You are currently viewing HANNU LEPISTÖ SPOTKAŁ SIĘ z ADAMEM MAŁYSZEM

HANNU LEPISTÖ SPOTKAŁ SIĘ z ADAMEM MAŁYSZEM

lepistoe malysz - HANNU LEPISTÖ SPOTKAŁ SIĘ z ADAMEM MAŁYSZEMSzkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk była w dniu wczorajszym miejscem spotkania dwóch wybitnych postaci światowych skoków narciarskich – Hannu Lepistoe i Adama Małysza. Było to możliwe dzięki wizycie Fina w Polsce, podczas której ma pomóc w szkoleniach młodym skoczkom – adeptom szkoły w Szczyrku.

Lepistoe przez cztery lata był trenerem Małysza i to właśnie za tych czasów Małysz powrócił na szczyt i zdobywał kolejne laury na skoczniach świata – m.in. Puchar Świata w sezonie 2006/2007, Mistrzostwo Świata w Sapporo (2007) i dwa srebra olimpijskie w Whistler/Vancouver (2010).

Oboje wypowiedzieli się o sobie bardzo pozytywnie:

„Mam z Hannu nadal dobry kontrakt, dzwonimy do siebie, gdy czas na to pozwala. To wspaniały człowiek i trener. Chwile spędzone z nim są dla mnie niezapomniane. Najbardziej podoba mi się, gdy mówi, że trening skoczka jest „ganz einfach” czyli „bardzo prosty”, bo Hannu potrafi dotrzeć do swoich zawodników. Uczniowie i trenerzy skorzystają na wizycie Hannu. Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości” – powiedział Adam Małysz.

Hannu Lepistoe wspominając współpracę z polskim skoczkiem zaznaczył, że „przez cztery lata wspólnej pracy Adam każdego dnia pracował wytrwale i rzetelnie”.

Więcej na smsszczyrk.pl


Źródło: smsszczyrk.pl / pzn.pl

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz