You are currently viewing LPK we Frenstacie: Drugie podium Murańki – Polak zostaje wiceliderem cyklu!

LPK we Frenstacie: Drugie podium Murańki – Polak zostaje wiceliderem cyklu!

Muranka Klemens SGP.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska - LPK we Frenstacie: Drugie podium Murańki - Polak zostaje wiceliderem cyklu!Clemens Aigner został zwycięzcą drugiego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie. Tuż za nim, przegrywając o zaledwie 0.4 punktu, znalazł się wczorajszy triumfator, Klemens Murańka. Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant gospodarzy – Tomas Vancura. W serii finałowej wystartowało pięciu Polaków.

Clemens Aigner.Innsbruck 2015 fot. Julia Piątkowska 300x200 - LPK we Frenstacie: Drugie podium Murańki - Polak zostaje wiceliderem cyklu!
Clemens Aigner, fot. Julia Piątkowska

Klemens Murańka, oddając skoki na 100,5 metra w pierwszej serii oraz 100,0 metrów w rundzie drugiej, uplasował się na drugim stopniu podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie. Na pierwszym miejscu, po skokach na 101,5 i 98,5 metra, znalazł się Austriak, Clemens Aigner, a najniższy stopień podium przypadł Czechowi, Tomasowi Vancurze, który w pierwszej serii uzyskał 103,5 metra, a w rundzie finałowej lądował o 5,5 metra bliżej.

Prislic Ernest Wisla fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LPK we Frenstacie: Drugie podium Murańki - Polak zostaje wiceliderem cyklu!
Ernest Prislic, fot. Julia Piątkowska

Tuż za czołową trójką konkursu znalazł się Ernest Prislic (102,5 m, 99,0 m). Na piątym miejscu sklasyfikowany został liderujący na półmetku Anze Lanisek (104,5 m, 93,5 m), a 6. miejsce zapisał na swoim koncie reprezentant Włoch – Sebastian Colloredo (101,0 m, 98,5 m). Siódmy był Rok Justin (95,5 m, 95,5 m). Na ósmym miejscu konkurs zakończył Stefan Huber po skokach na 99,5 i 95,5 metra. Dziewiąte lokata przypadła Janniemu Reisenauerowi (100,0 m, 94,5 m), a czołową dziesiątkę zamknął Federico Cecon po skokach na 100. i 93. metr.

Z pierwszej dziesiątki wypadł 8. po pierwszej serii Aleksander Zniszczoł - ostatecznie zajął 12. miejsce, lądując na 98. i 93. metrze. Na 16. lokacie uplasował się Krzysztof Leja, który oddał dziś skoki na 97,0 oraz 91,5 metra. 20. miejsce zajął Przemysław Kantyka ( 98,0 m, 93,5 m), a 3 lokaty niżej konkurs zakończył Grzegorz Miętus, który w pierwszej serii oddał skok na 88,5 metra, a w drugiej rundzie uzyskał 98,0 metrów.

Do serii finałowej nie zakwalifikowali się dwaj reprezentanci Polski – Stanisław Biela  (32. lokata) oraz Adam Ruda (34. miejsce). W pierwszej serii skoczkowie startowali z 16., a w drugiej z 18. belki.

Pełne wyniki konkursu >>>

Po emocjonującym weekendzie na obiekcie im. Jiriego Raski na czele klasyfikacji generalnej cyklu pozostał Słoweniec Anze Lanisek, na którego koncie znajduje się 335 punktów. Dzięki pierwszemu i drugiemu miejscu we Frenstacie na pozycję wicelidera przesunął się Klemens Murańka (312 punktów). Za nim, ze stratą 29 oczek, plasuje się drugi Polak, Przemek Kantyka (283). Dzięki temu biało-czerwoni wywalczyli dwa dodatkowe miejsca w Letniej Grand Prix, które będą im przysługiwały w kolejnym periodzie. Na 5. lokatę spadł Dawid Kubacki (200).

źródło: informacja własna / ewoxx.com