thought on “KONIEC POINTNERA w AUSTRII BLISKI, KTO ZOSTANIE JEGO NASTĘPCĄ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram