KOLEJNE REKORDY BELGII USTANOWIONE

KOLEJNE REKORDY BELGII USTANOWIONE

26.06.2012 r / 15:20

tomtesterom%20belgia%20skoki%20tim%20waes - KOLEJNE REKORDY BELGII USTANOWIONEJak powszechnie wiadomo Belgia nie jest krajem gdzie skoki narciarskie są dyscypliną popularną. Kraj ten jeszcze nie doczekał się skoczka, który odniósłby nawet minimalne sukcesy na arenie międzynarodowej. Jednak po ostatnich wydarzeniach może się to zmienić.

Belgijskii prezenter TV Tom Waes w swoim show „Tomtesterom” odważył się na wykonanie skoku narciarskiego na skoczni dla dzieci w austriackim Wörgl. Osiągnięty przez niego wynik 14 metrów okazał się być pierwszym rekordem krajowym Belgii. „Mózgiem” całej sprawy jest Marc Nölke – były asystent trenerów w Austrii i Niemczech.

Po emisji programu coraz więcej Belgów zainteresowało się skokami narciarskimi. Jak się później okazało tymczasowy rekord został poprawiony już dwukrotnie. Po raz pierwszy przez policjanta Erica, który skoczył w Willingen 23 metry , a następnie przez Remberta Notten który skoczył na niewielkim wzniesieniu w Rückershausen 35 m. Jak stwierdził rekordzista Belgii jego celem jest złamanie „bajecznej” granicy 100 metrów.

Być może narazie nie są to olśniewające wyniki, jednak mamy nadzieję, że za parę lat znajdzie się w Belgii kilka talentów, które będą mogły zaistnieć w światowych skokach.

Materiał o pierwszym rekordziście Belgii w jego autorskim programie możecie obejrzeć tutaj:


Źródło: aussenseiter-spitzenreiter.info


Podziel się:

Dodaj komentarz