MINI-SKOCZNIA NARCIARSKA W KRAKOWIE – KAŻDY MOŻE SPRÓBOWAĆ SIŁ JAKO SKOCZEK NARCIARSKI!

MINI-SKOCZNIA NARCIARSKA W KRAKOWIE – KAŻDY MOŻE SPRÓBOWAĆ SIŁ JAKO SKOCZEK NARCIARSKI!

Krakow rynek PawełMM - MINI-SKOCZNIA NARCIARSKA W KRAKOWIE – KAŻDY MOŻE SPRÓBOWAĆ SIŁ JAKO SKOCZEK NARCIARSKI!Kilkanaście dni temu, 24-25 listopada, w warszawskich „Złotych Tarasach” można było wczuć się w rolę skoczka narciarskiego i skoczyć z ustawionej w Centrum Handlowym mini-skoczni o punkcie konstrukcyjnym 4 metry. Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach promocji Województwa Małopolskiego m.in. poprzez skoki narciarskie. A już 8 i 9 grudnia mini-skocznia zwita do Krakowa!

W stolicy Województwa Małopolskiego, na Rynku Głównym, mini-skocznia będzie dostępna od godziny 9:30 do godziny 17:00. Skorzystać będzie mógł z niej każdy kto pragnie wczuć się w rolę zawodnika i zasmakować odrobiny tego zimowego sportu. Nie zabraknie również atrakcji w postaci konkursów m.in. na najdłuższy skok. Jednymi z nagród będą bilety na Puchar Świata w Zakopanem (10-12 stycznia 2013 roku).

Specjalnymi gośćmi zaproszonymi na ten niezwykły event są: Marek Sowa (Marszałek Województwa Małopolskiego), Janusz Majcher (Burmistrz Miasta Zakopane), Apoloniusz Tajner (Prezes Polskiego Związku Narciarskiego) oraz aktor znany z roli Ryszarda Lubicza w „Klanie” – Piotr Cyrwus , który założy narty i odda swój drugi skok z mini-skoczni (pierwszy oddał w Warszawie).

„Skoki narciarskie to jedna z wielu atrakcji Małopolski, którymi mieszkańcy regionu mogą się pochwalić . Na miłośników białego szaleństwa czeka tu 250 km tras narciarskich. (…)A zima w Małopolsce to nie tylko zimowe sporty – po zabawie na stoku można się choćby zrelaksować w największych w Polsce kompleksach basenów termalnych.”– mówi Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Następnym przystankiem mini-skoczni, już 15 grudnia, będzie Zakopane!

Więcej można przeczytać na stronie PZN.

Źródło: pzn.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz