You are currently viewing DYREKTOR SMS SZCZYRK o KULISACH PRZYSZŁEJ WIZYTY HANNU LEPISTOE w POLSCE

DYREKTOR SMS SZCZYRK o KULISACH PRZYSZŁEJ WIZYTY HANNU LEPISTOE w POLSCE

lepistoe hannu alicja - DYREKTOR SMS SZCZYRK o KULISACH PRZYSZŁEJ WIZYTY HANNU LEPISTOE w POLSCEJuż niedługo gościem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku będzie znakomity fiński trener Hannu Lepistoe. Dyrektor placówki – Jarosław Konior opowiedział portalowi pzn.pl o kulisach ściągnięcia do Polski znakomitego fachowca.

„Do naszej szkoły uczęszczają bardzo utalentowani i rokujący nadzieję na przyszłość uczniowie i to nie tylko w skokach narciarskich, ale też kombinacji norweskiej, biegach i zjazdach. Chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki i możliwości do rozwoju sportowego i edukacyjnego. (…) Było to moje marzenie, żeby nasi uczniowie i trenerzy mogli współpracować z takim autorytetem, jak Hannu Lepistoe, który uważany jest przez wielu za najlepszego trenera na świecie. Hannu przyjął nasze zaproszenie pomimo wielu innych obowiązków i propozycji.” – powiedział Konior.

szczyrk skalite - DYREKTOR SMS SZCZYRK o KULISACH PRZYSZŁEJ WIZYTY HANNU LEPISTOE w POLSCE

Dyrektor placówki edukacyjno-sportowej w Szczyrku wspomniał także o programie wizyty Lepistoe w Polsce:

„Planujemy konferencję prasową, trening otwarty dla mediów, spotkania z uczniami, trenerami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, a przede wszystkim konsultacje szkoleniowe z zawodnikami na skoczni, analizę wideo skoków naszych uczniów oraz trening w hali sportowej. Planujemy ponadto konsultacje z trenerami, analizę planów treningowych szkoły i metod treningu imitacyjnego oraz siłowego. (…) Zaplanowane mamy również spotkanie z Adamem Małyszem i prezesem PZN.”

„Możliwość trenowania w obecności takiego autorytetu będzie olbrzymią motywacją do dalszej pracy, przeżyciem, które zapadnie w pamięci pewnie na długie lata. Uczniowie czują się wyróżnieni tym wydarzeniem. (…) Chciałbym, aby takie konsultacje odbyły się jeszcze przynajmniej dwa razy w tym roku szkolnym w okresie zimowym oraz w następnych latach.” – podsumował Jarosław Konior.

Więcej na pzn.pl

Źródło: materiały prasowe SMS Szczyrk / pzn.pl

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz