Mistrzostwa Świata

 

Mistrzostwa Świata – skocznia duża (indywidualnie)

Mistrzostwa
1
2
3
2019 – Seefeld
 
 
 
2017 – Lahti
 
 
 
2015 – Falun
Severin Freund GER
Gregor Schlierenzauer AUT 
 Rune Velta NOR
2013 – Val di Fiemme
Kamil Stoch POL
Peter Prevc SLO
Anders Jacobsen NOR
2011 – Oslo
Gregor Schlierenzauer AUT
Thomas Morgenstern AUT
Simon Ammann SUI
2009 – Liberec
Andreas Küttel SUI
Martin Schmitt GER
Anders Jacobsen NOR
2007 – Sapporo
Simon Ammann SUI
Harri Olli FIN
Roar Ljøkelsøy NOR
2005 – Oberstdorf
Janne Ahonen FIN
Roar Ljøkelsøy NOR
Jakyb Janda CZE
2003 – Val di Fiemme
Adam Małysz POL
Matti Hautamäki FIN
Noriaki Kasai JPN
2001 – Lahti
Martin Schmitt GER
Adam Małysz POL
Janne Ahonen FIN
1999 – Ramsau/Bischofshofen
Martin Schmitt GER
Sven Hannawald GER
Hideharu Miyahira JPN
1997 – Trondheim
Masahiko Harada JPN
Dieter Thoma GER
Sylvain Freiholz SUI
1995 – Thunder Bay
Tommy Ingebrigtsen NOR
Andreas Goldberger AUT
Jens Weissflog GER
1993 – Falun
Espen Bredesen NOR
Jaroslav Sakala CZE
Andreas Goldberger AUT
1991 – Val di Fiemme
Franci Petek YUG
Rune Olijnyk NOR
Jens Weissflog GER
1989 – Lahti
Jari Puikkonen FIN
Jens Weissflog GER
Matti Nykänen FIN
1987 – Oberstdorf
Andreas Felder AUT
Vegard Opaas NOR
Ernst Vettori NOR
1985 – Seefeld
Per Bergeruud NOR
Jari Puikkonen FIN
Matti Nykänen FIN
1982 – Oslo
Matti Nykänen FIN
Olav Hansson NOR
Armin Kogler AUT
1978 – Lahti
Tapio Räisänen FIN
Alois Lipburger AUT
Falko Weissflog GER
1974 – Falun
Hans-Georg Aschenbach DDR
Heinz Wosipiwo DDR
Rudolf Höhnl CSV
1970 – Vysoké Tatry
Garij Napalkov URS
Jiří Raška CSV
Stanisław Gąsienica-Daniel POL
1966 – Oslo
Bjørn Wirkola NOR
Takashi Fujisawa JPN
Kjell Sjöberg SWE
1962 – Zakopane
Helmut Recknagel DDR
Nikolaj Kamenskij URS
Niilo Halonen FIN
1958 – Lahti
Juhani Kärkinen FIN
Ensio Hyytiä FIN
Helmut Recknagel DDR
1954 – Falun
Matti Pietikäinen FIN
Veikko Heinonen FIN
Bror Östman SWE
1950 – Lake Placid
Hans Bjørnstadt NOR
Thure Lindgren SWE
Arnfinn Bergmann NOR
1939 – Zakopane
Josef Bradl GER
Birger Ruud NOR
Arnholdt Kongsgaard NOR
1938 – Lahti
Asbjörn Ruud NOR
Stanisław Marusarz POL
Hilmar Myhra NOR
1937 – Chamonix
Birger Ruud NOR
Reidar Andersen NOR
Sigurd Solid NOR
1935 – Vysoké Tatry
Birger Ruud NOR
Reidar Andersen NOR
Alf Andersen NOR
1934 – Sollefteå
Kristian Johansson NOR
Arne Hovde NOR
Sven Eriksson-Selanger SWE
1933 – Innsbruck
Marcel Reymond SUI
Rudolf Burkert CSV
Sven Eriksson-Selanger SWE
1931 – Oberhof
Birger Ruud NOR
Fritz Kaufmann SUI
Sven Eriksson-Selanger SWE
1930 – Oslo
Gunnar Andersen NOR
Reidar Andersen NOR
Sigmund Ruud NOR
1929 – Zakopane
Sigmund Ruud NOR
Kristian Johansson NOR
Hans Kleppen NOR
1927 – Cortina D’Ampezzo
Tore Edman NOR
Willen Dick CSV
Bertil Carlsson SWE
1926 – Lahti
Jacob Tullin Thams NOR
Otto Aasen NOR
Georg Österholt NOR
1925 – Janské Lázně
Willen Dick CSV
Henry Ljungmann NOR
František Wende CSV
 

Mistrzostwa Świata – skocznia normalna (indywidualnie)

Mistrzostwa
1
2
3
2015 – Falun
Rune Velta NOR
Severin Freund GER
Stefan Kraft AUT
2013 – Val di Fiemme
Anders Bardal NOR
Gregor Schlierenzauer AUT
Peter Prevc SLO
2011 – Oslo
Thomas Morgenstern AUT
Andreas Kofler AUT
Adam Małysz POL
2009 – Liberec
Wolfgang Loitzl AUT
Gregor Schlierenzauer AUT
Simon Ammann SUI
2007 – Sapporo
Adam Małysz POL
Simon Ammann SUI
Thomas Morgenstern AUT
2005 – Oberstdorf
Rok Benkovič SLO
Jakub Janda CZE
Janne Ahonen FIN
2003 – Val di Fiemme
Adam Małysz POL
Tommy Ingebrigtsen NOR
Noriaki Kasai JPN
2001 – Lahti
Adam Małysz POL
Martin Schmitt GER
Martin Höllwarth AUT
1999 – Ramsau/Bischofshofen
Kazuyoshi Funaki JPN
Hideharu Miyahira JPN
Masahiko Harada JPN
1997 – Trondheim
Janne Ahonen FIN
Masahiko Harada JPN
Andreas Goldberger AUT
1995 – Thunder Bay
Takanobu Okabe JPN
Hiroya Saito JPN
Mika Laitinen FIN
1993 – Falun
Masahiko Harada JPN
Andreas Goldberger AUT
Jaroslav Sakala CZE
1991 – Val di Fiemme
Heinz Kuttin AUT
Kent Johanssen NOR
Ari-Pekka Nikkola FIN
1989 – Lahti
Jens Weissflog GER
Ari-Pekka Nikkola FIN
Heinz Kuttin AUT
1987 – Oberstdorf
Jiri Parma CSV
Matti Nykänen FIN
Vegard Opaas NOR
1985 – Seefeld
Jens Weissflog GER
Andreas Felder AUT
Per Bergerud NOR
1982 – Oslo
Armin Kogler AUT
Jari Puikkonen FIN
Ole Bremseth NOR
1978 – Lahti
Mathias Buse DDR
Henry Glass DDR
Alexey Borovitin URS
1974 – Falun
Hans-Georg Aschenbach DDR
Dieter Kampf DDR
Alexey Borovitin URS
1970 – Vysoké Tatry
Garij Napalkow URS
Yukio Kasaya JPN
Lars Grini NOR
1966 – Oslo
Bjørn Wirkola NOR
Dieter Neuendorf DDR
Paavo Lukkariniemi FIN
1962 – Zakopane
Toralf Engan NOR
Antonin Łaciak POL
Helmut Recknagel DDR
 

Mistrzostwa Świata – skocznia duża (drużynowo)

Mistrzostwa
1
2
3
2015 – Falun
NORWEGIA
AUSTRIA
POLSKA
2013 – Val di Fiemme
AUSTRIA
NIEMCY
POLSKA
2011 – Oslo
AUSTRIA
NORWEGIA
SŁOWENIA
2009 – Liberec
AUSTRIA
NORWEGIA
JAPONIA
2007 – Sapporo
AUSTRIA
NORWEGIA
JAPONIA
2005 – Oberstdorf
AUSTRIA
FINLANDIA
NORWEGIA
2003 – Val di Fiemme
FINLANDIA
JAPONIA
NORWEGIA
2001 – Lahti
NIEMCY
FINLANDIA
AUSTRIA
1999 – Ramsau/Bischofshofen
NIEMCY
JAPONIA
AUSTRIA
1997 – Trondheim
FINLANDIA
JAPONIA
NIEMCY
1995 – Thunder Bay
FINLANDIA
NIEMCY
JAPONIA
1993 – Falun
NORWEGIA
CZECHOSŁOWACJA
AUSTRIA
1991 – Val di Fiemme
AUSTRIA
FINLANDIA
NIEMCY
1989 – Lahti
FINLANDIA
NORWEGIA
CZECHOSŁOWACJA
1987 – Oberstdorf
FINLANDIA
NORWEGIA
AUSTRIA
1985 – Seefeld
FINLANDIA
AUSTRIA
NRD
1982 – Oslo
NORWEGIA
AUSTRIA
FINLANDIA
 

Mistrzostwa Świata – skocznia normalna (drużynowo)

Mistrzostwa
1
2
3
2011 – Oslo
AUSTRIA
NORWEGIA
NIEMCY
2005 – Oberstdorf
AUSTRIA
NIEMCY
SŁOWENIA
2001 – Lahti
AUSTRIA
FINLANDIA
NIEMCY
 

stat4u

1 Komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *