Iraschko-Stolz: „Teraz wszystko wydaje się bardzo łatwe”

Daniela Iraschko-Stolz, fot. Stefan PiwowarTrzecie zwycięstwo z rzędu w ramach żeńskiego Pucharu Świata odniosła dziś w Hinzenbach Daniela Iraschko-Stolz. Obok niej na podium uplasowały się Carina Vogt oraz Sara Takanashi. – Wszystko wydaje się teraz bardzo łatwe. Jestem szczęśliwa ze zwycięstwa przed rodzimą publicznością – powiedziała 32-letnia zawodniczka.

 

Daniela Iraschko-Stolz odniosła na Aigner-Schanze bardzo pewne zwycięstwo po skokach na 93 i 91,5 metra. – To świetne, że udało mi się wygrać trzy razy z rzędu. Jeśli ktoś powiedziałby mi przed sezonem, że tego dokonam, nie uwierzyłabym. Teraz wszystko wydaje się bardzo łatwe. Jestem szczęśliwa ze zwycięstwa przed rodzimą publicznością niedaleko mojego rodzinnego miasta – przyznała zawodniczka mieszkająca w Innsbrucku.

Na drugim miejscu także po raz trzeci z rzędu uplasowała się reprezentantka Niemiec, Carina Vogt (89,0 / 88,0 m). – Jestem usatysfakcjonowana po dzisiejszym dniu, ponieważ we wczorajszych treningach nie szło mi tak dobrze. Mogłam jednak poprawić się w konkursie i drugie miejsce jest naprawdę świetne. Mimo, iż ponownie byłam bliska zwycięstwa, uważam że Daniela jest aktualnie najlepsza i jej zwycięstwo było w pełni zasłużone – przyznała mistrzyni olimpijska z Soczi.

Na trzecim stopniu podium uplasowała się Sara Takanashi (88,0 / 89,0 m), która jednak ostatnimi czasy nieco obniżyła loty, co jeszcze w zeszły sezonie wydawało się nierealna. – Jestem szczęśliwa i zadowolona z mojego dzisiejszego występu – przyznała jednak i dodała – Udawało mi się poprawiać ze skoku na skok. Jutro ponownie dam z siebie wszystko i może uda mi się poprawić jeszcze bardziej.

 

Źródło: fisskijumping.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram