Znamy skład reprezentacji Polski na FIS Cup w Rastbuechl (aktualizacja)

Paweł Wąsek i Bartosz Czyż (fot. Julia Piątkowska)W cieniu rozpoczynających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang, odbędą się konkursy „trzeciej ligi” w niemieckim Rastbuechl. Trener Maciej Maciusiak powołał  na kolejne zmagania FIS Cup czterech zawodników. Na Baptist Kitzlinger Schanze wystartują polscy skoczkowie, którzy reprezentowali nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

 
Maciej Maciusiak i Tomasz Pilch (fot. PZN)
Maciej Maciusiak i Tomasz Pilch (fot. PZN)

Na zawody FIS Cup, które odbędą się w dniach 10-11 lutego (sobota i niedziela) w Niemczech, pierwotnie miała udać się czwórka „biało-czerwonych”: Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek. Podopieczni Macieja Maciusiaka w tym samym składzie w poprzednią sobotę wywalczyli piąte miejsce w konkursie drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów w szwajcarskim Kanderstegu. Młodzi polscy skoczkowie byli nieco rozczarowani wynikami czempionatu. Zwłaszcza 17-letni siostrzeniec Adama Małysza, Tomasz Pilch, któremu do zdobycia brązowego medalu w konkursie indywidualnym zabrakło zaledwie 0,2 punktu. W najbliższy weekend skupią się już jednak na dobrym występie w konkursach „trzeciej ligi”.

Aktualizacja: Ostatecznie w Niemczech biało-czerwone barwy będzie reprezentować trzech skoczków (Czyż, Juroszek i Pilch). Do Rastbuechl nie pojechał Paweł Wąsek, który nabawił się przeziębienia.

Przypomnijmy, że w ostatnich zmaganiach FIS Cup w słoweńskiej Planicy, które odbyły się 20 i 21 stycznia, polscy reprezentanci spisali się bardzo słabo. W sobotniej rywalizacji żaden z dziesięciu powołanych skoczków nie zakwalifikował się do rundy finałowej, a w niedzielę tylko dwóch zajęło miejsca w trzeciej dziesiątce (24. był Stanisław Biela, a 26. Krzysztof Miętus).

Zawody FIS Cup 2017/2018 w Niemczech pierwotnie miały odbyć się w Winterbergu. Pod koniec zeszłego roku organizatorzy zmienili jednak początkowe plany i zdecydowali, że konkursy ostatecznie zostaną rozegrane w Rastbuechl na skoczni Baptist Kitzlinger Schanze (K-74 / HS-78).

 

Skład Polski na FIS Cup w Rastbuechl:

  • Bartosz Czyż (15. miejsce w FIS Cup 2017/2018)
  • Paweł Wąsek (24. miejsce w FIS Cup 2017/2018)
  • Tomasz Pilch (52. miejsce w FIS Cup 2017/2018)
  • Kacper Juroszek (114. miejsce w FIS Cup 2017/2018)
 

Program FIS Cup w Rastbuechl:

10 lutego 2018 r. (sobota):

  • 08:30 – oficjalny trening
  • 15:30 – seria próbna
  • 17:30 – konkurs indywidualny

11 lutego 2018 r. (niedziela):

  • 08:30 – seria próbna
  • 10:00 – konkurs indywidualny
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram