ANDREAS WELLINGER REWELACJĄ POCZĄTKU SEZONU

ANDREAS WELLINGER REWELACJĄ POCZĄTKU SEZONU

wellinger andreas - ANDREAS WELLINGER REWELACJĄ POCZĄTKU SEZONU

Andreas Wellinger pojawił się nagle w świecie skoków i zawojował go już po pierwszych indywidualnych zawodach, prowadząc po pierwszej serii. Młody skoczek jest aktualnie jednym z dwóch Niemców w pierwszej „10″.

 

 

 

Odkrycia tego młodego talentu dokonał Austriak Werner Schuster, trener Niemieckiej Kadry Narodowej. A wszystko za sprawą przypadku jaką był trening przed sezonem letnim. To właśnie wtedy wszystkie szkoleniowiec dostrzegł Wellingera pośród wielu zawodników. Sam trener powiedział – „Andi jest bardzo interesującym człowiekiem, ponadto ma talent do skakania.” Podczas tej zimy młodziutki Niemiec był już dwukrotnie piąty i raz siedemnasty. Podczas konkursu drużynowego w Kuusamo to właśnie Wellinger był najlepszy.

Najpierw Andreas trenował kombinację norweską, jednak po długim czasie podjął decyzję, że zajmie się tylko i wyłącznie skokami narciarskimi – „Straciłem motywację do biegania, po prostu nie podobało mi się to już.” – stwierdził. Liczne miejsca na podium oraz zwycięstwa w Niemczech i w Alpencup pozwoliły zawodnikowi na przedarcie się do kadry modzieżowej, która wybrała się na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Innsbrucku gdzie indywidualnie był czwarty, a drużynowo zwyciężył. Wraz z nadejściem lata zawodnik wskoczył do niemieckiej kadry narodowej.

Za swojego idola uważa Severina Freunda, jeszcze w zeszłym sezonie nawet przez myśl mu nie przeszło, że tak szybko będzie rywalizował wraz z nim w Pucharze Świata. Andreas jest bardzo skromny, świadczy o tym jego zachowanie oraz wypowiedzi. Jako cel stawia sobie Mistrzostwa Świata Juniorów w Libercu, tymczasem niektórzy uważają, że mógłby wystartować podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme.

Źródło: sport.de

Podziel się:

Dodaj komentarz