You are currently viewing HARRI OLLI POWRACA DO SKOKÓW NARCIARSKICH

HARRI OLLI POWRACA DO SKOKÓW NARCIARSKICH

olli%20harri - HARRI OLLI POWRACA DO SKOKÓW NARCIARSKICHJeden z najbardziej kontrowersyjnych skoczków ostatnich lat – Harri Olli, reprezentant Finlandii - postanowił wrócić na skocznię. Jak podają fińskie media w powrocie na szczyt pomoże mu trener Kimmo Kykkasen, z którym już wcześniej miał okazję współpracować.

Informacja ta obiegła już niemalże wszystkie kraje zainteresowane skokami narciarskimi. Nie może to jednak zaskakiwać. Młody skoczek, tuż po niespodziewanym zdobyciu srebrnego medalu podczas Mistrzostw Świata w Sapporo na skoczni „Okuyarama" w 2007 roku, okrzyknięty został nadzieją fińskich skoków narciarskich i następcą swojego rodaka - Mattiego Nykaenena - do dziś najbardziej utytułowanego zawodnika na świecie.

Olli zrezygnował z kariery sportowej w styczniu 2011 roku. Powodem była decyzja o odsunięciu go od kadry narodowej zaistniała w wyniku skandalu, który wywołał w Kuusamo obraźliwymi i niestosownymi gestami wobec sędziów. Dostał co prawda drugą szansę w Sapporo, jednakże nie wykorzystał jej i odszedł pozostawiając po sobie złe wspomnienia. Reprezentant Kraju Tysiąca Jezior zasłynął również z wcześniejszych wpadek jakimi były chociażby problemy alkoholowe i problemy z prawem.

Po zakończeniu kariery nie rozstał się ze sportem całkowicie. Postanowił zostać trenerem, współpracował z Kimmo Yliriesto. Dzisiaj wiemy jednak, że jego decyzją jest powrót do skoków narciarskich, z którymi jest bardzo związany i które przynoszą mu wiele radości i emocji. Jego pierwszy start może mieć miejsce już w nadchodzącym sezonie letnim. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że Harri Olli wyciągnął wnioski ze swojego niewłaściwego zachowania, wyciszył się i nareszcie wykorzysta szansę powrotu do czołówki światowej.

Źródło: media fińskie

Podziel się:

Dodaj komentarz