Simon Ammann, fot. Julia PiątkowskaSzwajcarski Związek Narciarski już teraz ogłosił nominacje do kadr narodowych w nadchodzącym sezonie. Helwetów w walce o punkty w zawodach rangi FIS będzie reprezentowało w sumie 11 zawodników – 10 w skokach narciarskich oraz jeden w kombinacji norweskiej. Sprawdźmy, jak wygląda podział drużyn narodowych Szwajcarii.

 
Gregor Deschwanden, fot. Julia Piątkowska
Gregor Deschwanden, fot. Julia Piątkowska

Berni Schoedler, który w Szwajcarskim Związku Narciarskim odpowiedzialny jest za skoki narciarskie i kombinację norweską, razem ze sztabami trenerskimi dokonał podziału kadr narodowych na sezon 2016/2017. Dodajmy, że po rezygnacji trenera Pipo Schoedlera Helweci wciąż nie ogłosili nazwiska głównego szkoleniowca reprezentacji skoczków.

W nadchodzącym sezonie na skoczniach w zawodach FIS zaprezentuje się 9 szwajcarskich zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy treningowe. Liderem będzie czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann, który wciąż nie rezygnuje z walki o upragnione zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. 35-latka będą wspierać koledzy z kadry A, kadry B oraz jeden junior w kadrze C.

W zeszłym tygodniu zakończył się pierwszy obóz przygotowawczy drużyny narodowej Helwetów w Hiszpanii. Zawodnicy w pięknej i słonecznej pogodzie wykonywali zadania mające na celu poprawić ich kondycję, siłę fizyczną oraz koordynację. W treningach nie brał udziału Ammann, który po zakończonym sezonie zimowym udał się na wakacje. Popularny ”Simi” przygotowania ma rozpocząć na początku przyszłego miesiąca.

Gabriel Karlen, fot. Julia Piątkowska
Gabriel Karlen, fot. Julia Piątkowska

Z pierwszego obozu zadowolony był Gabriel Karlen. który powrócił do treningów po kontuzji kolana, której nabawił się zeszłego lata. – Wspaniale jest znowu być członkiem drużyny narodowej. Sezon oficjalnie rozpoczęty – napisał reprezentant klubu z Gstaad na swoim profilu na Twitterze.

W rywalizacji kobiet na skoczniach całego świata, jedyną reprezentantką Szwajcarii będzie triumfatorka Pucharu Kontynentalnego Pań w sezonie 2015/2016 – Sabrina Windmueller.

Helweci nie mogą pochwalić się liczną kadrą także jeśli chodzi o kombinatorów norweskich. Jedynym dwuboistą w nadchodzącym sezonie będzie Tim Hug, który wraz ze swoim trenerem Constantinem Kreiselmayerem opracowuje indywidualny plan treningowy.

 

Podział szwajcarskich kadr w sezonie 2016/2017:

  • Kadra narodowa: Simon Ammann
  • Kadra A: Gregor Deschwanden, Luca Egloff, Pascal Kaelin, Kilian Peier
  • Kadra B: Tobias Birchler, Gabriel Karlen, Andreas Schuler, Sabrina Windmueller
  • Kadra C: Sandro Hauswirth
 

źródło: swiss-ski.ch / twitter.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram