Indywidualni medaliści na dużej skoczni:
rok – miejsce | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2023 – Planica | Timi Zajc SLO | Ryoyu Kobayashi JPN | Dawid Kubacki POL |
2021 – Oberstdorf | Stefan Kraft AUT | Robert Johansson NOR | Karl Geiger GER |
2019 – Seefeld / Innsbruck | Markus Eisenbichler GER | Karl Geiger GER | Killian Peier SUI |
2017 – Lahti | Stefan Kraft AUT | Andreas Wellinger GER | Piotr Żyła POL |
2015 – Falun | Severin Freund GER | Gregor Schlierenzauer AUT | Rune Velta NOR |
2013 – Val di Fiemme / Predazzo | Kamil Stoch POL | Peter Prevc SLO | Anders Jacobsen NOR |
2011 – Oslo | Gregor Schlierenzauer AUT | Thomas Morgenstern AUT | Simon Ammann SUI |
2009 – Liberec | Andreas Kuettel SUI | Martin Schmitt GER | Anders Jacobsen NOR |
2007 – Sapporo | Simon Ammann SUI | Harri Olli FIN | Roar Ljoekelsoey NOR |
2005 – Oberstdorf | Janne Ahonen FIN | Roar Ljoekelsoey NOR | Jakub Janda CZE |
2003 – Val di Fiemme / Predazzo | Adam Małysz POL | Matti Hautamaeki FIN | Noriaki Kasai JPN |
2001 – Lahti | Martin Schmitt GER | Adam Małysz POL | Janne Ahonen FIN |
1999 – Ramsau / Bischofshofen | Martin Schmitt GER | Sven Hannawald GER | Hideharu Miyahira JPN |
1997 – Trondheim | Masahiko Harada JPN | Dieter Thoma GER | Sylvain Freiholz SUI |
1995 – Thunder Bay | Tommy Ingebrigtsen NOR | Andreas Goldberger AUT | Jens Weissflog GER |
1993 – Falun | Espen Bredesen NOR | Jaroslav Sakala CZE | Andreas Goldberger AUT |
1991 – Val di Fiemme / Predazzo | Franci Petek YUG | Rune Olijnyk NOR | Jens Weissflog GER |
1989 – Lahti | Jari Puikkonen FIN | Jens Weissflog GER | Matti Nykaenen FIN |
1987 – Oberstdorf | Andreas Felder AUT | Vegard Opaas NOR | Ernst Vettori NOR |
1985 – Seefeld / Innsbruck | Per Bergeruud NOR | Jari Puikkonen FIN | Matti Nykaenen FIN |
1982 – Oslo | Matti Nykaenen FIN | Olav Hansson NOR | Armin Kogler AUT |
1978 – Lahti | Tapio Raisanen FIN | Alois Lipburger AUT | Falko Weissflog GER |
1974 – Falun | Hans-Georg Aschenbach GER | Heinz Wosipiwo GER | Rudolf Hoehnl CSV |
1970 – Wysokie Tatry | Garij Napalkov SOV | Jiri Raska CSV | Stanisław Gąsienica-Daniel POL |
1966 – Oslo | Bjoern Wirkola NOR | Takashi Fujisawa JPN | Kjell Sjoeberg SWE |
1962 – Zakopane | Helmut Recknagel GER | Nikolaj Kamenskij SOV | Niilo Halonen FIN |
1958 – Lahti | Juhani Kaerkinen FIN | Ensio Hyttiae FIN | Helmut Recknagel GER |
1954 – Falun | Matti Pietikaeinen FIN | Veikko Heinonen FIN | Bror Oestman SWE |
1950 – Lake Placid | Hans Bjoernstadt NOR | Thure Lindgren SWE | Arnfinn Bergmann NOR |
1941 – Cortina d’Ampezzo | Paavo Vierto FIN | Leo Laakso FIN | Sven Selaanger SWE |
1939 – Zakopane | Josef Bradl AUT | Birger Ruud NOR | Arnholdt Kongsgaard NOR |
1938 – Lahti | Asbjoern Ruud NOR | Stanisław Marusarz POL | Hilmar Myhra NOR |
1937 – Chamonix-Mont-Blanc | Birger Ruud NOR | Reidar Andersen NOR | Sigurd Solid NOR |
1935 – Wysokie Tatry | Birger Ruud NOR | Reidar Andersen NOR | Alf Andersen NOR |
1934 – Sollefteå | Kristian Johansson NOR | Arne Hovde NOR | Sven Eriksson-Selanger SWE |
1933 – Innsbruck | Marcel Reymond SUI | Rudolf Burkert CSV | Sven Eriksson-Selanger SWE |
1931 – Oberhof | Birger Ruud NOR | Fritz Kaufmannn SUI | Sven Eriksson-Selanger SWE |
1930 – Oslo | Gunnar Andersen NOR | Reidar Andersen NOR | Sigmund Ruud NOR |
1929 – Zakopane | Sigmund Ruud NOR | Kristian Johansson NOR | Hans Kleppen NOR |
1927 – Cortina d’Ampezzo | Tore Edman NOR | Willen Dick CSV | Bertil Carlsson SWE |
1926 – Lahti | Jacob Tullin Thams NOR | Otto Aasen NOR | Georg Oesterholt NOR |
1925 – Jańskie Łaźnie | Willen Dick CSV | Henry Ljungmann NOR | Frantisek Wende CSV |
Indywidualni medaliści na normalnej skoczni:
rok – miejsce | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2023 – Planica | Piotr Żyła POL | Andreas Wellinger GER | Karl Geiger GER |
2021 – Oberstdorf | Piotr Żyła POL | Karl Geiger GER | Anze Lanisek SLO |
2019 – Seefeld / Innsbruck | Dawid Kubacki POL | Kamil Stoch POL | Stefan Kraft AUT |
2017 – Lahti | Stefan Kraft AUT | Andreas Wellinger GER | Markus Eisenbichler GER |
2015 – Falun | Rune Velta NOR | Severin Freund GER | Stefan Kraft AUT |
2013 – Val di Fiemme / Predazzo | Anders Bardal NOR | Gregor Schlierenzauer AUT | Peter Prevc SLO |
2011 – Oslo | Thomas Morgenstern AUT | Andreas Kofler AUT | Adam Małysz POL |
2009 – Liberec | Wolfgang Loitzl AUT | Gregor Schlierenzauer AUT | Simon Ammann SUI |
2007 – Sapporo | Adam Małysz POL | Simon Ammann SUI | Thomas Morgenstern AUT |
2005 – Oberstdorf | Rok Benkovic SLO | Jakub Janda CZE | Janne Ahonen FIN |
2003 – Val di Fiemme / Predazzo | Adam Małysz POL | Tommy Ingebrigtsen NOR | Noriaki Kasai JPN |
2001 – Lahti | Adam Małysz POL | Martin Schmitt GER | Martin Hoellwarth AUT |
1999 – Ramsau / Bischofshofen | Kazuyoshi Funaki JPN | Hideharu Miyahira JPN | Masahiko Harada JPN |
1997 – Trondheim | Janne Ahonen FIN | Masahiko Harada JPN | Andreas Goldberger AUT |
1995 – Thunder Bay | Takanobu Okabe JPN | Hiroya Saito JPN | Mika Laitinen FIN |
1993 – Falun | Masahiko Harada JPN | Andreas Goldberger AUT | Jaroslav Sakala CZE |
1991 – Val di Fiemme / Predazzo | Heinz Kuttin AUT | Kent Johanssen NOR | Ari-Pekka Nikkola FIN |
1989 – Lahti | Jens Weissflog GER | Ari-Pekka Nikkola FIN | Heinz Kuttin AUT |
1987 – Oberstdorf | Jiri Parma CSV | Matti Nykaenen FIN | Vegard Opaas NOR |
1985 – Seefeld / Innsbruck | Jens Weissflog GER | Andreas Felder AUT | Per Bergerud NOR |
1982 – Oslo | Armin Kogler AUT | Jari Puikkonen FIN | Ole Bremseth NOR |
1978 – Lahti | Mathias Buse GER | Henry Glass GER | Alexey Borovitin SOV |
1974 – Falun | Hans-Georg Aschenbach GER | Dieter Kampf GER | Alexey Borovitin SOV |
1970 – Wysokie Tatry | Garij Napalkov SOV | Yukio Kasaya JPN | Lars Grini NOR |
1966 – Oslo | Bjoern Wirkola NOR | Dieter Neuendorf GER | Paavo Lukkariniemi FIN |
1962 – Zakopane | Toralf Engan NOR | Antoni Łaciak POL | Helmut Recknagel GER |
Drużynowi medaliści na dużej skoczni:
rok – miejsce | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2023 – Planica | Słowenia Lovro Kos Ziga Jelar Timi Zajc Anze Lanisek |
Norwegia Johann Andre Forfang Kristoffer Eriksen Sundal Marius Lindvik Halvor Egner Granerud |
Austria Daniel Tschofenig Michael Hayboeck Jan Hoerl Stefan Kraft |
2021 – Oberstdorf | Niemcy Pius Paschke Severin Freund Markus Eisenbichler Karl Geiger |
Austria Philipp Aschenwald Jan Hoerl Daniel Huber Stefan Kraft |
Polska Piotr Żyła Andrzej Stękała Kamil Stoch Dawid Kubacki |
2019 – Seefeld / Innsbruck | Niemcy Karl Geiger Richard Freitag Stephan Leyhe Markus Eisenbichler |
Austria Philipp Aschenwald Michael Hayboeck Daniel Huber Stefan Kraft |
Japonia Yukiya Sato Daiki Ito Junshiro Kobayashi Ryoyu Kobayashi |
2017 – Lahti | Polska Piotr Żyła Dawid Kubacki Maciej Kot Kamil Stoch |
Norwegia Anders Fannemel Johann Andre Forfang Daniel Andre Tande Andreas Stjernen |
Austria Michael Hayboeck Manuel Fettner Gregor Schlierenzauer Stefan Kraft |
2015 – Falun | Norwegia Anders Bardal Anders Jacobsen Anders Fannemel Rune Velta |
Austria Stefan Kraft Michael Hayboeck Manuel Poppinger Gregor Schlierenzauer |
Polska Piotr Żyła Klemens Murańka Jan Ziobro Kamil Stoch |
2013 – Val di Fiemme / Predazzo | Austria Wolfgang Loitzl Manuel Fettner Thomas Morgenstern Gregor Schlierenzauer |
Niemcy Andreas Wank Severin Freund Michael Neumayer Richard Freitag |
Polska Maciej Kot Piotr Żyła Dawid Kubacki Kamil Stoch |
2011 – Oslo | Austria Gregor Schlierenzauer Martin Koch Andreas Kofler Thomas Morgenstern |
Norwegia Anders Jacobsen Johan Remen Evensen Anders Bardal Tom Hilde |
Słowenia Peter Prevc Jurij Tepes Jernej Damjan Robert Kranjec |
2009 – Liberec | Austria Wolfgang Loitzl Martin Koch Thomas Morgenstern Gregor Schlierenzauer |
Norwegia Anders Bardal Tom Hilde Johan Remen Evensen Anders Jacobsen |
Japonia Shohei Tochimoto Takanobu Okabe Daiki Ito Noriaki Kasai |
2007 – Sapporo | Austria Wolfgang Loitzl Gregor Schlierenzauer Andreas Kofler Thomas Morgenstern |
Norwegia Tom Hilde Anders Bardal Anders Jacobsen Roar Ljoekelsoey |
Japonia Shohei Tochimoto Takanobu Okabe Daiki Ito Noriaki Kasai |
2005 – Oberstdorf | Austria Wolfgang Loitzl Andreas Widhoelzl Thomas Morgenstern Martin Hoellwarth |
Norwegia Risto Jussilainen Tami Kiuru Matti Hautamaeki Janne Ahonen |
Norwegia Bjoern Einar Romoeren Sigurd Pettersen Lars Bystoel Roar Ljoekelsoey |
2003 – Val di Fiemme / Predazzo | Finlandia Janne Ahonen Tami Kiuru Arttu Lappi Matti Hautamaeki |
Japonia Kazuyoshi Funaki Akira Higashi Hideharu Miyahira Noriaki Kasai |
Norwegia Tommy Ingebrigtsen Lars Bystoel Sigurd Pettersen Bjoern Einar Romoeren |
2001 – Lahti | Niemcy Sven Hannawald Michael Uhrmann Alexander Herr Martin Schmitt |
Finlandia Risto Jussilainen Jani Soininen Ville Kantee Janne Ahonen |
Austria Andreas Goldberger Wolfgang Loitzl Martin Hoellwarth Stefan Horngacher |
1999 – Ramsau / Bischofshofen | Niemcy Sven Hannawald Christof Duffner Dieter Thoma Martin Schmitt |
Japonia Noriaki Kasai Hideharu Miyahira Masahiko Harada Kazuyoshi Funaki |
Austria Andreas Widhoelzl Martin Hoellwarth Reinhard Schwarzenberger Stefan Horngacher |
1997 – Trondheim | Finlandia Ari-Pekka Nikkola Jani Soininen Mika Laitinen Janne Ahonen |
Japonia Kazuyoshi Funaki Takanobu Okabe Masahiko Harada Hiroya Saito |
Niemcy Christof Duffner Martin Schmitt Hansjoerg Jaekle Dieter Thoma |
1995 – Thunder Bay | Finlandia Janne Ahonen Jani Soininen Ari-Pekka Nikkola Mika Laitinen |
Niemcy Jens Weissflog Gerd Siegmund Dieter Thoma Hansjoerg Jaekle |
Japonia Jinya Nishikata Takanobu Okabe Naoki Yasuzaki Hiroya Saito |
1993 – Falun | Norwegia Bjoern Myrbakken Helge Brendryen Oeyvind Berg Espen Bredesen |
Czechy / Słowacja Frantisek Jez Jiri Parma Jaroslav Sakala Martin Svagerko |
Austria Ernst Vettori Heinz Kuttin Stefan Horngacher Andreas Goldberger |
1991 – Val di Fiemme / Predazzo | Austria Andreas Felder Ernst Vettori Heinz Kuttin Stefan Horngacher |
Finlandia Ari-Pekka Nikkola Vesa Hakala Risto Laakkonen Raimo Ylipulli |
Niemcy Dieter Thoma Jens Weissflog Andre Kiesewetter Heiko Hunger |
1989 – Lahti | Finlandia Ari-Pekka Nikkola Jari Puikkonen Matti Nykaenen Risto Laakkonen |
Norwegia Magne Johansen Clas Brede Braathen Ole Gunnar Fidjestoel Jon Inge Kjoerum |
Czechosłowacja Jiri Parma Martin Svagerko Ladislav Dluhos Pavel Ploc |
1987 – Oberstdorf | Finlandia Matti Nykaenen Ari-Pekka Nikkola Tuomo Ylipulli Pekka Suorsa |
Norwegia Ole Christian Eidhammer Hroar Stjernen Ole Gunnar Fidjestoel Vegard Opaas |
Austria Ernst Vettori Richard Schallert Franz Neulaendtner Andreas Felder |
1985 – Seefeld / Innsbruck | Finlandia Tuomo Ylipulli Pentti Kokkonen Matti Nykaenen Jari Puikkonen |
Austria Andreas Felder Armin Kogler Guenther Stranner Ernst Vettori |
Niemcy (NRD) Frank Sauerbrey Manfred Deckert Klaus Ostwald Jens Weissflog |
1982 – Oslo | Norwegia Johan Saetre Per Bergerud Ole Bremseth Olav Hansson |
Austria Hans Wallner Hubert Neuper Armin Kogler Andreas Felder |
Finlandia Keijo Korhonen Jari Puikkonen Pentti Kokkonen Matti Nykaenen |
Drużynowi medaliści na normalnej skoczni:
rok – miejsce | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2011 – Oslo | Austria Gregor Schlierenzauer Martin Koch Andreas Kofler Thomas Morgenstern |
Norwegia Anders Jacobsen Bjoern Einar Romoeren Anders Bardal Tom Hilde |
Niemcy Martin Schmitt Michael Uhrmann Michael Neumayer Severin Freund |
2005 – Oberstdorf | Austria Wolfgang Loitzl Andreas Widhoelzl Thomas Morgenstern Martin Hoellwarth |
Niemcy Michael Neumayer Martin Schmitt Michael Uhrmann Georg Spaeth |
Słowenia Primoz Peterka Jure Bogataj Rok Benkovic Jernej Damjan |
2001 – Lahti | Austria Wolfgang Loitzl Andreas Goldberger Stefan Horngacher Martin Hoellwarth |
Finlandia Matti Hautamaeki Risto Jussilainen Ville Kantee Janne Ahonen |
Niemcy Sven Hannawald Michael Uhrmann Alexander Herr Martin Schmitt |
Medaliści w konkursach drużyn mieszanych:
rok – miejsce | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2023 – Planica | Niemcy Selina Freitag Karl Geiger Katharina Althaus Andreas Wellinger |
Norwegia Anna Odine Stroem Johann Andre Forfang Thea Minyan Bjoerseth Halvor Egner Granerud |
Słowenia Nika Kriznar Timi Zajc Ema Klinec Anze Lanisek |
2021 – Oberstdorf | Niemcy Katharina Althaus Markus Eisenbichler Anna Rupprecht Karl Geiger |
Norwegia Silje Opseth Robert Johansson Maren Lundby Halvor Egner Granerud |
Austria Marita Kramer Michael Hayboeck Daniela Iraschko-Stolz Stefan Kraft |
2019 – Seefeld / Innsbruck | Niemcy Katharina Althaus Markus Eisenbichler Juliane Seyfarth Karl Geiger |
Austria Eva Pinkelnig Philipp Aschenwald Daniela Iraschko-Stolz Stefan Kraft |
Norwegia Anna Odine Stroem Robert Johansson Maren Lundby Andreas Stjernen |
2017 – Lahti | Niemcy Carina Vogt Markus Eisenbichler Svenja Wuerth Andreas Wellinger |
Austria Daniela Iraschko-Stolz Michael Hayboeck Jacqueline Seifriedsberger Stefan Kraft |
Japonia Sara Takanashi Taku Takeuchi Yuki Ito Daiki Ito |
2015 – Falun | Niemcy Carina Vogt Richard Freitag Katharina Althaus Severin Freund |
Norwegia Line Jahr Anders Bardal Maren Lundby Rune Velta |
Japonia Sara Takanashi Noriaki Kasai Yuki Ito Taku Takeuchi |
2013 – Val di Fiemme / Predazzo | Japonia Yuki Ito Daiki Ito Sara Takanashi Taku Takeuchi |
Austria Chiara Hoelzl Thomas Morgenstern Jacqueline Seifriedsberger Gregor Schlierenzauer |
Niemcy Ulrike Graessler Richard Freitag Carina Vogt Severin Freund |