You are currently viewing KUBACKI: MAM WIELKI NIEDOSYT PO ZIMIE

KUBACKI: MAM WIELKI NIEDOSYT PO ZIMIE

kubacki%20dawid - KUBACKI: MAM WIELKI NIEDOSYT PO ZIMIEDawid Kubacki z pewnością nie zaliczy minionego sezonu do udanych. W Pucharze Świata  nie zapunktował ani razu, a w Pucharze Kontynentalnym w czołowej „30” znajdował sie rzadko, uzbierał tam 64 punkty, co dało mu 66. lokatę. Są to z pewnością rezultaty poniżej oczekiwań tak trenerów, kibiców, jak i samego zawodnika. Tym bardziej, że Kubacki możliwości ma naprawdę spore, wystarczy przypomnieć Letnie Grand Prix w 2010 roku, kiedy to dwukrotnie stawał na podium (drugie miejsca w Hakubie), a w generalnej klasyfikacji zajął wówczas bardzo wysokie 5. miejsce. Później niestety nastąpił spadek formy i od pewnego czasu młody zawodnik z Nowego Targu próbuje powrócić do wysokiej dyspozycji, aby znaleźć się w kadrze narodowej. Krokiem w dobrym kierunku jest z pewnością podium Mistrzostw Polski w Zakopanem.

Kubacki udzielił ostatnio wywiadu serwisowi WagrafTeam.pl.

WagrafTeam.pl: Nie był to dla Ciebie sezon, który możesz miło wspominać?
Dawid Kubacki: Faktycznie miniony sezon nie był dla mnie udany. Od początku sezonu skakało mi się źle. Miałem spore problemy z techniką i bardzo ciężko szła mi praca nad jej poprawieniem. Pojawiała się czasami poprawa, ale była niewystarczająca, żeby coś zdziałać w Pucharze Świata.

WT: Przebłyski jednak dało się odczuć?
DK: Dopiero pod koniec sezonu zaczęło mi się stopniowo lepiej skakać. I mimo, że te skoki nie były wtedy jakieś super, to zacząłem chociaż zdobywać punkty w Pucharze Kontynentalnym.

WT: Ale finał sezonu w postaci Mistrzostw Polski chyba możesz uznać za udany?
DK: Tak naprawdę były to jedyne zawody, z których jestem w miarę zadowolony. Taki pozytywny akcent na koniec sezonu, jednak mam wielki niedosyt po tej zimie. Apetyt na sukcesy był dużo większy, ale musiałem obejść się smakiem.


wagrafteam - KUBACKI: MAM WIELKI NIEDOSYT PO ZIMIE


Podziel się:

Dodaj komentarz