You are currently viewing PŚ Wisła: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej!

PŚ Wisła: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej!

DSC 0278 - PŚ Wisła: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej!

Kamil Stoch wygrał na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (K-120 / HS-134) serię próbną przed zawodami drużynowymi, inaugurującymi olimpijski sezon Pucharu Świata 2017/18. Zawodnik z podzakopiańskiego Zębu wyprzedził Niemca Markusa Eisenbichlera oraz najlepszego skoczka sezonu letniego, Dawida Kubackiego.

Stoch.rozbieg.wisla .2017 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - PŚ Wisła: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej!
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Dwaj najlepsi zawodnicy serii próbnej przed wiślańską „drużynówką” – Kamil Stoch i reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler uzyskali tę samą odległość – 128,5 m. Polak skakał jednak z obniżonej belki, dzięki czemu wyprzedził Niemca. Różnica między ich notami wyniosła 0,9 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się drugi z naszych reprezentantów, zwycięzca klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix w tym sezonie, Dawid Kubacki (125,5 m).

Kraft Stefan lot.wisla .2017.fot .Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Wisła: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej!
Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska

W czołówce znaleźli się także skaczący w Wiśle zaskakująco dobrze Austriak Daniel Huber (126,5 m), Norweg Johann Andre Forfang (126 m) oraz Japończyk Junshiro Kobayashi (126,5 m). Siódmy był zdobywca Kryształowej Kuli PŚ w zeszłym sezonie, Austriak Stefan Kraft (124 m), który podobnie jak Stoch miał skrócony najazd. Najlepszą "10" uzupełnili dwaj Niemcy - Richard Freitag (124 m) i Andreas Wellinger (125 m) oraz reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande (121 m).

Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli pozostali zawodnicy ekipy Stefana Horngachera: Maciej Kot zajął 13. miejsce (121,5 m), a Piotr Żyła był 17. (120 m).

Gdyby zsumować indywidualne wyniki przedstawicieli poszczególnych drużyn, najlepszą notę osiągnęliby Niemcy (283,1 pkt.). Drugie miejsce zajęliby Polacy (282 pkt.), a trzecie - Norwegowie (274,3 pkt.)