KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: „NAJWAŻNIEJSZE, TO POZYTYWNIE SIĘ NASTAWIĆ!”

KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: „NAJWAŻNIEJSZE, TO POZYTYWNIE SIĘ NASTAWIĆ!”

mietus krzysiek as - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: "NAJWAŻNIEJSZE, TO POZYTYWNIE SIĘ NASTAWIĆ!"
Krzysztof Miętus, fot. Agnieszka Sierotnik
Konkurs Świąteczny miał być zapowiedzią występów Polaków na Turnieju Czterech Skoczni. I był, przynajmniej w połowie. Krzysztof Miętus pozytywnie zaskoczył nas w drugi dzień Świąt, a wczoraj pokazał, że jego dobry skok w Wiśle nie był przypadkiem. Choć nie dostał się do drugiej serii, to jego skok na 129 metrów pozwala patrzeć na tego zawodnika z nadzieją.

Krzysztof Miętus to jeden z zawodników, którzy od początku sezonu zmagają się z problemami. I choć w Lillehammer był jedynym reprezentantem Polski w drugim konkursie indywidualnym, to ciągle widać było błędy. – Nie było jeszcze jakoś szczególnie idealnie, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. – stwierdził po swoich bardzo dobrych skokach w Wiśle, Miętus.
Zapytany o swoje cele na Turniej Czterech Skoczni, odpowiada dość spokojnie. – Cele mam takie jak zawsze. Skoczyć dobrze, oddawać po dwa równe skoki i pozytywnie się nastawić.
Po ostatnim konkursie przed przerwą świąteczną głośno zrobiło się o rękawiczkach, które Krzysiek miał sam uszyć i zaprezentować w Wiśle. – Niestety nie wystartowałem w nich, ale zrobiłem! – mówi, i tłumaczy – Były z tego samego materiału co kombinezon, miały trochę pomagać. Mnie akurat nie za bardzo pomagały.
Widać jednak, że Miętusowi idzie coraz lepiej. W Oberstdorfie skoczył bardzo dobre 129 metrów, i można zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie system KO, Miętus znalazłby się w serii finałowej. Jeżeli tendencja wzrostowa będzie się utrzymywała, Krzysiek może bardzo zaskoczyć.

 

 

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz