Ciepła aura w Ramsau krzyżuje plany treningowe Słoweńców

Słoweńscy skoczkowie na zimowe skoki muszą jeszcze poczekać (fot. Stefan Piwowar)Tegoroczna aura już mocno daje się we znaki skoczkom narciarskim. Tym razem zbyt wysokie temperatury pokrzyżowały plany słoweńskich skoczków, którzy musieli odwołać zaplanowane w Ramsau treningi. Co prawda 90-metrowa skocznia już od pewnego czasu jest naśnieżana, jednak warunki póki co uniemożliwiają skakanie na niej.

 
Goran Janus, fot. Bartosz Leja
Goran Janus, fot. Bartosz Leja

Do rozpoczęcia pierwszych oficjalnych zawodów Pucharu Świata pozostało już tylko 8 dni. Wszystkie z reprezentacji starają się dopiąć przygotowania na ostatni guzik i sprawić, by zawodnicy wystartowali jak w najlepszej dyspozycji. Niestety, skoki narciarskie w dużej mierze zależne są od warunków atmosferycznych, a te w ostatnim czasie nie rozpieszczają. Wcześniej pisaliśmy już o problemach Finów, teraz przyszedł czas na wiadomości ze Słowenii.

Naśnieżanie skoczni w Ramsau, początek listopada (fot. Ramsau am Dachstein Facebook / ramsau.com)
Naśnieżanie skoczni w Ramsau, początek listopada (fot. Ramsau am Dachstein Facebook / ramsau.com)

Treningi podopiecznych Gorana Janusa, mające trwać w austriackim Ramsau od środy do piątku bieżącego tygodnia, musiały zostać odwołane z powodu zbyt wysokich temperatur. 90-metrowa skocznia, praktycznie w całości pokryta już śniegiem, przegrała jednak walkę z aurą.

Dostaliśmy informację z Ramsau, że w tym tygodniu nie da się tam jeszcze skakać. Zarezerwowaliśmy więc obiekt do przyszłego wtorku i mamy nadzieję, że zawodnikom uda się oddać chociaż kilka prób na śniegu przed Klingenthal. Oczywiście, jeśli Bóg pozwoli – powiedział szkoleniowiec Słoweńców.

Na Vogtland Arenie zoczymy sześciu Słoweńców. Będą to: Peter Prevc, Domen Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Nejc Dezman oraz Anze Lanisek. Starszy z braci Prevc jako jeden z bohaterów minionego sezonu zimowego z pewnością będzie chciał uzyskać w Klingenthal wynik zbliżony do zeszłorocznego, a może nawet lepszy. Przypomnijmy, że w przeprowadzonym wtedy konkursie 22-letni wówczas zawodnik zajął 5. miejsce.

 

źródło: delo.si

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram