Roszady w kadrze Słowenii. Lanisek pojedzie do Lahti

Anze Lanisek, fot. Julia Piątkowska

Lanisek_Anze_WC.Klingenthal.2015_fot.Julia.PiatkowskaDobre skoki w Korei pozwoliły Anze Laniskowi zyskać zaufanie trenera reprezentacji Słowenii. Choć początkowo 20-latek nie znajdował się w składzie na zbliżające się mistrzostwa świata, Goran Janus postanowił o dołączeniu zdolnego skoczka do swojej ekipy. Zmiany dotyczą także Jurija Tepesa, który dołączy do kolegów po zawodach na skoczni normalnej.

 

Skład reprezentacji Słowenii na MŚ w Lahti był znany już od dłuższego czasu – do Finlandii pojechać mieli Peter Prevc, Domen Prevc, Cene Prevc, Jurij Tepes i Jernej Damjan. Po zawodach w PyeongChang trener Goran Janus zdecydował, że do ekipy dołączy Anze Lanisek, który na koreańskich skoczniach był 4. i 14.

Jurij Tepes, fot. Bartosz Leja
Jurij Tepes, fot. Bartosz Leja

Do Lahti wspólnie udadzą się bracia Prevc, Lanisek i Damjan. Trenerzy słoweńskiej ekipy zdecydowali, że po kilku słabszych występach w zawodach PŚ, na spokojne treningi z asystentem Janusa, Janim Grilcem, zostanie odesłany Jurij Tepes. Nie oznacza to jednak, że Tepes w ogóle nie pojawi się w Lahti. – Jurij dołączy do nas 27 lutego, aby móc wystartować w konkursie na dużej skoczni – oznajmił trener Janus.

Słoweńcy zajmują obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Również czwarty jest ich najlepszy zawodnik w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Świata, Domen Prevc, a do czołowej „10” awansował niedawno jego starszy i bardziej utytułowany brat, Peter.

źródło: siol.net

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram