Kwalifikacje na dużej skoczni w Falun bez Kamila Stocha

Kamil Stoch, fot. Bartosz Leja

Broniący tytułu mistrza świata z dużej skoczni w Val di Fiemme Kamil Stoch, postanowił zrezygnować ze swojego skoku w kwalifikacjach, które mają rozpocząć się o godzinie 18:30. Lider polskiej kadry plasuje się w czołowej dziesiątce PŚ, więc awans ma zapewniony. Nie wiadomo jednak, czy na jakiekolwiek skakanie pozwoli wiatr.

 

Kamil Stoch jako jedyny z reprezentantów Polski ma zapewniony udział w czwartkowym konkursie. 27-letni skoczek zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co premiuje go „z urzędu” do startu w zawodach.

Dziś za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Stoch poinformował, że w dniu dzisiejszym nie skoczy w kwalifikacjach. Te zaś planowo miały się odbyć o godzinie 17:00, poprzedzone serią próbną. Z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru została odwołana, a same kwalifikacje przeniesiono na godzinę 18:30.

W kwalifikacjach udział weźmie zatem czterech Polaków: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka, których to po wtorkowych treningach desygnował trener Łukasz Kruczek.

 

  

Źródło: facebook.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram