You are currently viewing PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: „PRACA ZACZYNA PRZYNOSIĆ EFEKTY

PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: „PRACA ZACZYNA PRZYNOSIĆ EFEKTY

zyla ps.wisla s.piwowar - PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: "PRACA ZACZYNA PRZYNOSIĆ EFEKTY

Piotr Żyła zajmując 6. miejsce w Wiśle zaliczył swój najlepszy start w pucharowej karierze. Do tej pory w czołowej „10” PŚ sympatyczny Wiślanin meldował się jeszcze trzykrotnie (7. miejsce – Lillehammer 2011, 10. miejsce – Lahti 2012, 7. miejsce – Oslo 2012). „To na pewno najlepszy występ, a skoki musiały być dobre, bo jak leciało to ino się cieszyć” – powiedział nam Piotr.

zyla wisla s.piwowar - PIOTR ŻYŁA dla SkokiPolska: "PRACA ZACZYNA PRZYNOSIĆ EFEKTY

„Ta skocznia była dla mnie lepsza, skaczemy tu na codzień, skoki też były naprawdę fajne. Liczyłem tak naprawdę na miejsce w dwudziestce. W sumie to nie czuję nawet zmęczenia, pospałem trochę więcej po Turnieju Czterech Skoczni. Przez całe lato bardzo ciężko przygotowywałem się do sezonu i to zaczyna procentować pomału. Po ciężkim początku trzeba nadal robić swoje i to zaczyna przynosić efekty i cieszy, że ta praca nie poszła na marne.” – powiedział 25-letni skoczek.

Żyła ocenił też debiut Wisły jako organizatora PŚ, a także sytuacje z tym związane: „Kibice dopisali, wszystko jest na najwyższym poziomie, słyszałem jednak, że były jakieś kradzieże, szkoda na pewno, bo opinia o Polsce idzie, ale cóż zrobić, takie życie”.

Już pojutrze w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy PŚ. Piotr Żyła już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi się mobilizować na wspólne występy naszej kadry. „Na pewno oczekiwania, ale i motywacja – będą duże. Myślę, że jesteśmy w stanie walczyć o podium, jeszcze w sumie nie mam pewnego miejsca w składzie, będzie on podany jutro. Trzeba po prostu dobrze skakać, jak to mówią 'coco jambo i do przodu’.” – zakończył z humorem reprezentant Polski.

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz