You are currently viewing PRZEDSTAWICIELE FIS WIZYTOWALI LIBEREC – MIEJSCE MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW 2013 r.

PRZEDSTAWICIELE FIS WIZYTOWALI LIBEREC – MIEJSCE MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW 2013 r.

10.07.2012 r. / 21:41

liberec%20jested - PRZEDSTAWICIELE FIS WIZYTOWALI LIBEREC - MIEJSCE MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW 2013 r.Minęły już cztery lata od Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Libercu. Tymczasem, już w przyszłym roku to czeskie miasto będzie organizowało kolejną dużą imprezę sportową. Na początku stycznia 2013 roku odbędą się tam Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym.

Pod koniec czerwca przedstawiciele FIS – Uli Wehling, Horst Tielmann i Michal Lamplot spędzili dwa dni w Libercu, gdzie mieli ocenić stan przygotowań do tej imprezy. Na miejscu Komitet Organizacyjny przedstawił gościom wszystkie inwestycje wykonane na potrzeby tej imprezy, a także poinformował o planach na przyszłość.

Zawody skoków narciarskich zostaną przeprowadzone na kompleskie skoczni narciarskich w Ještěd, na południe od Liberca. Miejsce to dobrze znane jest kibicom skoków narciarskich, ponieważ organizowano tam MŚ w 2009 r. oraz w przeszłości zawody Pucharu Świata. Kompleks skoczni w Ještěd usytuowany na 788 m n.p.m. Znajduje się na grzbiecie górskim o tej samej nazwie. Posiada dwie skocznie: HS 134 i HS 100 metrów. Gospodarzem konkursu o MŚ Juniorów będzie mniejszy obiekt.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym w Libercu odbędą się od 20 do 27 stycznia 2013 roku.


Źródło: fis-ski.com


Podziel się:

Dodaj komentarz