You are currently viewing APOLONIUSZ TAJNER: NIE MYŚLĘ o SZUKANIU NASTĘPCY KRUCZKA

APOLONIUSZ TAJNER: NIE MYŚLĘ o SZUKANIU NASTĘPCY KRUCZKA

tajner apoloniusz as - APOLONIUSZ TAJNER: NIE MYŚLĘ o SZUKANIU NASTĘPCY KRUCZKA

Apoloniusz Tajner w wywiadzie dla Gazety Wyborczej ujawnia kulisy wtorkowej rozmowy z Łukaszem Kruczkiem i sztabem szkoleniowym polskiej kadry skoczków narciarskich. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego nie rozważał opcji, w której trener polskiej kadry zrezygnował z prowadzenia drużyny. „Przez myśl mi nie przeszło, by szukać zastępcy Łukasza. Razem wpadli w turbulencje, wspólnie muszą się z nich wydostać.” – powiedział.

Rozmawiałem nie tylko z Łukaszem, ale i całą ekipą – asystentami, psychologiem, serwismenem, biomechanikiem i fizjologiem. Przeanalizowaliśmy starty, podjęliśmy decyzje, że do Soczi na zawody Pucharu Świata w najbliższy weekend poleci czterech zawodników: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus. A razem z nimi trener Klimowski. W czwartek do austriackiego Ramsau na treningi pojadą Kamil Stoch i Piotrek Żyła.” – mówi Tajner.

Prezes PZN wyjaśnia dlaczego na początku sezonu polscy zawodnicy prezentują słabszą dyspozycję: „Wygląda na to, że wszyscy, bez wyjątku wpadli w dołek na początku sezonu. Nie doszli do ładu z kombinezonami i wszystko się posypało. Uwierający i ciasny kombinezon to gorsza pozycja najazdowa, niższa prędkość na progu i słabsze odbicie. To przekładało się na wynik.” – stwierdził.

Apoloniusz Tajner zauważa jednak, że drogą do rozwiązania problemu jest kontynuacja naprawiania sprzętowych zaległości i zachowanie spokoju.

„W skokach, trenera zmienia się wtedy, gdy między nim a grupą nie ma porozumienia. Dlatego przez myśl mi nie przeszło, by szukać następcy Łukasza. Mam do niego zaufanie na najwyższym poziomie.  Najważniejsze w tym wszystkim, że w drużynie nie padła atmosfera. Skoczkowie i sztab wciąż trzymają się razem i razem sobie poradzą z tym problemem.” – zapewnia Prezes PZN.

Więcej na Sport.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podziel się:

Dodaj komentarz