Kraft, Prevc i Freund o pierwszym „polskim” konkursie PŚ w Wiśle

kraft stefan s.piwowar

Stefan Kraft - zwycięzca tegorocznych zawodów i zeszłoroczny rekordzista skoczni w Wiśle, fot. Stefan PiwowarTriumfatorem jednoseryjnego konkursu rozgrywanego na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle został Austriak Stefan Kraft. Podium dzisiejszych zawodów uzupełnili Słoweniec Peter Prevc i Severin Freund. – Lubię Wisłę, i czuję się na tej skoczni bardzo dobrze – podkreślił 21-letni rekordzista wiślańskiego obiektu. 

 
Severin Freund, fot. Kata Deak
Severin Freund, fot. Kata Deak

Złota passa nie opuściła tegorocznego zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni, Stefana Krafta. Austriak skacząc w Wiśle 129,5 metra w niekorzystnych warunkach, odniósł swoje drugie pucharowe zwycięstwo w karierze i tym samym został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. – Byłem trochę zaskoczony gdy finałowa seria została anulowana, ponieważ każdy wykonał swoją pierwszą próbę w bezpiecznych i sprawiedliwych dla wszystkich warunkach. Oczywiście taka sytuacja była dla mnie korzystna. Lubię Wisłę i czuję się na tej skoczni bardzo dobrze. Ostatnie trzy a nawet cztery tygodnie były dla mnie niesamowite i te wszystkie wydarzenia już na zawsze utkwią w mojej pamięci – skomentował zwycięzca dzisiejszego konkursu.

Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Na drugim miejscu dzisiejszego podium mogliśmy zobaczyć Słoweńca Petera Prevca. Podopieczny Gorana Janusa skoczył 131,5 metra przy wietrze pod narty. Do zwycięzcy zabrakło mu zaledwie 2,2 pkt. Słoweniec po zawodach przyznał, że był zaskoczony tak szybką decyzją o odwołaniu zawodów i zdradził, że z niecierpliwością czeka na zawody w Zakopanem. – Nie spodziewałem się, że druga seria zostanie tak szybko odwołana jednak wiatr stawał się coraz silniejszy. Ostatecznie myślę że była to słuszna, co więcej korzystna dla mnie decyzja. Zakopane to szczególne miejsce, bardzo chciałbym tam uzyskać dobre wyniki i znów spotkać się z tysiącami kibiców – skomentował drugi dzisiaj Peter Prevc.

Na najniższym stopniu podium uplasował się dzisiaj Niemiec Severin Freund (129,5 m), bezapelacyjny zwycięzca z Tauplitz. Tak jak i Słoweniec z niecierpliwością czeka na zawody w zimowej stolicy Polski. – Moim zdaniem dwuseryjny konkurs jest bardziej sprawiedliwy dla wszystkich zawodników. Wiatr dzisiaj był jednak naprawdę bardzo silny i zmienny. Zakopane to naprawdę świetne miejsce, jedno z takich w których czuję się najbardziej komfortowo. Z niecierpliwością czekam już na te zawody – powiedział trzeci dzisiaj Severin Freund.

 

 

Źródło: fisskijumping.com / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram