NORWEGOWIE PO ZGRUPOWANIU w LILLEHAMMER – NAJLEPSZY BARDAL

NORWEGOWIE PO ZGRUPOWANIU w LILLEHAMMER – NAJLEPSZY BARDAL

14.06.2012 r. / 21:35

bardal%20anders%202 - NORWEGOWIE PO ZGRUPOWANIU w LILLEHAMMER - NAJLEPSZY BARDALMęska reprezentacja Norwegii w skokach narciarskich w miniony piątek zakończyła zgrupowanie w Lillehammer. W czasie odbywających się treningów na skoczni normalnej odbył się wewnętrzny konkurs skoków. Zdecydowanym liderem był zdobywca Kryształowej Kuli w minionym sezonie, Anders Bardal.

Skoczkowie mieli do wykonania trzy punktowane skoki. Przed zasadniczą częścią konkursu odbyła się seria próbna. Tuż za najlepszym skoczkiem minionej zimy uplasował się powracający po kontuzji Tom Hilde. Kolejne miejsca zajęli: Andreas Stjernen, Björn Einar Romören, Rune Velta, Anders Fannemel i Vegard Haukø Sklett.

„Cieszę się, że mogliśmy oddać po trzy a nie po dwa skoki. Moje dwie pierwsze próby były całkiem dobre, znalazłem się na trzecim miejscu, a trzeci skok ostatecznie dał mi drugie miejsce zaraz za najlepszym skoczkiem świata.” – mówił Tom Hilde.

Docelowym miejscem zgrupowania miało być Trondheim, jednak w wyniku strajku służb publicznych skocznia została zamknięta a treningi musiały zostać przeniesione do Lillehammer.

Źródło: tom-hilde.com / skijumping.de

Podziel się:

Dodaj komentarz