Samotne treningi Schlierenzauera. Austriak pyta o przepisy na potrawy od fanów

Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

Nikt z nas nie wyobrażał sobie że koronawirus zawładnie światem aż na tak dużą skalę. Wielu z nas stara się być rozsądnym, zaakceptować zasady higieny i pozostać w domu aby skrócić czas pandemii. W wielu sportach przerwano rozgrywki i w tym ciężkim czasie sportowcy namawiają nas do zachowania rozsądku. Jednym z nich jest Gregor Schlierenzauer.

 

Podeślij przepis… do Gregora Schlierenzauera

Gregor Schlierenzauer (fot. Wiktoria Bąk)
Gregor Schlierenzauer (fot. Wiktoria Bąk)

Dla wybitnego austriackiego skoczka po latach sportowej posuchy, miniona zima była krokiem w dobrą stronę. 30-latek zajął 20. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ocierając się o podium w Niżnym Tagile (4. miejsce) i lądując w czołowej dziesiątce w Innsbrucku (6.), Willingen (7.) i Zakopanem (10.). Rekordzista pod względem liczby pucharowych zwycięstw (53) namawia do pozostania w domu i zadbania o siebie.

W swoim najnowszym wpisie na internetowym blogu, Tyrolczyk podkreśla jak ciężkie czasy pod względem międzyludzkich relacji nastały. „Od powrotu z Norwegii jestem w domu i staram się organizować oraz poznawać siebie lepiej. Czas bez osobistego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi nie jest dla nas łatwy, ale musimy przez to przejść” – napisał.

Idol wielu fanów skoków narciarskich wspomina też o tym, jak spędza czas wolny. „Pracuję w domu, wymieniam swoje poglądy telefonicznie ze światem, próbuję poprawić swoje umiejętności kulinarne i staram się również dużo czytać” – wymienia. Najwięcej wspomina o gotowaniu. Schlierenzauer poprosił nawet kibiców o… podsyłanie swoich ulubionych i sprawdzonych przepisów. „Opowiedzcie mi o swoim ulubionym przepisie! Zobaczmy, co możemy razem wyczarować na talerzu” – zachęcił.

 

Schlierenzauer chce walczy o powrót do czołówki

Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)
Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

W obliczu niepewnego jeszcze rozpoczęcia letniego sezonu, Austriak nie zapomina jednak o swoich treningach. 30-latek stara się trenować w domu, aby zachować formę i przygotować się na przyszły sezon. „Przez pandemię nauczyłem się jeszcze bardziej doceniać mój taras i dostosowałem go trenowania. Ćwiczę na świeżym powietrzu jeśli tylko pozwalają na to temperatury i pogoda” – czytamy. Jest to jednoznaczne potwierdzenie, że Schlierenzauer zamierza kontynuować trudną walkę o powrót do światowej czołówki.

Jak wiadomo po dwuletniej współpracy z kadrą Austrii, z funkcji trenera głównego zrezygnował  Andreas Felder. Jeden z najlepszych skoczków w historii wspomina o tym jak czas współpracy z 58-letnim szkoleniowcem wspomógł w odbudowaniu jego formy sportowej. Schlierenzauer rozumie też decyzję Feldera. „Niedawno został ojcem, stawia rodzinę ponad pracą i nie jest w stanie odpowiednio pogodzić pracy z życiem prywatnym. Sukces, który osiągnął w ciągu ostatnich dwóch lat potwierdza, że był bardzo dobrym trenerem. Chciałbym podziękować mu za współpracę” – podsumował zawodnik z Innsbrucka.

 

Emilia Kryzel,
źródło: gregorschlierenzauer.at

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram