You are currently viewing WISŁA I ZAKOPANE GOTOWE NA KONKURSY PŚ

WISŁA I ZAKOPANE GOTOWE NA KONKURSY PŚ

wielka krokiew bl - WISŁA I ZAKOPANE GOTOWE NA KONKURSY PŚZnajdujemy się przed zmaganiami w próbie przedolimpijskiej na skoczni w Soczi. Tymczasem Wisła i Zakopane przygotowują się do konkursów, które na początku stycznia zostaną rozegrane na skoczni im. Adama Małysza oraz Wielkiej Krokwi. Organizatorzy zapewniają, że są już przygotowani a jedyne brakuje śniegu. Już dziś wiadomo, że na zawodach w Polsce pojawią się najsilniejsze reprezentacje, m.in. Austriacy, Finowie, Niemcy, Norwegowie, Słoweńcy, Czesi, Rosjanie i Japończycy. Tym samym rywalizacja na pewno będzie zacięta.
Puchar Świata w skokach narciarskich tournée po Polsce rozpocznie konkursem w Wiśle 9 stycznia 2013 roku. Następnie 11 i 12 stycznia skoczkowie będą rywalizować w Zakopanem. Prace modernizacyjne na obu obiektach dobiegły końca, skocznie są przygotowane. Wszyscy czekają na śnieg.

„Problemy zawsze się zdarzały i trzeba sobie było z nimi radzić. Tak jak zawsze, damy sobie radę ze śniegiem, gdy go będzie za mało, brakujący dowieziemy z wyższych partii gór. Problemy mogą być tylko z wiatrem. Gdy mocno wieje, konkursów ze względu na bezpieczeństwo zawodników przeprowadzić nie można.” – powiedział burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Jednak na te wydarzenia musimy jeszcze trochę poczekać. Przed nami konkursy Pucharu Świata w Soczi, Engelbergu oraz Turniej Czterech Skoczni.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz