ALEXANDER STÖCKL: CAŁY SEZON POKAZUJE JAK CIĘŻKO PRACOWAŁEŚ

lgp wisa 2012 8 20120903 1086036362 - ALEXANDER STÖCKL: CAŁY SEZON POKAZUJE JAK CIĘŻKO PRACOWAŁEŚ

Alexander Stöckl został trenerem norweskiej kadry w 2011 roku, pierwszy sezon współpracy z drużyną zaowocował zwycięstwem Andersa Bardala w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wielu skoczków norweskich awansowało awansowało ze startów w konkursach Pucharu Kontynentalnego do konkursów Pucharu Świata.

Austriak wypowiedział się na temat priorytetów drużyny na nadchodzący sezon – „Dla mnie, jako trenera całej drużyny, klasyfikacja generalna Pucharu Świata jest bardzo istotna. Dobre wyniki przez cały sezon pokazują, jak ciężko pracowałeś.”

„Naszym celem w tym roku jest, aby więcej zawodników znalazło się w czołówce. Sukces Andersa Bardala był świetny, ale nie można pominąć faktu, że wielu innym Norwegom sporo brakuje do czołówki. Staramy się zmienić to w tym roku. Chcemy obronić drugie miejsce w Pucharze Narodów i zmniejszyć dystans do czołówki. Będzie to możliwe tylko wówczas, gdy będziemy mieć więcej niż jednego zawodnika w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W indywidualnej klasyfikacji generalnej walczymy o miejsce na podium.” – podsumował Stöckl.


Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz