You are currently viewing PRZED NAMI TRONDHEIM – WALKA O KRYSZTAŁOWĄ KULĘ TRWA

PRZED NAMI TRONDHEIM – WALKA O KRYSZTAŁOWĄ KULĘ TRWA

trondheim%20granaasen - PRZED NAMI TRONDHEIM - WALKA O KRYSZTAŁOWĄ KULĘ TRWAPrzed nami oficjalne treningi i kwalifikacje przed konkursem Pucharu Świata w Trondheim, na skoczni Granaasen HS 140 (K-123). Oficjalnymi współrekordzistami obiektu są dwaj wybitni skoczkowie – Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer, którzy w 2008 roku skoczyli tu 140 metrów. Najdalej wylądował jednak tutaj Anders Bardal podczas tegorocznych Mistrzostw Norwegii – 146 metrów. To właśnie on będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa, jako obrońca plastronu lidera generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Szyki będzie starał się mu pokrzyżować wicelider – Austriak Gregor Schlierenzauer.

Nie można jednak zakładać, iż konkurs w Trondheim rozstrzygnie walkę o Kryształową Kulę, będzie jednak bardzo istotnym przystankiem. Najprawdopodobniej w tej rywalizacji będą się liczyć głównie Bardal i „Schlieri”. Norweg ma 84 punkty przewagi nad Austriakiem, a przed nami jeszcze 3 indywidualne konkursy. O ile faworytem na Granaasen będzie lider PŚ, to na Letalnicy w Planicy do tej pory znacznie lepiej radził sobie Schlierenzauer. Do niedawna był on jednym z najlepszych lotników globu, jednak niedawno zakończone Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Vikersund nakazują to zweryfikować. Z tym, że Bardal także na norweskim mamucie nie zachwycał. Przewagą Norwega może być jednak równiejsza dyspozycja, „Schlieriemu” zdarzają się gorsze występy, tym bardziej przy ostatniej obniżce formy.

Do zdobycia 300 punktów, zakładając, że uda się przeprowadzić wszystkie konkursy, a prognozy nie są najlepsze. W Trondheim mocno wieje, organizatorzy będą się musieli wykazać sporą determinacją przy przeprowadzeniu zawodów. Walka będzie się też toczyć o pozostałe miejsca na podium – 2. i 3. Włączą się w nią Daiki Ito (Japonia), Thomas Morgenstern (Austria) i Kamil Stoch (Polska), którzy będą atakować Andreasa Koflera (Austria) i wspominanego Schlierenzauera.

Program PŚ w Trondheim:

  • środa (7.03.2012)
    • 16.00 – dwie serie treningowe
    • 18.00 – kwalifikacje
  • czwartek (8.03.2012)
    • 16.00 – seria próbna
    • 17.00 – konkurs
Podziel się:

Dodaj komentarz