SCHLIERENZAUER NOMINOWANY DO KONKURSU MIESZANEGO W HINTERZARTEN

SCHLIERENZAUER NOMINOWANY DO KONKURSU MIESZANEGO W HINTERZARTEN

schlieri zak - SCHLIERENZAUER NOMINOWANY DO KONKURSU MIESZANEGO W HINTERZARTEN

Portral skispringen.com potwierdził informację od Austriackiej Federacji Narciarskiej, zdaniem której Gregor Schlierenzauer ma wystartować w konkursie mieszanym w niemieckim Hinterzarten (HS 108). Przypomnijmy, że w pierwszym konkursie mieszanym w Courchevel w składzie Austrii startowali Michael Hayboeck i David Zauner.

Skoczek z Tyrolu wypowiedział się na swojej stronie internetowej , że jest bardzo zadowolony z sesji treningowych w Stams. „Występ w Hinterzarten nie da jeszcze odpowiedzi w jakiej formie jestem, ale pozwoli wykryć wszelkie braki w moich skokach.” Zniknęła też – przynajmniej na jakiś czas – niechęć Schlierenzauera do zmian w postaci nowych kombinezonów. „Jestem bardzo podekscytowany, chciałbym zobaczyć jak prezentuję się w skokach w nowym kombinezonie na tle konkurencji. Czuję się w nim jak w drugiej skórze. Niemniej jednak faktem jest, że nie pozwala on na żadne błędy”– dodaje. 

Jak podaje portal, w Niemczech nie wystartuje reprezentacja Finlandii. „Uważamy, że lepiej dla nas będzie jak zostaniemy we Francji. Wykorzystamy tutaj dobre warunki to trenowania” – powierdział trener Finów Pekka Niemelä. To  nie koniec złych wiadomości dla fińskich skoków. Ville Larinto i Janne Haponnen maja problemy z kolanami. Nie startowali oni w Courchevel, a zastępujacy ich Olli Muotka i Sami Niemi spisali się słabo. Finowie nie zakwalifikowali się do drugiej serii.

źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz